Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Veiklos finansinė analizė: AB "Rytų skirstomieji tinklai"

Veiklos finansinė analizė: AB "Rytų skirstomieji tinklai"

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Įmonių finansų kursinis darbas. Įvadas. Darbo tikslas: atlikti AB "Rytų skirstomieji tinklai" finansinę veiklos analizę. Rytų skirstomųjų tinklų (RST) charakteristika. Įmonės finansinės būklės analizė. Horizontalioji analizė. Horizontalioji balanso analizė. Horizontalioji pelno (nuostolio) analizė. Vertikalioji analizė. Vertikalioji balanso analizė. Vertikalioji pelno (nuostolio) analizė. Santykinė finansinė analizė. Likvidumo (mokumo) rodikliai. Pelningumo rodikliai. Finansų struktūros rodikliai. Turto valdymo rodikliai. Rinkos vertės rodikliai. Išplėstiniai pelningumo analizės modeliai. Nenuostolingo lūžio taško 2008 metų analizė. Gamybos, finansinis ir bendrasis svertas. Išvados.

Ištrauka

Kiekvienos pelno siekiančios įmonės tikslas yra kaip įmanoma didinti pelną. Tam reikia kuo tikslesnių duomenų apie įmonės veiklą ir jos rezultatus. Todėl yra atliekamas finansinės bei ūkinės veiklos ir jos rezultatų tyrimas, siekiant tobulinti įmonės valdymą ir didinti jos veiklos efektyvumą bei pelningumą.
Įmonės finansinės veiklos analizės objektas yra įmonių finansinė veikla bei jos rezultatai, parodomi alternatyviuose projektuose, apskaitos, atskaitomybės medžiagoje ir kituose informacijos šaltiniuose.

Darbo tikslas: atlikti AB "Rytų skirstomieji tinklai" finansinę veiklos analizę.

Darbo uždaviniai:
1. Atlikti vertikalią ir horizontalią įmonės veiklos analizę ir palyginti jos rodiklius;
2. Apskaičiuojant santykinius rodiklius ir įvertinti įmonės finansinę būklę;
3. Apskaičiuoti nenuostolingo lūžio tašką;
4. Apskaičiuoti gamybos, finansinį ir bendrąjį svertą;

Darbo metodai: mokslinės literatūros, bendrovės balanso bei pelno (nuostolių) ataskaitos analizė.

Akcinė bendrovė Rytų skirstomieji tinklai įkurta 2001 m. gruodžio 31 d. reorganizavus AB "Lietuvos energija". Bendrovė skirsto ir tiekia elektros energiją. Šiuo metu RST aptarnauja per 750 tūkst. klientų 34,8 tūkst. kv. km Lietuvos teritorijoje: Vilniaus, Panevėžio, Alytaus ir Utenos apskrityse bei dalyje Kauno ir Marijampolės apskričių.
2005-aisiais metais buvo įsteigtos trys antrinės RST įmonės: UAB "RYTRA", teikianti specialaus transporto ir mechanizmų nuomos paslaugas, UAB "ELEKTROS TINKLO PASLAUGOS", atliekanti elektros įrenginių priežiūrą bei remontą ir UAB "TETAS", vykdanti sudėtingų elektros įrenginių eksploatavimą. Visos šios įmonės sudaro RST įmonių grupę, siūlančią įvairias paslaugas energetikos srityje. Grupei galioja bendri – patikimumo, orientacijos į klientus, efektyvios ir pelningos veiklos siekimo principai.
Esminės RST veiklos nuostatos, nekintančios nuo bendrovės įsikūrimo, yra patikimas elektros tiekimas bei orientacija į klientus.
Bendrovė nuolat didina investicijas į skirstomąjį elektros tinklą. Didžioji investicijų dalis skirta skirstomajam tinklui rekonstruoti, modernizuoti ir plėtoti bei naujųjų vartotojų objektų prijungimams. 2007-aisiais metais investiciniams projektams iš viso buvo skirta 265,2 mln. litų.
Motyvuoti ir darbu patenkinti darbuotojai yra svarbiausias bendrovės veiklos efektyvumo bei tobulėjimo veiksnys. Vertindama ir saugodama savo kvalifikuotus specialistus, bendrovė nuolat investuoja į jų saugumą bei kvalifikacijos kėlimą.
RST diegia naujoves ir bendrovės vidiniams procesams tobulinti bei veiklos efektyvumui skatinti – diegiama subalansuotų veiklos efektyvumo rodiklių sistema, kuri pagerins veiklos rezultatus ir užduočių vykdymą. Tai personalo skatinimo, darbo atlygio ir organizacijos numatytų tikslų pasiekimo sistema, kurioje svarbūs ne tik finansiniai rodikliai.
AB Rytų skirstomųjų tinklų rūpestis elektros vartotojais pasireiškia ir siekiu prisidėti prie visuomenės gerovės bei gražios aplinkos kūrimo, suteikiant žmonėms galimybę džiaugtis elektros energija teikiama nauda, jos skleidžiama šviesa bei grožiu. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-09-18
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis66.95 KB
AutoriusJuste
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2009 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasJ. Aksomitienė
Švietimo institucijaUtenos kolegija
FakultetasVerslo ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Veiklos finansine analize [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 17 puslapių 
  • Utenos kolegija / 2 Klasė/kursas
  • J. Aksomitienė
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą