Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Mokėjimo kortelė — elektroninė piniginė

Mokėjimo kortelė — elektroninė piniginė

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243
Aprašymas

Įvadas. Kursinio darbo tikslas – išanalizuoti mokėjimo kortelių naudą įmonėms ir gyventojams. Mokėjimo kortelių istorinė raida. Elektroniniai atsiskaitymai. Mokėjimo kortelių paskirtis ir funkcijos. Mokėjimo kortelių rūšys. Atsiskaitymo grynaisiais pinigais trūkumai. Mokėjimo kortelių privalumai. Mokėjimo kortelių naudingumas įmonėms. Mokėjimo kortelių naudingumas gyventojams. Mokėjimo kortelių trūkumai. Mokėjimo kortelių verslo ypatumai ir pavojai. Mokėjimo kortelių rinkos apžvalga. Mokėjimo kortelių konkurencinis pranašumas. Tyrimo apžvalga. Išvados. Anketa (1 psl.). Darbas iliustruotas diagramomis.

Ištrauka

Kiekvieną dieną įmonės ieško atsakymų į klausimus, kaip geriausiai valdyti savo išteklius - tiek žmogiškuosius, tiek finansinius, siekiant maksimalaus efektyvumo, produktyvumo bei pelningumo, o taip pat vertinant bei analizuojant kiekvieną procesą.Tokiu būdu įmonės neišvengiamai susiduria su kasdieninių verslo išlaidų, skirtų įsigyti prekėms, reikalingoms įprastinei įmonės veiklai, produktyvaus tvarkymo ir valdymo problema. Šią problemą padeda išspręsti banko mokėjimo kortelių naudojimas. Su mokėjimo kortelėmis efektyviau kontroliuojami įmonės išlaidų ir pajamų srautai, taupomas laikas.
Šiuo metu didžioji dauguma dirbančių gyventojų naudojasi bankų mokėjimo kortelėmis. Tokiomis kortelėmis naudojasi ir studentai, dauguma pensininkų, vis dažniau banko kortele naudojasi ir mokiniai.
Kursinio darbo tikslas – išanalizuoti mokėjimo kortelių naudą įmonėms ir gyventojams.
Uždaviniai: 1)išsiaiškinti atsiskaitymo grynaisiais pinigais trūkumus;
2) nustatyti mokėjimo kortelių rūšis
3) ištirti mokėjimo kortelių privalumu ir trūkumus
4)ištirti mokėjimo korteles siūlančių rinkos dalyvius

Mokėjimo kortelės gana naujas dalykas pasaulyje. Pirmosios mokėjimo kortelės buvo kredito, o jų pradininkai - JAV prekybininkai. XIX a.pabaigoje JAV aktyviai plėtotas vartotojų kreditavimas. Apie 1914 metus kai kurios parduotuvės pradėjo išdavinėti specialias korteles savo geriausiems klientams, tokiu būdu siekdamos ir toliau juos išlaikyti. 1928 metais "Farington Manufacturing" kompanija (Bostonas) pradėjo išdavinėti metalines plokšteles savo kreditingiems klientams. Plokštelėje spausdintinėmis raidėmis buvo užrašyta pirkėjo vardas, pavardė, adresas. Pardavėjas įdėdavo metalinę kortelę į specialią mašinėlę, vadinamą imprinteriu, ir raidės atsispausdavo ant čekio. Vėliau buvo sugalvotas minimalus skolos padengimas, lengvatinis periodas ir panašiai 3, 67 p..
Pirmąja masine mokėjimo kortelių sistema laikoma "Diners Club", įkurta 1949 metais. Pagrindinis skirtumas nuo anksčiau egzistavusių sistemų buvo tas, kad tarp pardavėjo ir pirkėjo buvo tarpininkas, atliekantis atsiskaitymus. Būtent ši ypatybė leido "Diners Club" tapti pirmaja universalia kortele 3, 69 p.
Viskas prasidėjo nuo to, kad vienos kompanijos vadovas iškėlė idėją, jog galima sukurti kompaniją, kuri už tam tikrą mokestį galėtų kredituoti smulkius pirkimus bei paslaugas tam tikrame Niujorko rajone. Už klientų pritraukimą buvo mokama 7 procentai. Ir šis skaičius apie du dešimtmečius dominavo kortelių rinkoje. Aplinkiniuose ofisuose buvo platinami reklaminiai lapeliai, kviečiantys su jų kredito kortelėmis papietauti 10-12 restoranų. Mokestis už kredito kortelę nebuvo imamas, o klientų finansinė būklė nebuvo tikrinama. Užteko padoriai atrodė ir patvirtinti, kad dirbi šiame pastate. Kiekvienas kortelės turėtojas klubui per metus mokėjo 3 dolerius. Kompanija sėkmingai plėtėsi, tačiau nuo 1958 metų atsirado konkurentų, kurių kasmet vis daugėjo.. Rinkoje pasirodė "Card Blanch" ir "American Express" kortelės. Dar po kelerių metų jau 100 bankų platino savo korteles. Amerikoje prasidėjo kortelių bumas. Po keliolikos metų susiformavo didžiausieji šiandieniniai konkurentai - VISA ir "Mastercard" 3 ,74 p. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-05-07
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis40 puslapių 
Literatūros šaltiniai15 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis82.69 KB
Autoriuskristukas33
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasAngelė Lileikienė
Švietimo institucijaVakarų Lietuvos verslo kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Mokejimo kortele elektronine pinigine [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 40 puslapių 
  • Vakarų Lietuvos verslo kolegija / 3 Klasė/kursas
  • Angelė Lileikienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą