Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Finansinių rodiklių analizė: atsargų pirkimas ir pardavimas UAB "Aušra"

Finansinių rodiklių analizė: atsargų pirkimas ir pardavimas UAB "Aušra"

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324
Aprašymas

Santrauka. Įvadas. Veiklos rezultatus įtakojantys veiksniai. Likvidumo rodikliai. Pelningumo rodikliai. Įsiskolinimo rodikliai. Turto panaudojimo efektyvumo (apyvartumo) koeficientai. UAB "Aušra" veiklos pobūdžio charakteristika. UAB "Aušra" veiklos rezultatus įtakojančių veiksnių analizė. UAB "Aušra" pinigų srautų ataskaitos analizė. Finansinė rizika ir jos rūšys. Išvados. Priedai (2).

Ištrauka

Lietuvai įstojus į Europos Sąjungą, šalies įmonėms atsiveria naujos galimybės, tačiau norėdamos išlikti konkurencingos ES rinkoje, mūsų bendrovės privalės perimti geriausias Europos kompanijų savybes. Norint sėkmingai konkuruoti arba bendradarbiauti su užsienio įmonėmis būtina sugebėti tiksliai ir teisingai įvertinti tų šalių įmonių rezultatus ir potencialą, o taip pat geriau suvokti savo įmonės dabartinę būklę ir perspektyvas. Šiuo atveju padeda finansų analizės supratimas bei teisingas jos teikiamos informacijos suvokimas ir interpretavimas. Verslininkui, kuris nuolat siekia, kad jo firma patektu į ekonomiškai kylančių gretas, reikia įsisavinti ne tik šiuolaikinius verslo organizavimo ir vadybos, bet ir apskaitos, finansinės analizės ir prognozavimo pagrindus.
Pažymėtina, kad rinkos ekonomikos sąlygomis įmonių veikla yra labai dinamiška, rizikinga, todėl, analizuojant ją, tai reikia turėti galvoje ir analizę atlikti laiku. Remiantis finansų analizės duomenų baze, galima daryti įmonės veiklos efektyvumą, pelningumą ir jos perspektyvumą apibūdinančias išvadas bei remiantis jomis, kurti ir diegti naujus projektus. Tik savalaikė ir objektyvi finansų analizė sudaro galimybę įvairių lygių vadovams parengti alternatyvius savo veiklos modelius ir priimti racionalesnius valdymo sprendimus tam tikram laikotarpiui.
Šiandien Lietuvoje nedaugelis įmonių atlieka finansinės būklės analizę ir prognozavimą arba tai daro formaliai, mažai dėmesio skirdami analitinės informacijos svarbai priimant sprendimus.
Šio darbo temos aktualumas pasireiškia tuo, kad finansinių rodiklių analizės ir prognozavimo teoriniai aspektai turi būti taikomi konkrečių įmonių veikloje, nes jie padeda nustatyti įmonės veiklos finansinius aspektus, įvertinti esamą padėtį ir ateities perspektyvas. Finansinės analizės suteikia naudingą informaciją numatant ateityje paskolų gavimą, pelno paskirstymą, nepanaudotų rezervų finansinei įmonės būklei gerinti. Informacija apie įmonės finansinės būklės pasikeitimus naudinga, įvertinant investicijas, finansavimą ir veiklos aktyvumą per ataskaitinį laikotarpį. Visa tai svarbu šiuolaikiniam verslui.
Šio darbo objektas - finansinės būklės prognozė, kaip Uždarosios Akcinės Bendrovės "Aušra" užsiimančios atsargų pirkimu ir jų pardavimu vartotojams, finansinės informacijos priemonė vidiniams bei išoriniams vartotojams.
Darbo tikslas- išanalizuoti UAB "Aušra" finansinę analizę 2004-2005 metais, įvertinti ar pajėgi įmonė tęsti veiklą.
Tikslui pasiekti keliami sekantys uždaviniai:
1. įvertinti pagal pasirinktus (pelningumo, mokumo, turto apyvartumo) finansinius rodiklius įmonės finansinę būklę;
2. pateikti išvadas bei pasiūlymus, kaip būtų galima gerinti įmonės finansinę būklę.
Mokslinė hipotezė - pastoviai atliekama finansinės būklės analizė leidžia įvertinti įmonės veiklos tęstinumo galimybes.
Atliekant analizę naudojami šie metodai:
1. literatūros šaltinių analizė;
2. santykinių rodiklių analizė;
3. lyginamoji analizė;
4. piniginių srautų analizė.
Mokslinis naujumas - teoriškai nagrinėjant įvairių autorių darbus finansinės ir veiklos analizės srityje, galima rasti gausybę įvairių rodiklių, tarp kurių galima pasiklysti. Todėl šiame darbe bus pateikta keletas galimų finansinės ir veiklos analizės rodiklių grupavimo būdų ir naudojant juos įvertinti įmonės būklės rezultatai.
Apibendrinant darbą galima pasakyti, kad pateikti analizės rezultatai įmonei leis ne tik peržiūrėti susistemintą nagrinėjamo laikotarpio ekonominę informaciją, bet ir gauti objektyvų finansinės būklės įvertinimą. Šio darbo rezultatai bus naudingi ir kitoms įmonėms vertinant finansinės būklės analizę ir prognozuojant savo finansus ateityje. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-01-05
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis22 puslapiai 
Literatūros šaltiniai10
Dydis45.53 KB
AutoriusEga
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaMarijampolės kolegija
FakultetasVerslo ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Finansiniu rodikliu analize [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą