Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Europos Sąjungos (ES) parama Lietuvai (3)

Europos Sąjungos (ES) parama Lietuvai (3)

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940
Aprašymas

Įmonės finansų kursinis darbas. Įvadas. Literatūros apžvalga. Europos Sąjungos (ES) parama Lietuvai. Europos Sąjungos (ES) struktūriniai fondai. Europos Sąjungos (ES) sanglaudos fondas. Išvados ir pasiūlymai. Priedai (4).

Ištrauka

Darbo tikslas – surinkti, susisteminti ir išanalizuoti informaciją tema "ES parama Lietuvai" ir pateikti pasiūlymus šios temos keliamoms problemos spręsti.
Europos Sąjungos parama – tai ne tik Lietuvos žmonių viltis, kad gyvenimas ims sparčiai gerėti, bet ir sunkus egzaminas šalies valdžiai.
Parama Lietuvai skiriama todėl, kad būtų skatinamos ekonominės reformos ir ekonominė bei socialinė žmonių gerovė. Esame glaudžiai susiję su ES valstybėmis, todėl galimos ekonominės krizės ir žemesnis pragyvenimo lygis Lietuvoje atsiliepia ir ES valstybėms narėms. Siekiant ekonominės ir socialinės žmonių gerovės, turi būti užtikrinamas politinis stabilumas. Svarbu, kad politiniame šalies gyvenime įsitvirtintų demokratija ir tai kas su ja susiję: demokratinės institucijos, "žmonių valdžia", sąžiningi ir teisingi teismai, išnyktų korupcija ir pan.
Lietuvos išsivystymo netolygumai ir didėjantis atotrūkis tarp regionų yra gerai suvokiama problema, tačiau jos sprendimo būdai toli gražu nėra akivaizdūs. Ypač sunku užtikrinti tolygią ekonominę ir socialinę plėtrą regionų viduje – Lietuvos atveju – tarp savivaldybių, kur išsivystymo netolygumai gali būti ypač dideli, o ekonominiai modeliai tinkami tik dideliems regionams – sunkiai pritaikomi. Jau keli metai yra sukurta Lietuvos regioninės politikos teisinė bazė, siūlomi ir bandomi įvairūs šios politikos receptai. Nežiūrint į tai, ši politika dar tik konceptualioje stadijoje, neišgryninti šios politikos įgyvendinimo būdai. Nacionalinė regioninė politika yra per mažai integruota į kitas viešosios politikos sritis ir todėl stokoja turinio, kompleksiškumo ir nuoseklumo. Planuojant ir įgyvendinant viešąją ekonominę ir socialinę politiką trūksta bendradarbiavimo tarp vietos ir centrinės valdžios institucijų. Visos šios problemos ypač aktualios vertinant ES paramos fondų investicijų poveikį Lietuvos išsivystymo netolygumams. Didžiajai daliai Lietuvos savivaldybių būtina įgyvendinti reikšmingus pokyčius valdyme ir paslaugų gyventojams teikime. Savivaldybės pasiruošusios savo plėtros planus galės tiksliau ir nuosekliau identifikuoti savo plėtros problemas ir siekti savo ekonominės ir socialinės plėtros tikslų, tame tarpe ir ruošdamos projektus ES struktūrinių fondų finansavimui. Į šių projektų rengimą turi būti įtraukti ne pavieniai specialistai iš atskirų skyrių, o visų pagrindinių socialinės – ekonominės plėtros srityje dirbančių savivaldybės administracijos padalinių, savivaldybės įmonių ir įstaigų specialistai. Racionalizavus savivaldybės paslaugų teikimo sistemą įmanoma sukurti galimybes savivaldybės tarnautojams skirti didesnę dalį laiko darbui su ES struktūrinių fondų projektais. Taip pat svarbu sudaryti sąlygas savivaldybių darbuotojams tobulinti kvalifikaciją bei motyvuoti aktyvius ir gabius specialistus.
Ar pavyks efektyviai, tikslingai ir skaidriai įsisavinti Europos Sąjungos skiriamus pinigus? Paprastiems šalies žmonėms didžiausią nerimą kelia klausimas: ar skaidriai vyks ES paramos dalybos? Toks nerimas ypač stipriai jaučiamas po Lietuvos politinį gyvenimą sukrėtusių skandalų, kai žinomiems politikams buvo viešai pareikšti įtarimai korupcine veikla.
Tyrimo objektas – ES teikiama parama Lietuvai
Darbo uždaviniai:
1. Pateikti informaciją apie ES paramos fondų veiklą Lietuvoje
2. Aptarti ES teikiamos paramos problemas ir galimus jų sprendimus
Tyrimo metodas – įstatymų, dokumentų, konferencinių medžiagų, vadovėlių, gyventojų apklausų, internetinių šaltinių duomenų sisteminimas ir analizė siekiant išspresti darbo uždavinius
Analizuojamas laikotarpis – 2004-2006m. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-01-04
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis37 puslapiai 
Literatūros šaltiniai19
Dydis84.12 KB
Autoriusagnishka
Viso autoriaus darbų24 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/Dėstytojasdoc. dr. Albina Novošinskienė
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Europos Sajungos (ES) parama Lietuvai (3) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 37 puslapiai 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 3 Klasė/kursas
  • doc. dr. Albina Novošinskienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą