Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Įmonės veiklos analizė ir prognozė 2009 metams: AB "Swedbank"

Įmonės veiklos analizė ir prognozė 2009 metams: AB "Swedbank"

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041424344454647484950515253
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas – atlikti AB "Swedbank" veiklos finansinę analizę 2006–2008 metų laikotarpiu ir sudaryti banko veiklos prognozę 2009 metams. AB "Swedbank" charakteristika. AB "Swedbank" struktūra ir veikla. AB "Swedbank" veiklos finansinė analizė. AB "Swedbank" vertikalioji balanso analizė. AB "Swedbank" horizontalioji balanso analizė. Vertikalioji AB "Swedbank" pelno (nuostolių) ataskaitos analizė. Horizontalioji AB "Swedbank" pelno (nuostolių) ataskaitos analizė. AB "Swedbank" pagrindiniai finansiniai rodikliai. AB "Swedbank" pelningumo analizė. AB "Swedbank" likvidumo rizikos rodikliai. AB "Swedbank" kredito rizikos rodikliai. AB "Swedbank" kapitalo rizika. AB "Swedbank" palūkanų normos rizika. AB "Swedbank" veiklos rizika. Lietuvos makroekonominės aplinkos analizė. AB "Swedbank" stipriosios ir silpnosios veiklos pusės. AB "Swedbank" swot (stiprybės, silpnybės, galimybės ir grėsmės) analizė. AB "Swedbank" pasirenkama veiklos sritis. AB "Swedbank" didžiausią įtaką paskolų rinkai turintys veiksniai. AB "Swedbank" prognozė 2009 metams. AB "Swedbank" veiklos prognozė 2009 metams pagal pesimistinį scenarijų. AB "Swedbank" balanso prognozė 2009 metams. AB "Swedbank" pelno (nuostolių) ataskaitos prognozė 2009 metams. AB "Swedbank" prognozuojami finansiniai rodikliai 2009 metams. Išvados. Priedai (6).

Ištrauka

Pirmieji komerciniai bankai pradėjo formuotis dar XVIII a., o jų apimčių augimą įvairiose šalyse skatino greitėjantys industrializacijos procesai. Didžioji šio tipo bankų dalis susikūrė XIX a. antroje pusėje ir visi likusieji XX a. Pirmieji komercinių bankų klientai buvo verslo įmonės bei tų įmonių savininkai.
Bet kurios šalies ekonominė sistema yra išsivysčiusi tiek, kiek yra išsivysčiusi jos finansų sistema. Šiuolaikinė bankininkystė Lietuvoje pradėjo formuotis dar 1990 m. Bankų sistemos desovietizacija buvo vienas iš pirmųjų žingsnių rinkos ekonomikos link. Nuo pat pradžių LLRI skatino privatizavimą, laisvą įėjimą į rinką, laisvą konkurenciją, turto atskyrimą, savanorišką draudimą bei viešą atskaitomybę ir privatų reitingavimą, kaip gyvybingos bankų sistemos pagrindą.
Nuo 1990 m. pradėjo kurtis palankios teisinės sąlygos, klasikinės bankininkystės formavimuisi. Tai buvo dviejų lygių bankų sistemos pradžia, kurios pirmąjį lygį sudaro Lietuvos centrinis bankas. Antrasis lygis sudarytas iš visų ir šiandien dienai veikiančių komercinių bankų. 1992m. liepos 7d. buvo priimtas pirmasis įstatymas, kuris reglamentavo komercinių bankų veiklą. Šio įstatymo vienas iš straipsnių numatė ir pirmąjį nepriklausomoje Lietuvoje oficialų banko apibrėžimą: "Komercinis bankas yra kredito institucija, savo veiklą grindžianti indėlių ar kitų gražintinų lėšų iš juridinių ir fizinių asmenų bei kreditų teikimu ir prisiimanti su tuo susijusią riziką bei atsakomybę". Pagrindinis šio įstatymo tikslas – reglamentuoti komercinių bankų veiklą, kad bankų sistema būtų stabili, patikima, efektyvi ir saugi.
Įgyvendinant bankų sistemos reformą Lietuvoje 1995 - 1996 m. įvyko bankų krizė: sutriko komerciniai atsiskaitymai, indėlininkai prarado savo santaupas, buvo iškeltos bankroto bylos, nukentėjo daug fizinių ir juridinių asmenų. Krizių priežasčių buvo daug. Viena iš jų buvo mažėjanti infliacija, kuri labai sumažino bankų kaip tarpininkų vaidmenį, o taip pat mažino maržą. Ši krizė tiesiogiai palietė apie 30 proc., o netiesiogiai iki 70 proc. ūkio subjektų.
Nors ir trumpa, bet dramatiška atkurtos nepriklausomos Lietuvos komercinių bankų istorija, akivaizdžiai patvirtina teiginį, kad bankus veikia įvairi rizika, o ypač išmatuojama rizika privalo būti kontroliuojama ir nuolat valdoma. Finansinių įstaigų stabili veikla įtakoja visos šalies rinkos funkcionavimą, todėl bankų finansinės būklės įvertinimas turi didelę reikšmę ne tik patiems bankams, akcininkams ir klientams, bet ir visai šalies monetarinei politikai.
Lietuvoje, kol kas neskiriamas ypatingas dėmesys bankų finansinės būklės nuolatiniam vertinimui. Tuo dažniausiai domisi tik pavieniai analitikai arba bankininkai, tačiau ši tema yra itin aktuali, kai bankai stambėja ir plečia savo veiklą, kai auga konkurencija tarp jau funkcionuojančių ir besikuriančių bankų Lietuvos finansinėje sistemoje.
Lietuvos centrinio banko valdyba išleido daug nutarimų, kuriuose reglamentuojami bankų priežiūros normatyvai ir privaloma tvarka, tačiau dar galima susidurti ir su tam tikromis problemomis: nėra vieningos, gerai parengtos, visapusiškos bankų finansinės būklės įvertinimo metodikos, neaiškus bankinės veiklos rodiklių interpretavimas.
Šiame darbe yra analizuojami AB "Swedbank" (tyrimo objektas) konsoliduoti finansinės būklės rezultatai.
Pagrindinis atlikto darbo tikslas – atlikti AB "Swedbank" veiklos finansinę analizę 2006 – 2008 metų laikotarpiu ir sudaryti banko veiklos prognozę 2009 metams (tyrimo tikslas).
Numatytam tyrimo tikslui pasiekti, buvo keliami šie uždaviniai (tyrimo uždaviniai):
Atlikti AB "Swedbank" veiklos ir finansinę analizę 2006-2008 metų laikotarpiui;
Išnagrinėti ekonominės aplinkos pasikeitimus nagrinėjamu laikotarpiu;
Nustatyti banko stipriąsias ir silpnąsias veiklos puses;
Identifikuoti ekonominius veiksnius, darančius didžiausią įtaką pasirinktai banko veiklos sričiai ir pateikti šių veiksnių kitimo prognozes;
Išanalizuoti pasirinktų ekonominės aplinkos veiksnių kitimo įtaką 2009 metų AB "Swedbank" ir nustatyti, kokią įtaką jie daro pagrindiniams banko finansiniams rodikliams.
Atliekant AB "Swedbank" finansinės būklės analizę buvo panaudoti įvairūs tyrimo būdai (tyrimo metodai):
stebėjimo;
duomenų sisteminimo ir apdorojimo;
duomenų palyginimo;
grafinio vaizdavimo;
horizontalioji;
santykinių dydžių analizė. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis52 puslapiai 
Literatūros šaltiniai9
Dydis491.97 KB
Autoriusmonika_dignara
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2009 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasAgnė Keršytė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Imones veiklos analize ir prognoze [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 52 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Agnė Keršytė
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą