Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Pinigų pasiūlos reguliavimas (2)

Pinigų pasiūlos reguliavimas (2)

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940
Aprašymas

Pinigų pasiūlos reguliavimas. Ar tai yra Lietuvoje? Įvadas. Kas yra pinigų (monetarinė politika)? Kas sudaro monetarinę politiką? Monetarinės politikos tikslai. Monetarinės politikos problemų sprendimo būdai. Monetarinės politikos privalumai. Pinigų politikos ir iždo politikos derinimas. Monetarinės politikos įgyvendinimas. Centrinis bankas. Banko reikšmė. Tipiškos bankų paslaugos. Centrinio banko kilmė. Centrinio banko funkcijos ir tikslai. Valdymas ir struktūra. Atskaitomybė ir informavimas apie veiklą. Tarptautiniai ryšiai. Lietuvos bankas 1922–1940 metais. Lietuvos banko atkūrimas 1990 metais ir veikla iki šių dienų. Lietuvos centrinės bankininkystės ištakos. Centrinio banko vaidmuo ekonomikoje. Pinigų pasiūlos kontrolė. Pinigų ir kapitalo rinkų stabilizavimas. Paskutinis išteklių šaltinis. Mokėjimų mechanizmo palaikymas ir tobulinimas. Pinigų pasiūlos reguliavimo būdai. ARO (atvirosios rinkos operacijos). Atvirosios rinkos operacijų (ARO) rinkos galimas pavyzdys. Atvirosios rinkos operacijų (ARO) finansinės priemonės. Atvirosios rinkos operacijų (ARO) pinigų politikos priemonės. Diskonto norma. Diskonto politikos priemonės. Diskonto norma kiekybiškai. Privalomi rezervai. Pinigų pasiūlos politikos pranašumai ir trūkumai. Privalomosios atsargos ir pinigų multiplikatorius Privalomųjų atsargų norma, bazė, apskaičiavimas, laikymas, kompensavimas. Pinigų politika be privalomųjų atsargų. Valiutų valdybos sistema. Kas yra valiutų valdyba? Valiutų valdybos pajamos. Kur valiutų valdybos sistema yra tinkama? Valiutų valdybos istorija. Valiutų valdybos modelio privalumai. Valiutų valdybos sistemos trūkumai. Išvados.

Ištrauka

Pinigų politika yra viena iš ekonominės politikos sričių. Ji atspindi monetarinius tikslus ir priemones jiems pasiekti. Pinigų politikos tikslai yra identiški ekonominės politikos tikslams: kainų stabilumas, ekonominis augimas, visiškas užimtumas, subalansuoti užsienio ryšiai. Tačiau šie tikslai nėra tiesiogiai susiję su pinigų politikos priemonėmis. Egzistuoja betarpiški monetariniai tikslai, pvz.: pinigų pasiūlos didinimas ar mažinimas, komercinių bankų likvidumo kontrolė, kreditų apimties reguliavimas, palūkanų normos reguliavimas, valiutų kurso stabilizavimas ir pan. Pinigų politika orientuota į pinigų kiekio, cirkuliuojančio mūsų ekonomikoje reguliavimą. Jeigu pinigų kiekis didėja, žmonės didina savo išlaidas ir todėl didėja visuminė paklausa. Mažėjant pinigų kiekiui, siaurėja visuminė paklausa. Vyriausybė, reguliuodama pinigų kiekį, gali veikti visuminę paklausą ir pasiūlą.
Šio kursinio darbo tikslas yra susipažinti su pinigų politika Lietuvoje bei jos pagrindiniais bruožais ir išsiaiškinti veiksnius, reguliuojančius pinigų pasiūlą.
Realizuojant šią temą buvo naudojama: mokslinė literatūra, straipsniai, Lietuvos Respublikos Seimo medžiaga.
Autorių indėlis. Darbas buvo atliktas pasiskirsčius kursinio darbo temas individualiai. Kadangi mūsų kursinio darbo turinį sudaro keturios pagrindinės temos, tai kiekviena kursinio darbo autorė rašė savo pasirinktą temą, todėl galime daryti išvadą, kad visų autorių indėlis yra vienodas.

Pinigų politika – (tarptautinis terminas Monetarinė politika) valstybės vykdoma pinigų spausdinimo, kurso palaikymo, nacionalinės valiutos politika.[16,1]

Beveik visada valstybės siekė įvesti savo nacionalinę valiutą. Ją įvedinėjant iš karto pradėdavo vykdyti monetarinę politiką. Su Europos sąjungos atsiradimu pirmą kartą įvyko toks atvejis, kad iš karto daug valstybių perėjo prie vienos valiutos euro ir bendrai pradėjo vykdyti monetarinę politiką. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-11-18
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis37 puslapiai 
Literatūros šaltiniai20 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis170.08 KB
AutoriusLaura
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasN. Minkevičienė
Švietimo institucijaVilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pinigu pasiulos reguliavimas (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 37 puslapiai 
  • Vilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokykla / 1 Klasė/kursas
  • N. Minkevičienė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą