Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Finansinės veiklos analizė: AB "Vilkyškių pieninė" (2)

Finansinės veiklos analizė: AB "Vilkyškių pieninė" (2)

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas - išanalizavus AB "Vilkyškių Pieninė" finansinę būklę 2007-2008 metais, nustatyti "tikrąją" akcijos vertę ir pateikti rekomendacijas dėl akcijų pirkimo ar pardavimo įmonės akcininkams ir potencialiems investuotojams. Trumpas įmonės ir šakos pristatymas. Įmonės apibūdinimas. Šakos apibūdinimas. Finansų analizė: horizontalioji, vertikalioji ir santykinių rodiklių analizė. Finansinių ataskaitų ateities prognozavimas. Prielaidos prognozėms. Pajamų ir sąnaudų prognozė 2009–2013 metams. Turto ir investicijų prognozė. Apyvartinio kapitalo prognozė 2009 – 2013 metams. Finansinių ataskaitų prognozė 2009 – 2013 metams. Verslo vertinimas diskontuotų pinigų srautų metodu. Išvados. Darbas iliustruotas diagramomis.

Ištrauka

Norint sėkmingai konkuruoti arba bendradarbiauti su užsienio ar vietinėmis įmonėmis būtina sugebėti tiksliai ir teisingai įvertinti tų įmonių rezultatus ir potencialą, o taip pat geriau suvokti savo įmonės dabartinę būklę ir perspektyvas. Šiuo atveju padeda finansų analizės supratimas bei teisingas jos teikiamos informacijos suvokimas ir interpretavimas. Verslininkui, kuris nuolat siekia, kad jo firma patektu į ekonomiškai kylančių gretas, reikia įsisavinti ne tik šiuolaikinius verslo organizavimo ir vadybos, bet ir apskaitos, finansinės analizės ir prognozavimo pagrindus.
Pažymėtina, kad rinkos ekonomikos sąlygomis įmonių veikla yra labai dinamiška, rizikinga, todėl, analizuojant ją, tai reikia turėti galvoje ir analizę atlikti laiku. Remiantis finansų analizės duomenų baze, galima daryti įmonės veiklos efektyvumą, pelningumą ir jos perspektyvumą apibudinančias išvadas bei remianti jomis, kurti ir diegti naujus projektus. Tik savalaikė ir objektyvi finansų analizė sudaro galimybę įvairių lygių vadovams parengti alternatyvius savo veiklos modelius ir priimti racionalesnius valdymo sprendimus tam tikram laikotarpiui.
Šiandien Lietuvoje nedaugelis įmonių atlieka finansinės būklės analizę ir prognozavimą arba tai daro formaliai, mažai dėmesio skirdami analitinės informacijos svarbai priimant sprendimus.
Šio darbo temos aktualumas pasireiškia tuo, kad finansinių rodiklių analizės ir prognozavimo teoriniai aspektai turi būti taikomi konkrečių įmonių veikloje, nes jie padeda nustatyti įmonės veiklos finansinius aspektus, įvertinti esamą padėtį ir ateities perspektyvas. Finansinės analizės suteikia informaciją naudingą numatant ateityje paskolų gavimą, pelno paskirstymą, nepanaudotų rezervų finansinei įmonės būklei gerinti. Informacija apie įmonės finansinės būklės pasikeitimus naudinga, įvertinant investicijas, finansavimą ir veiklos aktyvumą per ataskaitinį laikotarpį. Visa tai svarbu šiuolaikiniam verslui.
Šio darbo objektas – AB "Vilkyškių Pieninė" finansinės būklės analizė ir prognozė..
Darbo tikslas - išanalizuovus AB "Vilkyškių Pieninė" finansinę būklę 2007-2008 metais, nustatyti "tikrąją" akcijos vertę ir pateikti rekomendacijas dėl akcijų pirkimo ar pardavimo įmonės akcininkamas ir potencialiems investuotojams.
Tikslui pasiekti keliami sekantys uždaviniai:
1. Trumpai pristatyti įmonę ir ūkio šaką, kurioje įmonė veikia;
2. Atlikti įmonės 2007 ir 2008-ų ataskaitinių metų finansinių ataskaitų horizontalią, vertikalią ir santykinę finansų analizę;
3. Parengti finansinių ataskaitų prognozę penkiems metams į priekį;
4. Diskontuotų pinigų srautų metodu nustatyti "tikrąją" akcijos vertę;
5. Pateikti išvadas bei pasiūlymus, kaip būtų galima gerinti įmonės finansinę būklę. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis27 puslapiai 
Literatūros šaltiniai6
Dydis126.86 KB
AutoriusDarius
Viso autoriaus darbų56 darbai
Metai2009 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasA. Dzikevičius
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word vilkyskiu pienines finansine veiklos analize [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 27 puslapiai 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • A. Dzikevičius
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą