Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Akcizų lengvatos samprata ir reglamentavimas Lietuvos Respublikoje (LR)

Akcizų lengvatos samprata ir reglamentavimas Lietuvos Respublikoje (LR)

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041424344
Aprašymas

Įvadas. Akcizų lengvatos samprata ir reglamentavimas Lietuvos Respublikoje (LR). Mokesčio lengvatos samprata. Akcizų lengvatų reglamentavimas Lietuvos Respublikos (LR) teisės aktuose. Akcizų lengvatų rūšys ir jų taikymo ypatybės. Akcizų lengvatų rūšys. Akcizų lengvatų taikymo ypatybės. Akcizų lengvatų kontrolės schemos. Išvados.

Ištrauka

Lietuvos Respublika Europos Sąjungos valstybe nare yra jau ketveri metai, o akzicų lengvatas reglamentuojantys teisės norminiai aktai pasikeitė dar anksčiau, tačiau dėl nepakankamai aiškaus akcizų lengvatų taikymo ir adminsitravimo teisinio reglamentavimo, vis dar susiduriama su lengvatų administravimo problemomis. Kaip žinoma, suteikiant vieno ar kito mokesčio lengvatą valstybė negauna tam tikros pajamų dalies, kurias galėtų gauti, jeigu lengvata nebūtų taikoma. Todėl turi būti užtikrinta, kad lengvata būtų pasinaudota teisėtai ir tik tiek, kiek leidžia įstatymas. Kaip parodė autoriaus praktinė patirtis, akcizų lengvatomis naudojamasi vis daugiau, susiduriama su naujomis akcizų lengvatų administravimo problemomis, todėl nagrinėjama tema išlieka aktuali.
Nesant aiškaus akcizų lengvatų reglamentavimo ir efektyvaus jų administravimo, atsiranda tikimybė, kad gali būti pasinaudota teisės aktų ar administravimo spragomis. Todėl šiuo metu administruojant akcizų lengvatas susiduriama su daugeliu problemų, įskaitant norminių aktų neaiškumus, precedentų nebuvimą. Taip pat apžvelgus Lietuvos universitetų straipsnius socialinių mokslų tematika bei užsienio šalių autorių straipsnius, daroma išvada, kad ši tema nenagrinėjama. T.y. mokslinės ir metodinės literatūros nėra, todėl daugiausia vadovaujamasi kitų Europos Sąjungos šalių praktikų (mokesčių administratorių) patirtimi reglamentuojant akcizų lengvatų taikymą ir suo tuo susijusias akcizų lengvatų administravimo problemas. Norminiai aktai keičiami labai dažnai, kadangi jie kuriami pagal kitų šalių patirtį, todėl ne visos perkeltos normos pritampa mūsų šalyje ir jas tenka keisti pritaikant daugiau Lietuvos Respublikos mokesčių administravimo teisinei sistemai ir mokesčių mokėtojų susiformavusiai sąmonei ( polinkiui piktnaudžiauti, išvengti mokesčių ir t.t). Taip pat nėra atliktos analizės ir mokslinių tyrimų, siekiant nustatyti būdus ir priemones akcizų lengvatų administravimo problemoms išspręsti. Todėl darbe bus remiamasi Lietuvos Respublikos teisės aktais reglamentuojančiais akcizų lengvatas, jų analize ir autoriaus praktine patirtimi šioje srityje.

Tyrimo objektas - akcizų lengvatos, jų taikymo ypatybės ir su šiuo taikymu susijusios administravimo problemos.
Tyrimo dalykas - Lietuvos Respublikos teisės aktai, galiojantys nuo 2004 m. gegužės 1d., reglamentuojantys akcizų lengvatas ir šių lengvatų administravimo praktika. . Pagrindinis norminis teisės aktas, kuris įtvirtina lengvatas - Akcizų įstatymas ir poįstatyminiai teisės aktai, kurie reglamentuoja šių lengvatų taikymą, jų ypatybes bei administravimo procedūras.
Hipotezė: norminių aktų, reglamentuojančių akcizų lengvatas neišbaigtumas ir tų lengvatų taikymo ypatybės įtakoja (suponuoja) akcizų lengvatų administravimo problemas.
Siekiant įrodyti hipotezę darbui keliamas toks tikslas: išanalizuoti akcizų lengvatų reglamentavimą Lietuvos Respublikos teisės aktuose, jų ypatybes, taikymo fiskalines ir kt. kontrolės priemones. Nustatyti lengvatų administravimo problemas ir pasiūlyti minėtų lengvatų administravimo gerinimo, problemų sprendimo ir kontrolės būdus.
1. Darbo uždaviniai:Išnagrinėti teorinius šaltinius, nagrinėjančius mokesčio lengvatos sampratą, norminius teisės aktus, reglamentuojančius akcizų lengvatas, Europos Sąjungos teisės aktus akcizų lengvatų srityje .
2. Suklasifikuoti akcizų lengvatas.
3. Išanalizuoti akcizų lengvatų taikymo ypatybes bei kontrolės shemas.
4. Nustatyti akcizų lengvatų administravimo problemas ir su tuo susijusių kontrolės
metodų nepakankumą.
5. Pasiūlyti akcizų lengvatų administravimo problemų sprendimo racionalius būdus ir
kontrolės schemas.

Darbo metodai: sisteminis-analizės ir apibendrinimo, dokumentų lyginimo iranalizės metodai naudojami nagrinėjant akcizų mokesčio lengvatų taikymą ir administravimą reglamentuojančiuose teisės aktuose. Taip pat remiamasi asmenine patirtimi administruojant ir kontroliujant akcizų lengvatų taikymą Klaipėdos apskrities VMI Akcizų administravimo skyriuje. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasFinansų diplominis darbas
KategorijaFinansai
TipasDiplominiai darbai
Apimtis43 puslapiai 
Literatūros šaltiniai48 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis90.24 KB
Autoriusvataip
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2008 m
Klasė/kursas6
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Akcizu lengvatos samprata ir reglamentavimas Lietuvos Respublikoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą