Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Pajamų ir įplaukų samprata bei jų apskaita

Pajamų ir įplaukų samprata bei jų apskaita

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425
Aprašymas

Buhalterinės apskaitos kursinis darbas. Įvadas. Informacijos šaltinių apžvalga. Pajamų ir įplaukų apskaita verslo įmonėse. Prekių pardavimo ir paslaugų teikimo pajamos. Įplaukų apskaita verslo įmonėse. Kasos operacijų apskaita ir pinigų priėmimo kvitas. Banko sąskaitose laikomų pinigų apskaita. Pajamų ir įplaukų apskaita biudžetinėse įstaigose. Biudžetinių įstaigų pajamų apskaita. Įplaukų apskaita biudžetinėse įstaigose. Kasos operacijos ir kasinės išlaidos. Išvados.

Ištrauka

Apskaita vystėsi kartu su žmonijos civilizacija, tačiau jos atsiradimo vietą ir laiką įvairūs autoriai aiškina skirtingai. Apskaitos objektai seniausioje visuomenės pakopoje buvo ūkinis inventorius, darbo priemonės, genties narių darbas, darbo produktai ir kt. Vystantis prekybiniams santykiams atsirado raštas, numeracija, o vėliau ir skaičiavimo priemonės. Jau tada žmonės pradėjo suprasti, kuri veikla yra naudinga tai yra duoda pajamas, ir kuri ne. Vyko mainai. Tada tai reiškė, kad davus kokį daiktą, atgal tu gauni daiktu arba paslauga. Šiandien, perdavus daiktą mes gaunam pinigus, t. y. įplaukas. Kiekvienoje įsikūrusioje įmonėje šiandien yra labai svarbi pajamų ir įplaukų apskaita, kuri yra įmonės veidrodis ir parodo įmonės finansinę būklę.
Tikslas - Išnagrinėti pajamų ir įplaukų samprata bei jų apskaita biudžetinėse ir verslo įmonėse.
Uždaviniai:
1) Metodologiškai pagrįsti pajamų ir įplaukų sampratą;
2) Išaiškinti pajamų bei įplaukų apskaitą verslo įmonėse;
3) Išanalizuoti pajamų ir įplaukų apskaitą biudžetinėse įstaigose
Iš Ivanauskienės A. "BA Pagrindai" 2006m. knygos sužinojau, kas yra pardavimo pajamos, prekės, paslaugos, kaip apskaičiuojamas pelnas (nuostolis). Valužis K. "Apskaitos sistema – metinės atskaitomybės sudarymas" 2000m. aprašo pajamų pripažinimo principo taikymą.
10 Verslo Apskaitos Standartas parodo kada prekės yra parduotos, kas yra rizikos perdavimas ir patikimas įvertinimas, kada gali būti patikimai įvertintas paslaugų teikimo rezultatas, kada pripažįstamos pajamos, ir kas joms nepriskiriama. O Pačiolis ( 2006) teigia, kad pajamos turi būti įvertintos tikrąja verte. Pateikia informacijos atskleidimą finansinėje atskaitomybėje, metinės finansinės atskaitomybės aiškinamajame rašte atskleidžiama reikšminga informacija, susijusi su pajamomis. Bružauskas V. "Buhalterinės Apskaitos pagrindai" aprašo pajamų 5 klasę, pardavimo pajamos, kitos veiklos pajamos, Finansinės investicinės veiklos pajamos, kokios jų subsąskaitos, pateikia po pavyzdį. Bagdžiūnienė V. "Apskaitos politika" 2005m. savo knygoje rašo, kad įmonės pardavimo pajamų apskaitos procedūros turėtų parodyti visą apskaitos ciklą nuo prekių užsakymo iki jų išsiuntimo ir apmokėjimo. Ką privalo patikrinti kasos operacijas vykdantis darbuotojas, kokia didžiausia suma gali būti palikta kasoje. Gudaitienė O. "Buhalterinė apskaita" 2004m. pateikia taisykles, kurių reikia laikytis pripažįstant uždirbtas pajamas. Parodo kokioje sąskaitoje apskaitoma kasa ir bankas, kas yra kasos operacijos, iš kur į kasą priimami pinigai, ir kas yra atsakingas asmuo. Parodo kaip atrodo kasos knyga. Aptaria temą pinigų priėmimo kvitai, grynųjų pinigų išmokėjimo iš kasos atvejus. Taip pat kalba apie banko sąskaitose laikomų pinigų apskaitą, kokia koresponduojanti sąskaita, kokius dokumentus bankui reikia pateikti, norint atidaryti atsiskaitomąją sąskaitą. Apibūdina pagrindinius mokėjimo dokumentus: mokėjimo nurodymas, debetinis nurodymas, inkasinis nurodymas; čekis, vekselis, solo vekselis, trata. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis23 puslapiai 
Literatūros šaltiniai14 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis43.68 KB
Autoriussanta
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaKlaipėdos valstybinė kolegija
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pajamu ir iplauku samprata bei ju apskaita [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 23 puslapiai 
  • Klaipėdos valstybinė kolegija / 3 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą