Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Įmonių ilgalaikio turto pagal ekonomines veiklos rūšis kaitos statistinis tyrimas

Įmonių ilgalaikio turto pagal ekonomines veiklos rūšis kaitos statistinis tyrimas

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536
Aprašymas

Ekonominės statistikos kursinis darbas. Įvadas. Įmonių ilgalaikio turto pagal ekonomines veiklos rūšis kaitos vertinimo teorinės prielaidos. Statistinės lentelės. Grafikai. Skaitiniai rodikliai (skaitinės reikšmės). Tarpusavio ryšio analizė. Regresija. Įmonių ilgalaikio turto kaitos pagal ekonomines veiklos rūšis modelis. Įmonių ilgalaikio turto pagal ekonomines veiklos rūšis vertinimo rezultatai. Išvados. Priedas (1). Darbas iliustruotas grafikais ir lentelėmis.

Ištrauka

Statistika– tai mokslas, nagrinėjantis masinius socialinius ekonominius bei kitus reiškinius, kiekybiniu aspektu su jų kokybiniu turiniu vietos ir laiko sąlygomis. Pagrindinis tikslas – gauti įprasmintas išvadas iš nesuderintų duomenų.
Statistinio tyrimo objektas – tai statistinė visuma, kuri apibrėžiama kaip objektų arba reiškinių, egzistuojančių laike ir erdvėje, panašių savo turiniu, turinčių bendrų požymių ir besiskiriančių jų reikšmėmis, grupė. Kursiniame darbe nagrinėjamas tyrimo objektas yra įmonių turtas, o analizuojamas statistinis vienetas, kuris yra visumos elementas, yra įmonių skaičius 2000 – 2005 metais.
Duomenys tyrimui paimti iš Lietuvos statistikos departamento internetinės svetainės. Teorines prielaidos yra I dalyje, darbo eiga, metodinė dalis – II dalis. Statistinis stebėjimas jau atliktas, duomenys surinkti ir suvesti,todėl lieka. atlikti tik statistinės medžiagos analizę ir analizės rezultatų įvertinimą (III dalis), išvadas. Statistiniai duomenys atlikti naudojantis programomis "STATISTICA", "EXCEL". Programos skirtos duomenų statistiniai analizei, grafikų braižymui, informacijos valdymui, analitinių rodiklių skaičiavimui.
Statistinė lentelė (V. Bartosevičienė) - tai pagal tam tikrą eilučių ir stulpelių sistemą išdėstyta statistinė informacija apie socialinius ekonominius reiškinius. Statistinė lentelė turi savo veiksnį (kuris parodo kokį reiškinį nagrinėjame ir rašomas kairėje pusėje) ir tarinį (kuris apibūdinamas kaip rodikliai, kuriais apibūdinamas objektas ir yra pateikiamas dešinėje lentelės pusėje). V. Bartosevičienė (2003) teigia, jog yra dvi statistinių lentelių rūšys : pasiskirstymo, kurios atspindi socialinių ekonominių reiškinių kitimą erdvės atžvilgiu, bei dinamikos, kurios parodo socialinių ekonominių reiškinių rodiklių pasiskirstymą laiko atžvilgiu. Iš analizuotų dviejų autorių (R. Valkauskas; V. Bartosevičienė S. A. Martišius V. Kėdaitis) visi pateikia tokias pačias lentelių rūšis: paprastos (šaknį sudaro tik tiriamųjų vienetų, datų arba teritorinių – administracinių padalinių sąrašai) ir kombinuotos (statistinės visumos vienetai sugrupuoti pagal du ar daugiau esminių požymių. Kombinuotoji lentelė parodo, kaip veikia keletas veiksnių kartu, koks jų tarpusavio ryšys). Bei taip pat pabrėžia lentelės rūšies priklausomybę nuo eilučių išsidėstymo lentelėje. Tačiau du pastarieji autoriai ( S. A. Martišius ir V. Kėdaitis) teigia, jog statistinės lentelės skirstomos dar ir į grupinės (apibūdina reiškinio ar objekto grupavimą pagal jo paplitimą, pasiskirstymą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-11-11
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis34 puslapiai 
Literatūros šaltiniai11
Dydis421.27 KB
Autoriusakvile
Viso autoriaus darbų7 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasDoc. S. Vaitkevičius
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Imoniu ilgalaikio turto pagal ekonomines veiklos rusis kaitos statistinis tyrimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 34 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Doc. S. Vaitkevičius
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą