Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Telšių rajono savivaldybės biudžeto išlaidų klasifikavimo ir paskirstymo analizė

Telšių rajono savivaldybės biudžeto išlaidų klasifikavimo ir paskirstymo analizė

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334
Aprašymas

Įvadas. Savivaldybės biudžeto sandara. Savivaldybių biudžetų samprata ir jų sudarymo principai. Savivaldybių funkcijos. Savarankiškosios savivaldybių funkcijos. Priskirtosios (ribotai savarankiškos) savivaldybių funkcijos. Valstybinės (perduotos savivaldybėms) funkcijos. Savivaldybių biudžetų pajamos. Savivaldybių biudžetų išlaidos. Savivaldybių biudžeto formavimo principai ir metodai. Savivaldybės biudžeto formavimo metodai. Vietos savivaldybių biudžetų rengimas, tvirtinimas ir vykdymas. Savivaldybių skolinimosi galimybės. Telšių savivaldybės biudžeto išlaidos, bei jų struktūra. Biudžeto išlaidų klasifikavimas. Biudžetinės įstaigos, jų steigimo tvarka. Biudžetinių įstaigų, išlaikomų iš savivaldybių biudžetų, finansavimas. Telšių rajono savivaldybės asignavimų apžvalga, programų tikslai. Telšių rajono 2007-2008 metų biudžeto išlaidų analizė. Telšių savivaldybės 2007-2008 metų biudžeto išlaidų palyginimas. Išvados. Priedas (2 psl.).

Ištrauka

Kaip ir bet kurioje demokratinėje šalyje, Lietuvos teritorijos administracinių vienetų (miestų ir rajonų) gyventojai gali savarankiškai tvarkyti įvairius ekonominius, kultūrinius ir socialinius reikalus per savo išrinktas atstovaująmasias vietos savivaldos institucijas – savivaldybės.
Vietos savivaldybių biudžetų pajamos, remiantis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymu, formuojamos iš savivaldybių teritorijose esančių įmonių, įstaigų ir organizacijų mokamų mokesčių, iš įplaukų už savivaldybių nuosavybei priklausančio turto eksploatavimą, iš valstybės biudžeto dotacijų bei kitų pagal Lietuvos Respublikos įstatymus savivaldybėms priskirtų pajamų šaltinių. Iš viso be vietos savivaldos įstatymo, šiuo metu veikia dar daugelis kitų savivaldybių veiklą reglamentuojančių teisės aktų.
Temos aktualumas. Savivaldybės biudžetas priklauso nuo Vyriausybės – įstatymų leidžiamos valdžios, kuri nustato vykdomajai valdžiai tam tikrus rėmus ir gaires, ūkio, finansų tvarkymo srityse. Biudžeto svarstymas ir tvirtinimas yra vienas svarbiausių metų įvykių.
Darbo tikslas. Išnagrinėti Telšių rajono savivaldybės 2007-2008 m. biudžeto išlaidas, jo klasifikavimą ir paskirstymą.
Darbo uždaviniai:
• Išnagrinėti savivaldybės biudžeto sandarą;
• Aptarti savivaldybės biudžeto formavimo principus ir metodus;
• Sužinoti, kaip yra rengiamas, tvirtinamas ir vykdomas vietos savivaldybės biudžetas;
• Išanalizuoti ir palyginti Telšių rajono savivaldybės biudžeto išlaidas 2007-2008 m. laikotarpiu.
• Gebėti interaktyviai naudoti žinias bei pateiktą informaciją;

Savivaldybė – valstybės teritorijos administracinis vienetas, turintis juridinio asmens statusą bei Lietuvos Respublikos Konstitucijos laiduotą savivaldos teisę, įgyvendinamą per savivaldybės tarybą.
Savivaldybės biudžetas – savivaldybės tarybos patvirtintas savivaldybės biudžeto pajamų ir asignavimų planas biudžetiniams metams.( Lietuvos Respublikos Biudžeto sandaros įstatymas IV. Nr. I-430. 2006-07-18)
Pagal sprendimų priėmimo laisvę savivaldybių funkcijas galima skirstyti į savarankiškąsias, kurias savivaldybės atlieka pagal įstatymų joms suteiktą kompetenciją, kur savivaldybės turi sprendimų laisvę, bet yra atsakingos už šių funkcijų atlikimą; priskirtąsias (ribotai savarankiškas), vykdydama įstatymus ir jų pagrindu priimtus kitus teisės aktus, savivaldybės šias funkcijas atlieka, atsižvelgiamos į sąlygas ir aplinkybes; valstybines (perduotas savivaldybėms), perduotas savivaldybėms remiantis įstatymais, ir įgyvendinamos vadovaujantis teisės aktais, o savivaldybės, vykdydamos šias funkcijas, turi įstatymų nustatytą sprendimų priėmimo laisvę; sutartines, šių funkcijų įgyvendinimas grindžiamas sutartimi (Lietuvos Respublikos biudžeto sandaros įstatymas V. Nr. 24-596, 2006-07-18 ). ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-05-28
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis30 puslapių 
Literatūros šaltiniai11
Dydis176.67 KB
AutoriusAsta
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2009 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasKristina Onaitytė
Švietimo institucijaSocialinių mokslų kolegija
FakultetasTelšių filialas
Failo pavadinimasMicrosoft Word savivaldybes biudzeto islaidu klasifikavimo ir paskirstymo analize [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 30 puslapių 
  • Socialinių mokslų kolegija / 3 Klasė/kursas
  • Kristina Onaitytė
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą