Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Investicinių fondų rinkos analizė Lietuvoje ir Latvijoje

Investicinių fondų rinkos analizė Lietuvoje ir Latvijoje

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041424344454647484950515253545556575859606162636465666768697071727374757677787980
Aprašymas

Įvadas. Investicinių fondų samprata. vertybinių popierių subjektų analizė. Investicinių fondų esmė. Vertybinių popierių portfelio rizikos esmė ir tipai. Investicinių fondų vieta tarp kitų investavimo galimybių. Investicinių fondų raida Lietuvoje bei Latvijoje. Investicinių fondų atsiradimas. Investicinių fondų raida. Investicinių fondų įstatyminė bazė. Investicinio fondo sudarymas. Investicinio fondo vienetų ar akcijų pardavimas. Visuomenei pateikiama informacija. Investicinių fondų rinkos analizė. Bendra Lietuvos investicinių fondų rinkos analizė. Lietuvos investicinių fondų analizė pagal fondų turto klases. Lietuvos pinigų rinkos fondų analizė. Lietuvos skolos vertybinių popierių fondų analizė. Lietuvos mišrių fondų analizė. Akcijų fondų struktūros ir pelningumo analizė. Bendra Latvijos investicinių fondų rinkos analizė. Latvijos investicinių fondų analizė pagal fondų turto klases. Latvijos pinigų rinkos fondų struktūros ir pelningumo analizė. Latvijos skolos fondų struktūros ir pelningumo analizė. Latvijos akcijų fondų struktūros ir pelningumo analizė. Latvijos mišrių fondų struktūros ir pelningumo analizė. Investicinių fondų išlaidos ir mokesčiai. Lietuvos ir Latvijos investicinių fondų rinkų palyginimas. Investicinių fondų vystymosi prognozės. Išvados. Darbas iliustruotas diagramomis.

Ištrauka

Aktualumas. Augant Lietuvos ekonomikai atsiranda galimybė vis daugiau lėšų skirti taupymui. Vieni asmenys nori pinigus saugiai "paslėpti kojinėje", kiti investuoti ir uždirbti, treti, tiesiog apsisaugoti nuo infliacijos. Norint investuoti, sunku nepasiklysti tarp daugelio rinkos siūlomų galimybių, o Lietuvoje ir Latvijoje pastaruoju metu susiformavo visas išsivysčiusios ekonomikos šalims būdingas investavimo galimybių spektras: banko indėliai, pensijų fondai, investicinis kaupiamasis draudimas, investiciniai fondai, nekilnojamasis turtas ir t.t. Šiame darbe mūsų nagrinėjami investiciniai fondai yra patrauklūs tuo, kad jų grąža gali reikšmingai viršyti infliacijos tempus, bet investavimas į juos nereikalauja specialių žinių ar išsimokslinimo. Tačiau pagrindinių investavimo principų ir fondų veikimo mechanizmo išmanymas yra būtinas.
Teisingą sprendimą būsimas investuotojas turėtų priimti:
• Atsakęs į klausimą, ar turi tikslą? Reikėtų apsvarstyti, ko siekiama investuojant; kiek laiko turima investicijoms; kokio investicijų prieaugio pageidaujama ir, galiausiai, koks rizikos lygis yra priimtinas?
• Išsiaiškinus, kur galima investuoti: gryni pinigai; pinigai laikomi indėliais banke; auksas; trumpalaikiai (90 ir mažiau dienų) vyriausybės vertybiniai popieriai ir pinigų rinkos priemonės; meno kūriniai, brangenybės ir įvairios kolekcijos; prekyba ateities sandoriais, pvz., nafta, cukrumi ir pan. prekių rinkoje (angl. "commodities"); nekilnojamasis turtas; obligacijos; akcijos.
• Diversifikacija. Investavimas VISADA susijęs su rizika. Kuo aukštesnė investicijų grąža planuojama, tuo didesnė rizika prarasti lėšas. Kita vertus, riziką galima sumažinti – efektyviausia yra išskaidyti investicijas keliomis kryptimis.
• Nuolatinis mokymasis. Galbūt niekada dauguma asmenų netaps profesionaliais investuotojais, tačiau išmanyti bent jau investavimo pagrindus – būtina. Kiekvienas turėtų skirti bent šiek tiek laiko susipažinti su investicijų istorija ir jų rizika.
• Atsargumas – savarankiškas sprendimų priėmimas. Net investavimo profesionalai ne visada žinos, kaip konkretaus investuotojo atveju apskaičiuoti geriausią pelno ir rizikos santykį. Maža to, kartais finansų makleriai ir asmeniniai bankininkai yra tik pardavėjai, kurių svarbiausias interesas – įsiūlyti klientui savo produktą; taigi įsiklausyti į jų patarimus verta, tačiau aklai jais pasitikėti negalima. Investuotojui visada būtina naudotis sveiku protu, klausinėti tol, kol įsitikinama, kad visiškai suprato, į ką investuojama, kokie yra mokesčiai, rizika, tikėtina investicijų grąža.
Finansų rinkų plėtra tiek Lietuvoje, tiek Latvijoje lemia, kad gyventojams siūloma vis daugiau naujų paslaugų, įvairių finansinių instrumentų. Turtėjant visuomenei, rinkoje daugėjant laisvų pinigų tokių paslaugų poreikis tik didės.
Taigi, ką daryti?
Kursiniame darbe atliksime vieno iš finansinių instrumentų – investicinių fondų veiklos analizę Lietuvoje ir Latvijoje.
Problema. Apibendrintos informacijos apie Lietuvoje bei Latvijoje veikiančių investicinių fondų steigimąsi, raidą ir veiklą trūkumas. Atlikdami šį darbą susidūrėme problema, kuri neleido visapusiškai išnagrinėti Latvijos investicinių fondų rinkos – internetiniuose tinklapiuose nepateikiamos fondų veiklos ataskaitos už 2004, 2005 m. anglų kalba arba pateikiami tik prospektai, mėnesinės apžvalgos. Buvome priversti daugelio Latvijos fondų ataskaitas analizuoti latvių kalba. "Parex Asset Management" valdanti 5 investicinius fondus Latvijoje netgi neturi savo internetinio tinklapio. Dukterinė kompanija "Parex investicijų valdymas" taip pat atsisakė pateikti "Parex Asset Management" valdomų fondų ataskaitas.
Tikslas. Įvertinti Lietuvos bei Latvijos investicinių fondų rinkos pokyčius 2004 – 2006 m. I pusm. ir juos išanalizuoti.
Uždaviniai:
1. Išanalizuoti literatūrą;
2. Apibūdinti investicinius fondus;
3. Suprasti, kaip fondai klasifikuojami ir kuo jie skiriasi;
4. Išsiaiškinti investicinių fondų raidos etapus Lietuvoje ir Latvijoje;
5. Susipažinti su įstatymine baze, reglamentuojančia investicinių fondų veiklą;
6. Išanalizuoti investicinių fondų rinką Lietuvoje ir Latvijoje;
7. Išsiaiškinti investicinių fondų vystymosi prognozes atsižvelgiant į bendras šalies ūkio, vertybinių popierių rinkos tendencijas ir kitų šalių patirtį;
8. Pateikti išvadas.
Tyrimo metodai. Literatūros šaltinių ir dokumentų analizė, stebėjimas, aprašomoji statistinė duomenų analizė.
Analitinę darbo dalį atliko Inga Puzinaitė ("Investicinių fondų samprata") ir Olga Partolina ("Investicinių fondų raida Lietuvoje bei Latvijoje", "Investicinių fondų įstatyminė bazė"). Šioje darbo dalyje buvo apžvelgta literatūra ir teisės aktai, susiję su nagrinėjama tema. Pagrindiniai klausimai, kuriuos analizavome šioje dalyje:
• vertybinių popierių subjektų analizė;
• investicinių fondų esmė ir bendra apžvalga;
• investicinių fondų rūšys, veiklos principai;
• vertybinių popierių rizikos esmė ir tipai;
• investicinių fondų vieta tarp kitų investavimo galimybių;
• investicinių fondų atsiradimas ir raida Lietuvoje ir Latvijoje;
• įstatyminės bazės, reglamentuojančios investicinių fondų veiklą Lietuvoje ir Latvijoje, esmė.
Įvadą ir išvadas rašėme kartu. Išvadų dalyje apibendrinome investicinių fondų rinkos analizės duomenis atlikdami analitinės ir tiriamosios darbo dalies sintezę.
Manome, kad mums pavyko atskleisti kursinio darbo temą. Pasistengėme nuosekliai ir aiškiai apibendrinti bei išdėstyti surinktą informaciją. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-06-30
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis78 puslapiai 
Literatūros šaltiniai60 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis486.84 KB
AutoriusRemigijus
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2008 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasAleksandravičienė
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Investiciniu fondu rinkos analize Lietuvoje ir Latvijoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 78 puslapiai 
  • Vilniaus Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Aleksandravičienė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą