Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Lietuvos Respublikos (LR) valstybės biudžetas (2)

Lietuvos Respublikos (LR) valstybės biudžetas (2)

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526
Aprašymas

Įvadas. Lietuvos Respublikos biudžeto formavimas. Lietuvos Respublikos biudžeto sandara. Valstybės biudžeto pajamos. Valstybės pajamų šaltiniai. Lietuvos respublikos valdžios sektoriaus pajamos. Valstybės biudžeto išlaidos. Lietuvos Respublikos (LR) valstybės biudžeto išlaidos pagal funkcijas. Išvados.

Ištrauka

Lietuvos finansų sistemoje svarbią vietą užima Lietuvos valstybės biudžeto sistema. Biudžetas yra ne tik pajamų ir išlaidų planas, jis parodo valstybės politiką ekonomikos atžvilgiu. LR Valstybės biudžeto formavimo ir naudojimo klausimai pastaraisiais metais dažnai būdavo visuomenės dėmesio centre.
Svarbus kiekvienos valstybės tikslas – visiško užimtumo, aukštų ekonomikos tempų garantija. Šiam tikslui pasiekti kaip priemonę galima panaudoti valstybės pajamų ir išlaidų politiką.
Valstybės vykdoma biudžeto politika iš dalies parodo jos ekonominę padėtį, finansines galimybes, tautos kultūrinį lygmenį, visuomenės santykį su valdžia ir pan.
Galima pateikti ne vieną biudžeto apibrėžimą. Biudžetas – tai valstybės pajamų ir išlaidų sąmata tam tikram laikui, patvirtinta įstatymu; spėjamas laukiamų valstybės, įstaigos arba atskiro asmens pajamų ir išlaidų apskaičiavimas tam tikram laikui.
Dabar biudžetas ekonomine prasme suprantamas kaip viešojo finansų ūkio tam tikram laiko tarpui ( paprastai vieneriems metams) skaitmenimis laikomų pajamų ir numatomų išlaidų priešpriešais sustatymas ir išvedamas jų balansas. Juridine prasme biudžetas suprantamas kaip įstatymų leidžiamosios įstaigos aktas, kurio iš anksto numatomos ir sutvarkomos viešojo finansų ūkio pajamos ir išlaidos.
Biudžetas – tai Vyriausybės veiklos planas ir priemonė, kuriame yra būtina finansinė informacija, skirta ilgalaikiams Vyriausybės planams pasiekti. Biudžetas – tai valstybės finansinis planas, kurį sudaro Vyriausybė, vadovaudamasi Konstitucija ir biudžetinės sandaros įstatymu. Valstybės biudžetas – nelyginant mūsų pačių piniginė. Pasiimti pinigų iš jos galime tik tiek, kiek randame. Kad piniginė visiškai neištuštėtų, rūpinamės kiekvieną dieną. Tiesiogiai ar netiesiogiai rūpinamės ir savo valstybės pajamomis. Taigi apibūdinant biudžetą akcentuojama, jog biudžetas yra valstybės pajamų ir išlaidų sąmata, planas ar aprašas.
Lietuvos Respublikos biudžetinę struktūrą sąlygoja valstybės sandara ir administracinis teritorinis suskirstymas. Biudžetai sudaromi vieneriems metams – nuo sausio 1 d. iki gruodžio 31 d. įskaitytinai.
Lietuvos biudžetuose sukaupiama nacionalinių pajamų dalis, kuri skiriama Respublikos švietimo, kultūros, mokslo, sveikatos apsaugos, socialinio aprūpinimo bei socialinės šalpos, gamtos apsaugos programoms įgyvendinti, ūkiui plėtoti, valstybinės valdžios ir valstybės valdymo įstaigoms išlaikyti bei krašto apsaugai.
Lietuvos Respublikos valstybės biudžetas sudaromas ir vykdomas vadovaujantis LR įstatymais ir bendrosiomis taisyklėmis, kurias tvirtina LR Vyriausybė.
Lietuvos Respublikos valstybės biudžetui taikoma pajamų ir išlaidų klasifikacija, kurią nustato LR Finansų ministerija.
Lietuvos biudžeto kasos operacijų vykdymą organizuoja Lietuvos bankas per Respublikos kredito įstaigas. LR Vyriausybės vykdomųjų organų žinias apie patvirtintus biudžetus ir jų vykdymą skelbia valstybinės statistikos įstaigos.
Tyrimo objektas – Lietuvos Respublikos valstybės biudžetas.
Darbo tikslas –Lietuvos Respublikos valstybės biudžetas,jo sudarymas ir naudojimas . Plačiau nagrinėjamos LR valdžios sektoriaus pajamos bei LR valstybės išlaidos pagal funkcijas.
Darbo uždaviniai:
- pateikti LR valstybės biudžeto sampratą bei jo formavimo principus;
- išanalizuoti valstybės biudžeto pajamų šaltinius;
- pateikti LR valdžios sektoriaus pajamas 2005-2007 metais
- išnagrinėti valstybės biudžeto lėšų panaudojimą;
- pateikti LR biudžeto išlaidas pagal funkcijas 2005-2007 metais.
Darbe naudojami 2005-2007 metų statistiniai duomenys iš statistikos departamento. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis25 puslapiai 
Literatūros šaltiniai11 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis53.8 KB
Autoriuslietuvaite
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2008 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasV. Naraškevičiūtė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos Respublikos (LR) valstybes biudzetas (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 25 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • V. Naraškevičiūtė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą