Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Investicijos į gyvenamųjų namų statybą Lietuvoje

Investicijos į gyvenamųjų namų statybą Lietuvoje

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas – įvertinti ir detalizuoti investicijų į gyvenamųjų namų statybą Lietuvoje ypatumus. Tiriamųjų samprata ir joms apibrėžti naudojamos sąvokos. Investicijos. Statybos ir jų plėtra. Nekilnojamojo turto rinka ir mokesčių sistema. Investicijų į gyvenamųjų namų statybą Lietuvoje esama situacijos analizė. Raidos tendencijos. Dabartiniai investicijų rodikliai ir jų statistinė analizė. Investicijų įgyvendinimo ir apskaičiavimo modeliai. Išvados.

Ištrauka

Lietuvoje apie investicijas pradėta kalbėti 1990 metais, kuomet Lietuva atgavo nepriklausomybę ir atsirado daug užsienių kompanijų bei privačių asmenų norinčių investuoti į Lietuvos ūkį. Tuomet buvo privatizuoti anksčiau valstybei priklausę pastatai, įmonės, gamyklos ir kiti objektai. Prasidėjo finansinių išteklių importas į Lietuvą. Vidaus investuotojai nupirko gan mažą dalį ūkio subjektų, kadangi neturėjo reikalingų lėšų, reikalingų žinių ir patirties šioje srityje. Todėl Lietuvos investuotojams daugiausia teko smulkūs ir vidutinio dydžio ūkio subjektai, o pelningiausius objektus nusipirko užsienio investuotojai.
Pastarųjų metų pokyčiai gyvenamųjų namų statybos rinkoje šiandien reikalingi jau ne vien dažnai reiškiamų ekspertų komentarų, bet ir rimtesnių teorinių įžvalgų, būtinų formuo¬jant ir valstybės ekonominę politiką. Į susiklosčiusią situa¬ciją būtina pažvelgti makroekonominiu aspektu, įvertinant ekonomikos ir gyvenamųjų namų statybos aktyvumo ciklų ryšius.
Itin sparčiai kylant būsto kainai, gyvenamųjų namų statyba gali tapti pelninga investicija. 2005 m. kylančios būsto kainos investuotojams į nekilnojamąjį turtą (neįskaitant nuomos pajamų) buvo netgi pelningesnis negu investicijos į Lietuvoje kotiruojamų bendrovių akcijas. Be to, investavimas į vertybinius popierius daugeliui Lietuvos gyventojų yra mažiau patrauklus dėl mažesnio vertybinių popierių biržos rinkos pažinimo ir palyginti mažo jos populiarumo, o nekilnojamasis turtas tradiciškai laikomas "saugia" investicija.
Ypač daug dėmesio reikia skirti kylančioms nekilnojamojo turto kainoms. Dėl išaugusių investicijų į nekilnojamąjį turtą ir su juo susijusias veiklos rūšis šalies ūkio plėtra tampa vis labiau priklausoma nuo šio sektoriaus perspektyvų. Didėjančios investicijos į šį sektorių ilgainiui didina nekilnojamojo turto pasiūlą ir mažina egzistuojantį nekilnojamojo turto (ypač būsto) pasiūlos ir paklausos atotrūkį.
Darbo objektas – investicijos į gyvenamųjų namų statybą Lietuvoje.
Darbo tikslas – įvertinti ir detalizuoti investicijų į gyvenamųjų namų statybą Lietuvoje ypatumus.
Darbo tikslui pasiekti, keliami šie uždaviniai:
1. Pateikti ir paaiškinti darbe naudojamų tiriamųjų sampratas ir jų reikšmę;
2. Ištirti statybų rinkos bei nekilnojamojo turto padėties valdymą šalyje;
3. Charakterizuoti investavimo į gyvenamųjų namų statybą projekto sukūrimą ir tolimesnį jo valdymą;
4. Išanalizuoti investicijų į gyvenamų namų statybą statistinę medžiagą, palyginti esamą ir buvusią investicijų kritimo/kilimo situaciją Lietuvoje.
Šiam iškeltam darbo tikslui pasiekti bei suformuluotai problemai išspręsti, buvo analizuojami rašytiniai šaltiniai (knygos, įstatymai, straipsniai iš spaudos, internetas).
Darbe remtasi tokiais metodais:
1. Statistinių duomenų analizė;
2. Lyginamoji analizė;
3. Grafinio vaizdavimo metodas;
4. Literatūros šaltinių analizė.
Remiantis statistinių duomenų analize, yra susisteminti statistiniai investicijų į gyvenamųjų namų statybą duomenys, kurių išdavoje galima spręsti apie šalies, jos gyventojų, valstybinių ir privačių institucijų galimą dalyvavimą šiame procese ir galimas pasekmes investicijų ir būsto kainų kitimui.
Lyginamosios analizės metodu galima tirti investicijų į gyvenamųjų namų statybą rodiklius pasirinktu laikotarpiu, palyginti atskirų investicijų į gyvenamų namų būstą.
Grafinio vaizdavimo metodas leidžia parodyti įvairių struktūrinių veiksnių pasiskirstymą, padeda geriau įsisavinti, įsivaizduoti ir suprasti statistinių duomenų analizes. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-03-19
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai13 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis62.85 KB
AutoriusEimantas
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasRegina Paliulytė
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasEkonomikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Investicijos i gyvenamuju namu statyba Lietuvoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 17 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Regina Paliulytė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą