Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Prekybos įmonės finansinės būklės vertinimas

Prekybos įmonės finansinės būklės vertinimas

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas – išnagrinėti prekybos įmonių finansines būkles. Prekybos įmonių veikla. Prekybos samprata, sritis ir rūšys. Mažmeninės prekybos įmonės. Didmeninės prekybos įmonės. Prekybos įmonių veikla. Prekių pirkimas. Atsargų sudarymas. Prekių realizavimas. Įmonių finansų analizė. Įmonių finansų analizės samprata. Finansinės ataskaitos. Balansas. Pelno (nuostolio) ataskaita. Pinigų srautų ataskaita. Finansinės analizės rūšys. Įmonės finansinės būklės vertinimo struktūra. Prekybinio sektoriaus rezultatai. Prekybinės įmonės finansinės būklės įvertinimas. Pelno (nuostolio) ataskaitos ir veiklos analizė. Horizontali, vertikali ir veiklos pelningumo rodiklių analizė. Pardavimų, savikainos ir pelno struktūrų analizė. Balanso ir finansinių rodiklių analizė. Turto analizė. Nuosavybės ir įsipareigojimų analizė. Finansinių rodiklių analizė, palyginimas su sektoriaus vidurkiu. Vertinimo išvados. Išvados. Priedai (3).

Ištrauka

Šiuo metu Lietuvoje yra ekonominio pakilimo laikotarpis. Verslas išgyvena "aukso amžių". Įmonės rodo įspūdingus augimo tempus, tačiau Lietuvos verslas niekada negalėtų taip intensyviai vystytis be labai pagerėjusių galimybių skolintis iš bankų ir kitų kreditavimo įstaigų. Įmonių kreditavimas šiuo metu tapo viena iš pagrindinių ekonomikos augimo varomųjų jėgų, o įmonių finansinės būklės analizė yra vienas pagrindinių vertinamų kriterijų suteikiant kreditus, dėl šios priežasties buvo pasirinkta įmonių finansinės būklės analizės tema. Jeigu finansų analizė būtų atliekama atmestinai arba net neteisingai, tos kredito institucijos anksčiau ar vėliau galėtų susidurti su "blogų" kreditų problemomis. Manoma, kad būtent dėl šių priežasčių įvyko bankų bankrotų krizė 1995 m.
Atgavus nepriklausomybę iš planinės ekonomikos buvo paveldėtas tik gana neblogai išvystytas gamybinis sektorius, kuris, kaip parodė laikas, rinkos ekonomikos sąlygomis nesugebėjo išgyventi. Prekybinio sektoriaus praktiškai nebuvo. Visos prekybos įmonės kūrėsi nuo nulio. Palaipsniui, įsigalint rinkos ekonomikai, šis sektorius vis labiau stiprėjo ir galiausiai pralenkė gamybos sektorių. 10 dešimtmečio pabaigoje, praūžus Rusijos krizei, buvo negailestingai "nušienautas" paskutinis buvusios santvarkos nekonkurencingas palikimas – neprisitaikiusios, tačiau iš paskutinių vis dar besilaikančios gamybinės įmonės. Prekybinis sektorius galutinai įsigalėjo Lietuvos ekonomikoje. Galima sakyti, kad maždaug tuo metu galutinai pasibaigė persiorientavimas nuo planinės prie rinkos ekonomikos. Verslas galutinai "atsistojo" į reikiamas vėžes. Maždaug nuo 2000-2002 m. Lietuvoje prasidėjo ekonominis pakilimas, kurį nulėmė daugybė tarpusavyje susijusių ir vienas kitą veikiančių faktorių tokių, kaip Europos sąjungos pinigai, nekilnojamo turto rinkos "bumas", perkamosios galios augimas, skolinimosi bumas ir kt. Rinkos augimas pastaruoju metu ir ypatingai prekybiniame sektoriuje pasižymi įspūdingais skaičiais. Nemažai įmonių skaičiuoja augančią apyvartą net ne procentais, o kartais. Pastaruoju metu vis labiau daugėja nuomonių, kad augimas nesubalansuotai didelis, o iš nesenai prasidėjusių ženklių infliacijos šuolių, galima daryti prielaidas, jog tokie teiginiai yra greičiausiai netgi teisingi. Taigi šiuo metu mes iš tikrųjų gyvename ekonomikos "aukso amžiuje". Tokia padėtis rinkoje dar labiau paskatina domėtis prekybiniu sektoriumi, kuris yra šiuolaikinės ekonomikos pamatas ir vystymosi variklis. Dėl to šiame darbe buvo nuspęsta, nagrinėjant įmonių finansines būkles pasirinkti būtent prekybos įmones.
Darbo tikslas – išnagrinėti prekybos įmonių finansines būkles.
Darbo uždaviniai:
1) apibendrinti prekybos įmonės veiklą, jų sritį ir rūšis;
2) apibendrinti, kas yra finansų analizė, kaip ir kodėl ji atliekama;
3) struktūrizuoti įmonių finansų analizės atlikimą;
4) apibendrinti prekybinio sektoriaus rezultatus, makroekonominę jo būklę;
5) atlikti prekybos įmonės finansinės būklės analizę kredito įstaigų požiūriu;
Tyrimo objektas – prekybos įmonių finansai.
Darbą sudaro keturios dalys. Pirmos dvi dalys yra teorinio aprašomojo pobūdžio, trečioji informacinio, o ketvirtoji praktinio pobūdžio. Darbo pradžioje nagrinėjami du sudedamieji temos komponentai: prekybos įmonių veikla ir įmonių finansinės analizė. Tik gerai supratus kiekvieną iš šių dalių atskirai, galima atlikti teisingą prekybos įmonių finansinės būklės įvertinimą.
Pirmojoje dalyje bus nagrinėjama prekybos įmonių veikla, jų sritis, rūšys. Ši dalis bus svarbi atliekant įmonės veiklos analizę. Taip pat šioje dalyje bus išryškinti svarbiausi prekybinių įmonių veiklą lemiantys veiksniai, kurie turėtų būti akcentuojami jų vertinime.
Antrojoje dalyje bus trumpai aptariamos finansų ir jų analizės sampratos, rūšys ir metodai, o po to remiantis literatūra bei praktika bus suformuota struktūra, kaip turėtų būti atliekama finansinė analizė, kokie rodikliai yra svarbūs, vertinat kredito institucijos požiūriu.
Trečiojoje darbo dalyje bus nagrinėjama makroekonominė prekybinio sektoriaus padėtis Lietuvoje, nes tik žinant makroekonominę situaciją (aplinką), galima teisingai interpretuoti įmonės mikroekonominę situaciją.
Tik paskutinėje darbo dalyje bus atliekamas prekybinės įmonės finansinės būklės vertinimas, remiantis ankstesnių skyrių nustatytomis gairėmis. Bus detaliai išanalizuota prekybos įmonės finansinė būklė, pateiktas jos vertinimas ir išvados. Aprašyta, ką šių įmonių finansiniai rodikliai reiškia kreditavimo įstaigoms, kurios svarsto šių įmonių finansavimą, tačiau darbe nebus plačiau paliečiamas įmonių kreditavimo klausimas, nes jis išeina už šio darbo temos ribų. Visos kredito įstaigos tuos pačius duomenis vertina vienodai, tik ar jie priimtini priklauso nuo tos įstaigos kreditavimo politikos, todėl bus analizuojamas tik pats įmonės vertinimas.
Darbe bus remiamasi moksline literatūra, statistikos departamento duomenimis bei bus panaudotos darbo autoriaus praktinės žinios. Visas darbas bus atliekamas per kreditavimo įstaigų vertinimo prizmę. Akcentuojami tik skolinant lėšas svarbūs ir aktualūs aspektai, informacija, nepaliečiant kitoms suinteresuotoms pusėms galimai svarbių arba svarbesnių veiksnių.

Keliamos hipotezės:
1) prekybos įmonių finansų analizė iš esmės skiriasi nuo kitų sričių įmonių finansų analizės;
2) didmeninės ir mažmeninės prekybos sričių analizuojamų finansinių rodiklių reikšmės turi būti interpretuotinos skirtingai;
3) literatūroje pateiktų rodiklių rekomenduojamos reikšmės neatitinka Lietuvos rinkos sąlygų;
4) vertinant įmonės finansinę būklę, norint padaryti teisingas išvadas, būtina žinoti pateiktų finansų straipsnių detalizavimus. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-11-27
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis47 puslapiai 
Literatūros šaltiniai15
Dydis210.59 KB
Autoriusfinanalize
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2008 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasD. Poškaitė
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasEkonomikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Prekybos imones finansines bukles vertinimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 47 puslapiai 
  • Vilniaus Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • D. Poškaitė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą