Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Ūkinės-komercinės veiklos ekonominė analizė ir rodiklių dinamikos į perspektyvą vertinimas: AB "Vilniaus baldai"

Ūkinės-komercinės veiklos ekonominė analizė ir rodiklių dinamikos į perspektyvą vertinimas: AB "Vilniaus baldai"

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758596061626364656667686970717273747576777879808182838485868788
Aprašymas

Anotacija. Įvadas. Tikslas – pateikti kuo išsamesnę Akcinės Bendrovės "Vilniaus baldai" 2001-2008 metų ūkinės-komercinės veiklos ekonominę analizę ir įvertinti įmonės perspektyvas. Ekonominės analizės teorinių aspektų apžvalga mokslinės literatūros šaltiniuose. Ekonominės analizės sąvoka. Ekonominės analizės objektas ir metodai. Ekonominės analizės objektas. Ekonominės analizės metodai. Ekonominės analizės tikslai ir uždaviniai. Pagrindiniai ekonominės analizės princai. Analizės rūšys. Horizontalioji analizė. Vertikalioji analizė. Santykinė analizė. AB "Vilniaus baldai" ūkinės-komercinės veiklos rodiklių dinamika ir įvertinimas (2002-2008 metai). AB "Vilniaus baldai" charakteristika. Trumpa įmonės istorija.Veiklos rūšis. Rinka ir pardavimai. Konkurentai. Ūkinės veiklos ekonominio efektyvumo analizė. Įmonės ilgalaikio turto analizė. Įmonės trumpalaikio turto analizė. Įmonės pelningumo analizė. Įmonės mokumo analizė. Darbo išteklių analizė. Produkcijos gamybos ir pardavimo analizė. Horizontalioji ir vertikalioji balanso analizė. Bankroto rizikos analizė. AB "Vilniaus baldai" veiklos perspektyvos ir prognozės. Išvados ir pasiūlymai. Priedai (8 psl.).

Ištrauka

Dabartiniu metu vis dinamiškiau keičiasi ekonominė situacija.. Didėja visuomenės poreikių kaitos tempai. Vis sparčiau diegiamos naujos technologijos, inovatyvios idėjos, platėja ir didėja informaciniai srautai, didėja konkurencija. Visa tai ir kiti atviros tarptautinės rinkos veiksniai sudaro ne tik beribes perspektyvas ir galimybes kiekvienos įmonės veiklai vystyti, bet ir kelia daug pavojų. Vis sunkiau įmonėms išlikti konkurencingomis, užtikrinti įmonių mokumą ir veiklos pelningumą. Taikoma daug būdų ir metodų įsitvirtinti ir išsilaikyti rinkoje. Iš vadovų reikalaujama vis daugiau gerų, apgalvotų ir veiksmingų idėjų ir sprendimų. Vienas svarbiausių aspektų, priimant gerą, adekvatų susidariusiai situacijai sprendimą, yra: būti gerai ir visapusiškai informuotam tiek apie vidinę įmonės padėtį ir situaciją, joje vykstančius procesus, silpnąsias vietas ir gerinimo rezervus, tiek išorės veiksnius, keliančius pavojų įmonės sklandžiai veiklai. Įmonės veiklos ekonominė analizė geriausias reikiamos informacijos šaltinis bei vienas iš objektyviausių būdų įvertinti įmonės galimybes. Remiantis ją galima priimti ir pagrįsti tinkamus sprendimus, atskleisti įmonės problemiškus veiklos aspektus, numatyti ir išvengti grėsmių ir gerinti ir tobulinti veiklą taip, kad ji išliktų pelninga ir perspektyvi, kas yra labai svarbu dabartiniam dinamiškam verslui.
Baigiamajame darbe atlikta akcinės bendrovės ,,Vilniaus Baldai" ūkinės-komercinės veiklos ekonominė analizė. Įmonė yra lyderė Lietuvos baldų gamybos rinkoje, tačiau jos pastarųjų metų veikla pelningumo aspektu nėra tokia sėkminga.

Darbo objektas – AB "Vilniaus Baldai" ūkinė ir komercinė veikla.

Darbe keliama hipotezė, kad valdant įmonę ir planuojant įmonės rezultatus ateičiai nėra pakankamai atsižvelgiama į ilgalaikes rodiklių dinamikos tendencijas.

Darbo tikslas – pateikti kuo išsamesnę Akcinės Bendrovės "Vilniaus baldai" 2001-2008 m. ūkinės-komercinės veiklos ekonominę analizę ir įvertinti įmonės perspektyvas.

Darbo uždaviniai:
• Pateikti bei aprašyti ekonominės analizės sampratą, reikšmę, uždavinius, analizės rūšis;
• Išanalizuoti ir palyginti skirtingų mokslinės literatūros šaltinių autorių nuomones apie įmonės analizę;
• Pritaikyti analitinę medžiagą praktiniams pasiūlymams;
• Išanalizuoti ir įvertinti AB "Vilniaus Baldai" veiklos rodiklius;
• Išnagrinėti galimybes įmonei patirti bankrotą;
• Apibendrinti gautus rezultatus ir pateikti tolimesnės įmonės veiklos perspektyvas;
• Padaryti išvadas ir pasiūlymus.

Tyrimo metodai:
1. Mokslinės literatūros šaltinių analizė.
2. Pirminių šaltinių duomenų rinkimas ir analizė.
3. Ekonominių rodiklių analizė.
4. Lyginimas.
5. Dinamikos eilučių sudarymas.
6. Grafinis rezultatų vaizdavimas.
7. Prognozavimas kiekybinių skaičiavimų metodais.

Baigiamąjį darbą sudaro trys pagrindinės dalys:
Pirmoje dalyje apžvelgti pagrindiniai įmonių ūkinės-komercinės veiklos ekonominės analizės teoriniai aspektai, pasiremta įvairių autorių nuomonėmis, mokslinės literatūros šaltiniais.
Antroje darbo dalyje aprašyta AB "Vilniaus Baldai" istorija, veikla, konkurentai. Pateikiami įmonės ūkinės – komercinės veiklos ekonominės analizės rezultatai, apskaičiuoti įmonės veiklos efektyvumo, ilgalaikio bei trumpalaikio turto, darbo našumo, pelningumo be mokumo rodikliai; pateikti jų palyginamoji analizė, nustatytos rodiklių pokyčių tendencijos nagrinėjamu laikotarpiu, rezultatai pateikiami grafiškai. Darbe taip pat atlikta bankroto rizikos, balanso vertikalioji ir horizontalioji analizės.
Trečioje dalyje pateiktos bendrovės veiklos perspektyvos ir prognozės.

Praktinė darbo reikšmė: Šiame darbe pateikti AB "Vilniaus baldai" 2001 - 2008 metų ūkinės - komercinės veiklos ekonominės analizės rezultatai ir jos veiklos perspektyvos. Darbo rezultatai gali būti panaudoti AB "Vilniaus baldai" planuojant bendrovės veiklos rodiklius 2009 – 2010 metams. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasFinansų diplominis darbas
KategorijaFinansai
TipasDiplominiai darbai
Apimtis77 puslapiai 
Literatūros šaltiniai37 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis704.51 KB
AutoriusJuliana
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2009 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasPeleckis
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ukines komercines veiklos ekonomine analize ir rodikliu dinamikos i perspektyva vertinimas Vilniaus baldai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Diplominiai darbai
  • 77 puslapiai 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Peleckis
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+2
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą