Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Ūkininko Jono Valiuko santykiai su finansinėmis organizacijomis

Ūkininko Jono Valiuko santykiai su finansinėmis organizacijomis

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425
Aprašymas

Žemės ūkio finansų kursinis darbas. Įvadas. Literatūros apžvalga. Ūkininko Jono Valiukio ūkio santykiai su finansinėmis organizacijomis. Ūkininko Jono Valiukio ūkio santykiai su SODRA ir sveikatos draudimo organizacijomis. Ūkininko Jono Valiukio ūkio santykiai su Valstybine mokesčių inspekcija. Ūkininko Jono Valiukio ūkio santykiai su negyvybės draudimo organizacijomis. Išvados ir pasiūlymai.

Ištrauka

Mano nagrinėjamos temos objektas yra ūkininko Jono Valiukio ūkis. Šiame darbe analizuosiu šio ūkininko santykius su finansinėmis organizacijomis: su SODRA, Valstybine mokesčių inspekcija bei draudimo įmonėmis.
Darbo tikslas: remiantis teoriniais ir praktiniais literatūros šaltiniais ir ūkininko Jono Valiukio ūkio praktine patirtimi išanalizuoti santykius su finansinėmis organizacijomis.
Žemės ūkio subjektai, norėdami vykdyti veiklą, privalo registruotis mokesčių ir įmokų mokėtojais mokesčių administravimo tvarka.
Šiuo metu ūkininkai moka tokius mokesčius: pridėtinės vertės mokestį – jei jie yra įsiregistravę pridėtinės vertės mokesčio mokėtojais, už save, savo ūkio narius ir samdomus asmenis ūkininkai moka valstybinio socialinio ir sveikatos draudimo įmokas, žemės ar valstybinės žemės nuomos mokestį.
Ūkininkai yra atleisti nuo pelno ir kai kurių kitų mokesčių.
Ūkininko Jono Valiukio ūkis yra įregistruotas kaip pridėtinės vertės mokesčio mokėtojas, todėl Valstybinei mokesčių inspekcijai nustatytais terminais turi pateikti PVM deklaracijas, bei sumokėti pridėtinės vertės mokestį, arba susigrąžinti jį iš biudžeto.
Temos nagrinėjimui panaudojau praėjusių trejų metų ūkininko Jono Valiukio ūkio apskaitos duomenis, įstatymus, teorinę literatūrą.

Ieškodama literatūros šiam kursiniui darbui, radau nemažai straipsnių leidinyje "Mano ūkis". Rašydama šį darbą naudojausi šiais Lietuvos Respublikos įstatymais: gyventojų pajamų mokesčio įstatymu, pridėtinės vertės mokesčio įstatymu, valstybinio socialinio draudimo įstatymu, sveikatos draudimo įstatymu, taip pat naudojausi ir A.Novošinskienės paskaitų medžiaga bei N.Stončiuvienės ir J.Grigaitės knyga "Ūkininko veiklos apskaita dvejybine sistema".
2003 metų žurnalo "Mano ūkis" penktame ir šeštame numeriuose išspausdintas A.Slavickienės straipsnis "Ūkininkų mokami mokesčiai ir įmokos". Šio straipsnio autorė apžvelgia mūsų šalies ūkininkų mokamus mokesčius ir įmokas, pateikia jų apskaičiavimo pavyzdžius. Dabartiniu metu ūkininkai moka tokius mokesčius: žemės ar valstybinės žemės mokestį; jeigu turi samdomų darbuotojų - gyventojų pajamų mokestį; jei yra įsiregistravę pridėtinės vertės mokesčio mokėtojais - pridėtinės vertės mokestį. Už save, savo ūkio narius ir samdomus asmenis jie taip pat moka valstybinio socialinio ir sveikatos draudimo įmokas. Antrojoje straipnio dalyje išsamiau aptariamos ūkininkų mokamos įmokos, supažindinama su jų mokėjimo tvarka. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-11-09
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis21 puslapis 
Literatūros šaltiniai13
Dydis42.06 KB
AutoriusJūratė
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasA. Novošinskienė
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ukininko santykiai su finansinemis organizacijomis [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 21 puslapis 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 4 Klasė/kursas
  • A. Novošinskienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą