Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Valstybės skolinimosi galimybės tarptautinėje rinkoje

Valstybės skolinimosi galimybės tarptautinėje rinkoje

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Įvadas. Euroobligacijų atsiradimas bei reikšmė. Skolinimosi reitingai. Standard & Poor’s teikiami reitingai. Lietuvai suteikti reitingai. Jų vertinimas. Vertybinių popierių platinimas. Tiesioginis platinimas. Platinimas per tarpininkus. Lietuvos skolinimosi Euroobligacijomis apžvalga. Lietuvos valstybės skola 2006 metais. Lietuvos skolinimosi galimybės bei perspektyvos. Išvados.

Ištrauka

Nagrinėjant temą apie Lietuvos valstybės skolinimąsi tarptautinėje rinkoje bei to perspektyvas buvo nenagrinėjami kiti skolinimosi būdai, o apsistota ties skolinimusi tarptautinėje rinkoje, išleidžiant valstybės vertybinius popierius – euroobligacijas.
Vyriausybės ar savivaldybių vertybinius popierius platinant tarptautinėse rinkose, kitaip nei platinant vidaus rinkose, daugiausia turi įtakos ir reguliuoja ne suverenaus emitento pasirinktos taisyklės, bet visuotinai pripažintos tarptautinių rinkų taisyklės, suformuotos per keletą prekybos vertybiniais popieriais dešimtmečių. Nei Lietuvos Respublika, nei tuo labiau kuri nors savivaldos institucija neturi realios galimybės pasinaudoti savo kaip suvereno teisėmis ir platinti skolos vertybinius popierius laisvai pasirinktu būdu. Tiksliau, tai nėra draudžiama, tačiau pasirinkus nepripažintą platinimo būdą ar nepriėmus vieno ar kito platinimo būdo, "žaidimo" taisyklių vertybinių popierių platinimo tarptautinėse rinkose negarantuos niekas. Ir čia nereikia nusivilti, nes Lietuvos, kaip ir kitų valstybių, padėtis nėra nei blogesnė, nei geresnė, tiesiog platinant skolos vertybinius popierius ne vidaus, bet pripažintose tarptautinėse rinkose, suverenai kaip niekada pasijunta be suvereniteto, t. y. savo noru atsisako turimo imuniteto ir paklūsta daugeliu atvejų lokaliems teisės reguliavimams, suformuotiems praktikos.
Tai puikiai patvirtina ir Vyriausybės vertybinių popierių išleidimo tarptautinėse rinkose tvarka, kurioje praktiškai nėra imperatyvių teisės normų, reglamentuojančių skolos vertybinių popierių platinimą. Dominuojantis ir kone vienintelis reguliavimo metodas šioje tvarkoje – dispozityvus arba kitaip tariant, nuorodos į sutartis, kurios yra komerciniai susitarimai, o juos tiek sudarant, tiek vykdant suverenai atsisako savo turimo imuniteto.
Lietuvos valstybė, kaip ir daugelis kitų valstybių skolinasi ne tik vidaus rinkoje, kuri nėra tiek didelė ir pajėgi finansuoti, bet ir užsienio rinkose, kurios nepalyginamai didesnės ir turinčios daugiau potencialio. Todėl šiame darbe bus aptariami skolinimosi būdai, reikalavimai, nuo ko tas skolinimąsis priklauso, kokia jo kainą ir kaip tai reikia daryti. Taip pat bus aptariama esanti valstybės užsienio skola bei įvertinama jos padėtis.
Todėl darbas susidės iš kelių dalių. Pirma dalis bus daugiau teorinė (apžvalginė) – bus atskleidžiamos galimybės, rizikos bei veiksniai su kokiais gali susidurti valstybė. Antroje dalyje bus aptariama konkrečiai Lietuvos Respublikos situacija – esama situacija, praeityje atlikti veiksmai, padėtis tarptautinėje rinkoje bei viso to vertinimas.
Rašant šį darbą buvo naudotasi tiek literatūra pateikta knygose, tiek literatūra remtasi iš internetinių šaltinių. Ypač buvo kreipiamas dėmesys į specialistų komentarus bei straipsnius ta tema, kad būtų galima ne tik išsiaiškinti kas tai yra valstybės skola, bet tuo pačiu pateikti ir požiūrį į esamą padėtį. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-10-22
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis198.19 KB
AutoriusR
Viso autoriaus darbų7 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasGraužinytė
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Valstybes skolinimosi galimybes tarptautineje rinkoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 18 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Graužinytė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą