Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Vertybinių popierių vertės ir rizikos vertinimas

Vertybinių popierių vertės ir rizikos vertinimas

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334
Aprašymas

Įžanga. Vertybinių popierių (VP) vertinimo teorijos. Fundamentalioji analizė. Fundamentaliosios analizės esmė. Fundamentaliosios analizė vertinami rodikliai. Techninė analizė. Techninės analizės teoriniai ypatumai. Techninės analizės prielaidos. Techniniai veiksniai, veikiantys vertybinių popierių kainas. Techninės analizės modeliai. Vertybinių popierių rizikos vertinimas. Rizikos rūšys. Diversifikavimo principai. Riziką vertinantys rodikliai (if pavyzdys). Išvados.

Ištrauka

Darbo objektas yra vertybinių popierių vertės ir rizikos įvertinimas.
Darbo tikslas - naudojant literatūros šaltinių sisteminimo metodologiją, pateikti struktūrizuotą informaciją apie vertybinių popierių vertės ir rizikos vertinimo teorijas bei metodus.
Darbo uždaviniai:
• Išnagrinėti pagrindines VP vertės nustatymo rinkoje teorijas, Išskiriant šių teorijų esminius privalumus bei trūkumus ir šias jas tarpusavyje palyginant.
• Apibrėžti investuotojo rizikos sąvoką ir apžvelgti pagrindinius rizikos diversifikavimo principus.
• Išnagrinėti dažniausiai naudojamus VP portfelio rizikos vertinimo rodiklius (investicinių fondų pavyzdžiu).
VP vertės nustatymas rinkoje yra nevienareikšmis procesas. Teoriškai yra išskiriamos trys pagrindinės kryptys, aiškinančios VP vertės nustatymą rinkoje: tai fundamentalioji, techninė ir atsitiktinumu paremta teorijos (random walk). Atsitiktinumu paremta teorija teigia, kad kainos kinta visiškai atsitiktinai ir jų nuspėti yra neįmanoma, ši teorija yra grindžiama efektyvios rinkos hipoteze. Verta plačiau aptarti fundamentaliąją ir techninę analizes, nes būtent šios dvi teorijos yra populiariausios ir turi daugiausiai šalininkų.
Fundamentalioji analizė yra vienas pagrindinių metodų, padedančių įvertinti akcijos vertę, analizuojant pagrindinius įmonės kapitalo rinkos rodiklius. Iš esmės tai reiškia, kad fundamentalioji analizė apima tik tuos rodiklius, kurie susiję su pačia įmone, t. y. pardavimų pajamos, dividendai, pelnas ir t. t. Remiantis fundamentaliąja analize nagrinėjama įmonės veikla siekiant nustatyti, ar tuo momentu įmonių akcijas reikia parduoti ar pirkti. Kaip ir kiekviena mokslinė doktrina, fundamentalioji analizė turi savo priešininkų ir šalininkų. Fundamentaliosios analizės kritikai, pritariantys efektyvios rinkos hipotezei, mano, kad ji nepritaikoma praktiškai, kadangi akcijos kaina nustatyta jau įvertinus įmonės finansinę informaciją. Abiejų pusių nesutarimus sąlygoja prielaida, teigianti, kad įmonės finansinės ataskaitos naujų, nežinomų rinkai duomenų nesuteiks, ir tai aiškinama tuo, kad finansinė informacija apie įmones yra laisvai prieinama. Fundamentaliosios analizės priešininkai kritikuoja ją ir dėl jos nemoksliškumo, kadangi įvertinant įmonės rinkos vertę svarstomi ne tik kiekybiniai, bet ir kokybiniai veiksniai, tokie kaip įmonės valdymas, konkurencingumas ir pan. Tačiau akcentuotina tai, kad efektyviosios rinkos hipotezės kritikų nėra daug, o dauguma profesionalių privačių ir institucinių investuotojų tiki, jog fundamentalioji analizė kartu su kitais analizės modeliais yra naudinga. Fundamentaliosios analizės šalininkai siūlo analizuoti įmonių finansinę būklę nusakančius rodiklius (1). ...

Rašto darbo duomenys
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis32 puslapiai 
Literatūros šaltiniai17
Dydis281.85 KB
AutoriusViktorija
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2008 m
Klasė/kursas5
Mokytojas/DėstytojasR. Urniežius
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasEkonomikos ir finansų valdymo fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vertybiniu popieriu vertes ir rizikos vertinimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 32 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 5 Klasė/kursas
  • R. Urniežius
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-2
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą