Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Būsto rinkos plėtra ir palūkanos Baltijos valstybėse ir Rytų bei vidurio Europos šalyse

Būsto rinkos plėtra ir palūkanos Baltijos valstybėse ir Rytų bei vidurio Europos šalyse

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425
Aprašymas

Įvadas. Tyrimo tikslas: išanalizuoti būsto rinkos plėtros ir palūkanų padėtį Baltijos ir Vidurio bei Rytų Europos valstybėse. Būsto rinkos funkcionavimas: mechanizmai, galimybės ir plėtra. Būsto rinkos funkcionavimo mechanizmas. Būsto rinkos plėtros galimybės. Ekonominės aplinkos įtaka būsto rinkos plėtrai. Nekilnojamo turto rinkos būklė ir jos perspektyvos. Bankų elgsena ir būsto rinkos plėtra. Bankų elgsena palūkanų atžvilgiu ir būsto rinkos plėtra. Būsto rinkos plėtra ir palūkanos: pasiūlos ir paklausos veiksniai. Išvados.

Ištrauka

Būsto rinka dažniausiai yra analizuojama mikrolygiu, išsamiau narinėjant pagrindinius nekilnojamojo turto rinkos, kaip funkcionuojančios netobulos rinkos, parametrus – nekilnojamojo turto pasiūlą bei paklausą. Paprastai gana išsamiai yra tyrinėjami būsto rinkos pasiūlai įtakos turintys veiksniai, jų buvimas ar nebuvimas, jų įtaka nekilnojamojo turto vertei bei pirkėjų preferencijoms. Būsto rinkos paklausą lemiantys veiksniai taip pat dažnai diskutuojamas dalykas, tačiau tiek pasiūla, tiek paklausa ar nekilnojamojo turto vertė dažniausiai nagrinėjama siaurame kontekste; tam tikrame regione tam tikru laiko momentu. Kitaip tariant, nekilnojamojo turto rinkos funkcionavimas dažniausiai yra nagrinėjamas tarsi neviršijant savo pačios funkcionavimo/veikimo ribų, neatsižvelgiant į gaubiančiosios sistemos veikimo bei pokyčių joje įtaką nekilnojamojo turto rinkos veikimui. Platesnė nekilnojamojo turto analizė, tyrinėjant nekilnojamojo turto rinką ūkį kaip sudėtinę didesnės, gaubiančios sistemos dalį, mokslinėje literatūroje nėra dažnas reiškinys.
Tačiau nekilnojamojo turto rinka veikia ne tik savo viduje; nekilnojamojo turto rinka tuo pačiu metu yra veikiama išorinės vienos ar kelių aplinkų; pokyčiai jose turi įtaką bendram nekilnojamojo turto ūkio funkcionavimui. Išorinės aplinkos įtaka bendram rinkos funkcionavimui yra svari, o pokyčių pasekmės gali būti labai reikšmingos nekilnojamojo turto rinkos funkcionavimui artimesniu metu ar ateityje, todėl nekilnojamojo turto rinką ir jos veikimą yra būtina analizuoti sisteminiu požiūriu.
Kodėl būsto kainų kilimas Vidurio ir Rytų Europos šalyse buvo staigus ir kokios įtakos tam turėjo bankų vykdyta skolinimo politika? Išanalizavus būsto kainoms įtakos turėjusių veiksnių reikšmingumą, nustatoma, kad bankų vykdytos skolinimo politikos pokyčiai buvo svarbiausias būsto kainų kilimo Vidurio ir Rytų Europos šalyse veiksnys. Pakitus bankų elgsenai ir būsto paskoloms tapus palyginti lengvai prieinamoms, labai padidėjo būsto paklausa, o struktūriniai pasiūlos veiksniai beveik nepakito. Tai lėmė atotrūkio tarp būsto paklausos ir jo pasiūlos padidėjimą, o padidėjęs atotrūkis skatino spartų būsto kainų kilimą.
Per pastaruosius dešimt metų būsto kainos pasaulyje padidėjo nuo keliasdešimties iki
kelių šimtų procentų. Daugelyje Vidurio ir Rytų Europos šalių būsto brangimo procesas buvo greitas ir plataus masto: kainų padidėjimas 100–200 procentų, kuriam Europos Sąjungos (ES) šalyse senbuvėse prireikė dešimtmečio, kai kuriose Vidurio ir Rytų Europos šalyse buvo pasiektas per dvejus trejus metus. Toks būsto kainų kilimo fenomenas sukėlė diskusijas apie galimą kainų burbulą. Šias diskusijas skatino ir Vokietijos, Honkongo, Japonijos nekilnojamojo turto rinkų pavyzdžiai. Jose iki šiol jaučiamos sprogusio burbulo pasekmės: būsto kainos krinta, ekonomikos augimas yra sulėtėjęs.
Ekonominiai modeliai, taikomi kainų burbulų tyrimams, būsto kainų kitimą trumpu laikotarpiu paprastai paaiškina tik iš dalies, be to, būsto kaina aiškinama kaip pervertinta ir nutolusi nuo pusiausvyros kainos. Šis trūkumas, o kartu – viešajame diskurse plėtojama idėja, kad daugelyje pasaulio rinkų yra susidaręs būsto kainų burbulas (t. y. po tokio didelio kainų kilimo jos turi staiga sumažėti), paskatino tyrėjus skirti fundamentaliąją ir spekuliacinę būsto kainų kilimo dalis. Naujausi šios srities tyrimai yra Kinijos būsto rinkos modeliavimas, kurio rezultatai rodo, kad Kinijoje būsto kainų kilimą, nepaisant jo spartos, daugiausia lėmė fundamentalūs veiksniai, ir Airijos būsto rinkos tyrimas [14; p. 35], kurio autoriai pabrėžia spekuliacinio elemento reikšmę.
Akcijų rinkoms sudarytas modelis rodo, kad rinkos dalyvių numatoma kaina gali gerokai ir ilgai skirtis nuo fundamentalių veiksnių lemiamos kainos, bet, nepaisant tokių atsitiktinių nukrypimų, vidutinė kaina lygi fundamentalių veiksnių lemiamai kainai [15]. Nukrypimų atsiranda dėl vadinamojo pirkimo bumo, kuris susidaro į rinką įeinant naujiems jos dalyviams – matydami, kad prekės kaina kyla, pirkėjai skuba ją įsigyti prieš prekei dar labiau pabrangstant. Vėliau naujų rinkos dalyvių mažėja, todėl prekės kaina grįžta prie fundamentalių veiksnių lemiamos kainos.
Tyrimo tikslas: išanalizuoti būsto rinkos plėtros ir palūkanų padėtį Baltijos ir VRE valstybėse.
Tyrimo uždaviniai:
1. Apžvelgti būsto rinkos funkcionavimo ypatumus;
2. Nustatyti ekonominės aplinkos įtaką būsto rinkos plėtrai;
3. Išanalizuoti bankų elgseną palūkanų atžvilgiu ir būsto rinkos plėtros sąsajas;
4. Apžvelgti būsto rinkos plėtros ir palūkanų sąsajas išskiriant paklausos ir pasiūlos veiksnius.
Tyrimo metodai. Remiantis literatūros šaltiniais bei taikant sisteminį požiūrį, darbe nagrinėjamas veikimas kintančioje ekonominėje aplinkoje. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-06-08
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis24 puslapiai 
Literatūros šaltiniai15 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis215.06 KB
Autoriuseimaz
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2009 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasB. Povilaitis
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasEkonomikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Busto rinkos pletra ir palukanos Baltijos valstybese ir Rytu bei vidurio Europos salyse [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 24 puslapiai 
  • Vilniaus Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • B. Povilaitis
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą