Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Infliacija: priežastys ir mažinimo būdai

Infliacija: priežastys ir mažinimo būdai

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas: Aptarti infliacijos procesą ir iš to kylančias problemas, bei vyriausybės vaidmenį šiame procese. Infliacija. Infliacijos apibrėžimas. Infliacijos formos. Infliacijos matavimas. Infliacijos priežastys. Bendrosios paklausos pokyčių sukelta infliacija. Pinigų pasiūla ir infliacija. Deficitiniai valstybių biudžetai. Infliacijos mokestis ir senjoražas. Bendrosios pasiūlos pokyčių sukelta infliacija. Pasiūlos pokyčiai kaip infliacijos sąlyga. Darbo užmokestis ir kaštų infliacija. Infliacijos lūkesčiai. Laukiamoji sukelta infliacija. Infliacijos mažinimo būdai. Pajamų indeksavimas. Infliacijos kontrolė. Antiinfliacinė politika. Bendrosios paklausos mažinimas ir jo padariniai. Antiinfliacinė pasiūlos politika. Išvados.

Ištrauka

Kai XVI amžiuje buvo atrastos ir pradėtos naudoti Amerikos aukso ir sidabro atsargos, milžiniškas brangiųjų metalų kiekis buvo atgabentas į Europą. Pagausėjus šių pinigų pradėjo didėti kainos. Panašiai ir šiandien, kai valdžia didina popierinių pinigų kiekį, pradeda kristi piniginio vieneto perkamoji galia, didėja kainos. Tai ir vadinama infliacija.
Kartais infliacija turi teigiamą atspalvį - valdžia dažnai mano, kad infliacija, kaip iždo papildymo priemonė, yra geresnė už mokesčius, kurie visuomet nepopuliarūs ir sunkiai gaunami. Daugelyje turtingų šalių įstatymų leidėjai dėl naujų mokesčių formos ginčijasi mėnesių mėnesiais po to, kai nutariama padidinti valstybės išlaidas. Apsvarsčius įvairius pinigų gavimo būdus, dažniausiai pasirenkama infliacija.
Taigi, infliacija yra sąmoningai vykdoma politika. Tačiau faktas yra tai, kad infliacija nėra vaistas nuo daugelio valstybės problemų. Jeigu infliaciją suvokiame kaip blogį, ją turime stabdyti. Turime subalansuoti valstybės biudžetą. Žinoma, viešoji nuomonė turi tai paremti. Jaučiant visuomenės paramą žmonių išrinktiems atstovams tikrai įmanoma nutraukti infliacinę politiką (4).
Šiame darbe nagrinėjama infliacija, jos priežastys ir sprendimo būdai. Infliacija čia apžvelgiama keliais aspektais: kaip konstruktyvi ir destruktyvi jėga. Taip pat įvardijamos pagrindinės infliacijos priežastys, kylančios dėl bendrosios paklausos ir bendrosios pasiūlos ypatybių. Vėliau nagrinėjama infliacijos ir pinigų, infliacijos ir valstybės biudžeto deficito, darbo užmokesčio ir infliacijos, kainų politikos ir infliacijos sąveika. Aprašomas ir infliacijos mažinimas pajamų indeksavimo, infliacijos kontrolės ir antiinfliacinės politikos būdais.

Darbo tikslas: Aptarti infliacijos procesą ir iš to kylančias problemas, bei vyriausybės vaidmenį šiame procese.

Uždaviniai:
1. Apibūdinti infliacijos sampratą
2. Aprašyti infliacijos formas, matavimus;
3. Aprašyti infliacijos priežastis;
4. Apibūdinti infliacijos mažinimo būdus.

Metodai: Mokslinės literatūros analizė. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-05-15
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai11 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis35.78 KB
Autoriusneringa99
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasJ. Čiburienė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Infliacija priezastys ir mazinimo budai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 16 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • J. Čiburienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą