Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Bankininkystės raida viduramžių ir renesanso Europoje

Bankininkystės raida viduramžių ir renesanso Europoje

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324
Aprašymas

Įvadas. Pasaulinės bankininkystės raida. Europos bankininkystės istorija. Bankininkystės istorija viduramžiuose. Bankininkystės istorija renesanso epochoje. Kreditavimas ir palūkanų norma viduramžių ir renesanso periode. Bankininkystė Lietuvos didžiojoje kunigaikštystėje. Išvados.

Ištrauka

Šių laikų bankas – tai speciali finansinė institucija, kuri telkia laikinai laisvas lėšas, teikia kreditą, tarpininkauja atliekant piniginius atsiskaitymus, reguliuoja pinigų cirkuliaciją, leidžia į apyvartą pinigus, vertybinius popierius, atlieka su jais susijusias operacijas ir kitas funkcijas. Kitaip tariant bankai yra specialios firmos, kurių veikla finansų sistemoje yra susijusi su tarpininkavimu.
Rašytiniai šaltiniai byloja, kad bankininkystė – labai sena veiklos rūšis išsirutuliojusi iš centralizuotų Rytų valstybių organizuotos ir turtingos tikybos institucijos – saugiausios tais laikais vietos vertybėms saugoti – atsitiktinių patarnavimų.
Jau senovės Mesopotamijoje norint gauti paskolą, reikėjo įkeisti nekilnojamąjį turtą arba net žmoną ir vaikus. Bankinėms operacijoms galiojo griežtos taisyklės. Už paskolą grūdais buvo leidžiama imti vidutiniškai 33 proc. palūkanų, o už skolinamus metalus – 12-20 proc. Kadangi bankinių operacijų daugėjo, reikėjo ir atitinkamo įstatymo. Todėl Babilonijoje veikė 150 skyrių paskolų ir depozitų taisyklių kodeksas.
Norint suprasti šiuolaikines bankininkystės ištakas reikėtu išanalizuoti bankininkystės raida, ypač tuo metu kai ji pradėjo formuotis. Pagrindiniai ir patys svarbiausi laikai bankininkystės raidai buvo viduramžiai bei renesanso epochos. Šiuo metu bankininkystė nuo antikinių tradicijų perėjo prie šiuolaikinės bankininkystės funkcijų.
Šio darbo objektas – bankininkystė viduramžių ir renesanso Europoje.
Šio darbo tikslas – pasitelkus užsienio ir lietuvių autorių darbus pateikti bankininkystės raidą viduramžių ir renesanso Europoje.
Šiam tikslui pasiekti buvo iškelti šie uždaviniai:
• Apžvelgti pasaulinės bankininkystės pradžią;
• Išnagrinėti bankininkystės raidą viduramžių Europoje;
• Išanalizuoti bankininkystės raidą renesanso Europoje;
• Pateikti bankininkystės raidą Lietuvos Didžiojoje kunigaikštystėje.
Darbo apimtis 26 lapai. Jis susideda iš trijų skyrių: pirmame aprašoma trumpa bankininkystės pradžios raida, antrame skyriuje apžvelgiama viduramžių ir renesanso Europos bankininkystės raida, trečiame skyriuje – bankininkystės raida Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje. Darbe pateikiama viena lentelė ir vienas paveikslėlis. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis22 puslapiai 
Literatūros šaltiniai11 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis83.42 KB
Autoriusone
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasP. Aniūnas
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasKauno humanitarinis fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Bankininkystes raida viduramziu ir renesanso Europoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 22 puslapiai 
  • Vilniaus Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • P. Aniūnas
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą