Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Valstybės vaidmuo teikiant viešąsias gėrybes

Valstybės vaidmuo teikiant viešąsias gėrybes

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324
Aprašymas

Įvadas. Viešosios gėrybės. "Zuikiavimo" problema. Viešųjų gėrybių charakteristika. Privačios ir viešosios gėrybės. Vyriausybės problema, teikiant viešąsias gėrybes. Kaip nustatyti kokių viešųjų gėrybių trūksta visuomenei? Viešasis apsirūpinimas viešosiomis gėrybėmis. Kokias prekes ir paslaugas ir kiek jų turėtų teikti valstybė? Privatus sektorius viešųjų gėrybių gamyboje. Lindalio kainos. Viešųjų gėrybių pasiūlos ir paklausos pusiausvyra. Rinkos pusiausvyros pažeidimai vyriausybei nustatant minimaliąją ir maksimaliąją kainas. Minimalioji kaina ir jos taikymas. Maksimalioji kaina ir jos taikymas. Subsidijos. Valstybės finansų sistema. Fondai. Nacionalinis biudžetas. Nebiudžetiniai fondai. Aukštasis mokslas. Žemės ūkis. Nedarbas. Valstybės skatinimas kurti darbo vietas. Išvados.

Ištrauka

Viena iš valstybės funkcijų yra vartotojų aprūpinimas viešosiomis gėrybėmis. Darbe nagrinėjama valstybės teikiamos viešosios gėrybes, jų tipai, sprendimo būdai, ko trūksta ir ko pernelyg daug, valstybinio kainų reguliavimo metodai ir jų įtaka rinkos pusiausvyrai, teikiamos subsidijos, kaip įtakoja bedarbystes mažinimą , fondų struktūra. Darbe suprasime, kodėl yra svarbus vyriausybės vaidmuo teikiant viešąsias gėrybes. Visi nori naudotis šia privilegija, tačiau sutinka mokėti retas, dėl to kyla "zuikiavimo" problema. Viešųjų gėrybių naudojimą galima apriboti, bet daugeliu atveju tai labai brangiai kainuotų, todėl jos lieka laisvai naudojamos. Tad čia priversta kištis valstybė, nes patys piliečiai viešųjų gėrybių neišlaikytų, neprižiūrėtų, tam reikalingi dideli pinigai ir jų valdymas.

Viešosios gėrybės – tai gėrybės prieinamos kiekvienam. Dvi pagrindinės viešųjų gėrybių savybės yra nekonkurentiškumas ir neišskiriamumas. Tai reiškia, kad jomis gali naudotis visi norintys, ir vienam žmogui naudojantis gėrybe, kito galimybės ja pasinaudoti nesumažėja. Viešųjų gėrybių naudojimą galima apriboti, bet daugeliu atveju tai labai brangiai kainuotų, todėl jos lieka laisvai naudojamos.
Viešosios, kaip ir privačiosios gėrybės teikimas reikalauja išlaidų, tačiau jos dažniausiai neturi kainų, todėl sunku už jas gauti pajamų, t.y. jos nepajėgios konkuruoti rinkoje. Privačių prekių pasiūlą apsprendžia prekių paklausa; žmonės nerodo, kad jiems reikia viešųjų gėrybių, nes žino, kad kai jos bus suteiktos kitiems piliečiams, galėsiu naudotis ir aš, ypač jei prasitarus apie viešosios gėrybės poreikį, grėstų mokestis už ją. Vartotojui naudinga mokėti mažesnę kainą už prekę, todėl, paklaustas, ar jo nuomone reikalingas tiltas, jis atsakys, kad nelabai, jei žinos, kad reikės prisidėti prie tilto statybos. Jei finansiškai prisidėti nereikės, jis padidins tilto reikšmę. Bandymas išsisukti nuo mokesčio ir pasinaudoti gėrybe kito sąskaita vadinamas "zuikiavimu". ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-01-12
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis23 puslapiai 
Literatūros šaltiniai2
Dydis59.38 KB
AutoriusF4sTer
Viso autoriaus darbų7 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasVasiliauskienė
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasEkonomikos ir teisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Valstybes vaidmuo teikiant viesasias gerybes [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 23 puslapiai 
  • Kauno kolegija / 1 Klasė/kursas
  • Vasiliauskienė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą