Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Bankų vaidmuo rinkos ekonomikoje (3)

Bankų vaidmuo rinkos ekonomikoje (3)

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930
Aprašymas

Įvadas. Žodžio "bankas" reikšmė. Bankų atsiradimo istorija. Bankų funkcijos. Banko ypatybė. Bankų rūšys. Bankai pagal nuosavybės formas. Bankai pagal veiklos pobūdį. Bankų vaidmuo rinkos ekonomikoje arba bankų nauda mums – banko paslaugų vartotojams. Kreditai. Būsto kreditas. Vartojimo kreditas. Lizingas – finansinė nuoma. Finansinis lizingas. Veiklos lizingas. Banko indėliai. Terminuotieji indėliai. Kaupiamieji indėliai. Pajamų kaupimo indėliai. Investavimas. Vyriausybės vertybiniai popieriai. Taupymo lakštai. Akcijos. Elektroninė bankininkystė. Telefoninė bankininkystė. Internetinė bankininkystė. Išvados.

Ištrauka

Šiandien gyvenanti visuomenė tikriausiai neįsivaizduoja savo kasdienybės be pinigų, bankų ir jų veiklos. Bankuose vykdomi atsiskaitymai už prekes, paslaugas; teikiamos paskolos bei vykdomas jų grąžinimas; keičiami pinigai; vykdomas pinigų saugojimas, pinigų perlaidos ir kitos bankinės operacijos.
Tarpukario lietuviškų pinigų – lito ir Lietuvos finansų mokslų kūrėjas Vladas Jurgutis (1885 – 1966) monografijoje "Bankai", parašytoje ir išleistoje 1940 metais, pažymi, kad pinigai, išsisklaidę smulkiomis sumomis pas žmones, neturi dinaminės kūrybinės valios, tuomet jie yra tik tarpasmeninių ekonominių mainų tarpininkai. Tie patys pinigai, paleisti į ūkinį kūrybinį darbą, pradeda kurti naujas vertybes ir kartu jau virsta kapitalu. Bankai yra svarbiausi šalies ūkio centrai, kurie leidžia pinigus į "ekonominį gamybos darbą", jie yra tie šalies smegenys, kurie, leisdami pinigus, žiūri, kad jie dirbtų planingą, šalies ūkiui naudingą kūrybinį darbą. Tad, kas vartoja bankinius pinigus, tas kartu prisideda prie šalies ūkio kūrybinio darbo.
Bankai, būdami kredito centrais, virsta visų mūsų ūkio širdimi, kuri traukia į save ir vėl išmeta mūsų ekonominio organizmo gyvybės syvus – pinigus (V.Jurgutis).
Bankai, V. Jurgučio žodžiais tariant, yra ne tik mūsų ūkio širdis, bet ir jo smegenys. Bankai nustato mūsų ūkio dinamikos gaires. Kas nori pažinti mūsų dienų ūkio reiškinius, tas turi pažinti bankų statiką ir bankų dinamiką.
Kaip matome, bankas ne tik yra, bet ir buvo svarbi institucija žmogaus gyvenime. Kadangi su bankais ir jų teikiamomis paslaugomis tenka susidurti vos ne kasdien, labai svarbu gerai išanalizuoti, kokia bankų nauda teikiama mums, t.y. banko paslaugų vartotojams.
Darbe tema "Bankų vaidmuo rinkos ekonomikoje" trumpai apžvelgiama:
• Kas yra bankas;
• Bankų atsiradimo istorija;
• Bankų funkcijos;
• Bankų ypatybė;
• Bankų rūšys;
• Bankų vaidmuo rinkos ekonomikoje arba bankų nauda mums – banko paslaugų vartotojams. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-04-28
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis26 puslapiai 
Literatūros šaltiniai6 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis48.56 KB
Autoriusegliukas33
Viso autoriaus darbų7 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasKoncevičienė
Švietimo institucijaMarijampolės kolegija
FakultetasVerslo ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Banku vaidmuo rinkos ekonomikoje (3) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 26 puslapiai 
  • Marijampolės kolegija / 1 Klasė/kursas
  • Koncevičienė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą