Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Verslas ir mokesčiai: megztų ir nertų rūbų gamyba UAB "Aringa"

Verslas ir mokesčiai: megztų ir nertų rūbų gamyba UAB "Aringa"

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324
Aprašymas

Santrauka. Darbo tikslas – išanalizuoti Lietuvos mokesčių sistemą ir įvertinti mokesčių sistemos įtaką verslui. Įvadas. Tyrimo tikslas – išanalizuoti mokesčių sistemos pagrindinius aspektus: kokius mokesčius moka verslo įmonės, kokią įtaką mokesčiai daro verslui, kokie mokesčiai slegia, o kokie skatina verslą. Mokesčių esmė. Fizinių ir juridinių asmenų mokami mokesčiai Lietuvoje. Lietuvos mokesčių sistemą sudarantys mokesčiai. Verslo plėtrai palankesnės mokesčių politikos formavimo ekonominės – socialinės prielaidos. Mokesčių neigiamo poveikio verslo plėtrai problema. Dideli mokesčiai – grėsmė verslo plėtrai. Verslininkų požiūris į mokesčius ir padarinių vertinimas. Tiesioginių ir netiesioginių mokesčių santykis. UAB "Airinga" veiklos pristatymas. UAB "Airinga" misija – megztų ir lengvų nertų aukštos kokybės rūbų gamyba prekybos tinklams trumpiausiais terminais ir konkurencine kaina. UAB "Airinga" mokamų mokesčių lygio įvertinimas. Pelno mokestis. Įmokos į garantinį fondą. Valstybinis socialinis mokestis. Gyventojų pajamų mokestis. Pridėtinės vertės mokestis. Nekilnojamo turto mokestis. Išvados.

Ištrauka

Nagrinėjant mokesčius jų poveikio fiziniams ir juridiniams asmenims aspektu akivaizdu, kad mokesčiai yra kiekvienos tikslingos gamybinės ir komercinės veiklos, t. y. verslo, sudedamoji dalis. Juos paprastai moka (arba privalo mokėti) visi: ir besiverčiantys individualia ūkine komercine veikla asmenys, ir tokią veiklą plėtojančios personalinės verslo įmonės bei įvairių rūšių ūkinės bendrovės (tikrosios, komanditinės, akcinės ir uždarosios akcinės), ir biudžetinės įstaigos. Atitinkamais mokesčiais apmokestinamos verslo sukurtos pajamos (pelnas) ir pridėtinė vertė, samdomiems darbuotojams išmokėtas darbo užmokestis, akcininkų gauti dividendai, įsigytas nekilnojamasis turtas ir pan. Galima teigti, kad verslo įmonės mokami mokesčiai – tai tokios pat būtinos sąnaudos kaip darbuotojams mokami atlyginimai, teikiamų prekių (paslaugų) savikaina, atsiskaitymai už buities ir komunalines paslaugas ir t. t. Kai kurie su panašiais samprotavimais, ko gero, būtų linkę nesutikti: verslą juk įmanoma sėkmingai (netgi finansiniu požiūriu gerokai ženkliau) plėtoti, jeigu mokesčių apskritai nebūtų renkama. Tai – tiesa, nes nemokėdamos mokesčių verslo įmonės turėtų didesnių galimybių plėtotis, gerinti savo veiklos rezultatus. Kalbos kalbomis, tačiau reikiamus valstybinius ar vietinius mokesčius nori nenori reikia mokėti. Jie įteisinti mokesčių įstatymų apibrėžta tvarka. Įstatymų reikalavimų nevykdymas arba ignoravimas užtraukia administracinę (tam tikrais atvejais, kai nustatomas piktybinis mokesčių įstatymų pažeidimas, netgi baudžiamąją) atsakomybę.
Ši tema aktuali, nes būtina, kad mokesčiai būtų optimaliausi ir neskatintų jų slėpimo. Taigi mokesčiai iš esmės yra įstatymų reglamentuota piniginė prievolė, juos būtina sumokėti į valstybės iždą juridiškai nustatyta tvarka ir terminais. Valdžiai visiškai nesvarbu, ar mokesčių mokėtojai (gyventojai ir verslo įmonės) turi lėšų, ar įmonės yra uždelsusios atsiskaityti su kreditoriais ir darbuotojais, ūkio subjekto veiklos rezultatai geri ar pernelyg prasti. Taigi, kitaip nei kitos tam tikros verslo rūšies steigimo ir plėtotės prievolės (kurioms verslininkai gali turėti įtakos, numatydami rinkos sandorių įvykdymą ir jo datas, derėdamiesi dėl finansinių atsiskaitymo sąlygų, terminų ir sumos), mokestinės prievolės yra vienos iš sunkiausiai valdomų ir prognozuojamų verslo prievolių. Juk su valdžia nepasiderėsi nei dėl to, kad sumažėjo pardavimų apimtis ir stokojama pinigų sumokėti mokesčius, nei todėl, kad pernelyg didelis mokesčio tarifas ir per didelė mokėtina suma. Mokesčiai persmelkia beveik visas ūkinės ir komercinės veiklos sritis (tiekimą, gamybą, realizaciją, rinkodarą, kainodarą, pinigų srautus).
Tyrimo objektas – vesrlo mokesčiai.
Darbo problema – per didelė našta tenkanti verslo įmonėms mokant mokesčius.

Tyrimo tikslas – išanalizuoti mokesčių sistemos pagrindinius aspektus: kokius mokesčius moka verslo įmonės, kokią įtaką mokesčiai daro verslui, kokie mokesčiai slegia, o kokie skatina verslą.
Darbo uždaviniai:
• Išanalizuoti mokslinėje literatūroje ir kituose informacijos šaltiniuose mokesčius ir jų poveikį verslui;
• Išanalizuoti mokesčių sistemą Lietuvoje;
• Išanalizuoti UAB "AIRINGA" verslo ir mokesčių sąveiką;
• Pateikti įmonės mokamų mokesčių analizę;
• Padaryti išvadas ir pateikti pasiūlymus.
Tyrimo metodai – 1) mokslinės literatūros ir informacijos šaltinių analizė, norminių dokumentų, literatūros, statistikos duomenų struktūrinė funkcinė analizė, bendri ekonominiai metodai, išvadų formulavimas. 2) bendri ekonominiai metodai: lyginimas, apibendrinimas, skaidymas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-12-08
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis22 puslapiai 
Literatūros šaltiniai7 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis267.36 KB
AutoriusGintare
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2008 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasN. Koncevičienė
Švietimo institucijaMarijampolės kolegija
FakultetasVerslo ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Verslas ir mokescia [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 22 puslapiai 
  • Marijampolės kolegija / 1 Klasė/kursas
  • N. Koncevičienė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą