Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Žieminių rugių auginimo rezultatų analizė: Kauno apskritis

Žieminių rugių auginimo rezultatų analizė: Kauno apskritis

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas - statistiniais metodais išanalizuoti Kauno apskrities visų ūkių žieminių rugių plotus, derlių ir derlingumą. Įtvirtinti statistinės teorijos, prognozavimo ir žemės ūkio statistikos pagrindų teorines žinias. Statistiniai duomenų apie Kauno apskrities žieminius rugius šaltiniai ir analizės metodai bei būdai. Statistiniai duomenų apie žieminius rugius šaltiniai. Žieminių rugių statistinės analizės metodai ir būdai. Žieminių rugių auginimo rezultatų statistinė analizė. Kauno apskrities visų ūkių žieminių rugių pasėlių plotų statistinė analizė. Kauno apskrities visų ūkių žieminių rugių derliaus statistinė analizė. Žieminių rugių derlingumo statistinė analizė. Žieminių rugių auginimo rezultatų prognozavimas. Išvados. Darbas iliustruotas diagramomis.

Ištrauka

Statistika – savarankiškas socialinis-ekonominis mokslas, nagrinėjantis reiškinių kiekybinę pusę tampriame sąryšyje su jų kokybine puse konkrečiomis vietos ir laiko sąlygomis.
Žemės ūkis – gyvybiškai svarbi Lietuvos ūkio šaka, kuri aprūpina gyventojus maisto produktais, o pramonę – žaliavomis. Žemės ūkį sudaro dvi tarpusavi susijusios šakų grupės: gyvulininkystė ir augalininkystė. Šiame darbe aš analizuosiu augalininkystės šaką, Kauno apskrities žieminių rugių auginimo rezultatus.
Žieminiai rugiai yra varpiniai augalai. Jų priskaičiuojama 13 rūšių. Kaip kultūriniai augalai auginami vienos rūšies – sėjamieji rugiai. (J. Lazauskas, 1997)
Mūsų šalyje tai yra labai svarbūs duoniniai augalai. Iš jų miltų kepama įvairių rūšių labai maistinga duona. Rugių grūdai ir malimo atliekos yra geras koncentruotas pašaras. Grūdai naudojami gaminant kombinuotus pašarus, spiritą, krakmolą ir sirupą. Žieminių rugių šiaudai yra geras kraikas tvartuose.
Žieminiai rugiai auginami ir žaliajam pašarui, nes anksti pavasarį pradeda atželti ir priauga daug žaliosios masės, kurią nupjovus ir į tą patį lauką pasėjus kitas pašarines kultūras, gaunamas antras derlius. Tuomet žieminiai rugiai būna tarpinė kultūra, o ūkiai gali apsirūpinti gerais pašarais ir intensyviau panaudoti žemę. (J. Lazauskas, 1980)
Žieminiai rugiai nelabai reiklūs, gerai uždera lengvose, mažiau derlingose dirvose, pakankamai gerai žiemoja, jie yra geras priešdėlis kitoms kultūroms. (J. Lazauskas, 1980)
Darbo tikslas - statistiniais metodais išanalizuoti Kauno apskrities visų ūkių žieminių rugių plotus, derlių ir derlingumą. Įtvirtinti statistinės teorijos, prognozavimo ir žemės ūkio statistikos pagrindų teorines žinias.
Uždaviniai:
• Surinkti mokslinę literatūrą, išanalizuoti Statistikos Departamento surinkta statistinę informaciją, susisteminti ir padaryti išvadas;
• Aprašyti statistinės analizės metodiką;
• Išanalizuoti 3 metų Kauno apskrities visų ūkių žieminių rugių auginimo rezultatus;
• Prognozuoti busimus rezultatus remiantis nemažiau kaip 5 metų duomenimis.
Tyrimo objektas: Kauno apskrities: Birštono rajono sav., Jonavos rajono sav., Kaišiadorių rajono sav., Kauno rajono sav., Raseinių rajono sav., Prienų rajono sav., Kėdainių rajono sav. visi ūkiai.
Tiriamas dalykas – visų ūkių, žieminių rugių plotai, derlius ir derlingumas.
Tiriamas laikotarpis - 2004 – 2006 metai.
Prognozuojamas laikotarpis – 2007 – 2008 metai.
Tyrimo metodai ir būdai:
1. Apibendrinančių rodiklių sudarymas;
2. Statistinių lentelių sudarymas;
3. Statistinių grafikų braižymas.
Duomenys tiriamo periodo apskaitai ir analizei imti iš leidinių "Žemės ūkio augalų pasėliai, derlius ir derlingumas". ...

Rašto darbo duomenys
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis24 puslapiai 
Literatūros šaltiniai11
Dydis84.63 KB
Autoriusurszulka
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2009 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasČiulevičienė
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Zieminiu rugiu auginimo rezultatu analize Kauno apskritis [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 24 puslapiai 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Čiulevičienė
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą