Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Ilgalaikės paskolos būstui įsigyti: sąlygos ir ypatumai bankuose

Ilgalaikės paskolos būstui įsigyti: sąlygos ir ypatumai bankuose

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas: atskleisti esmines būsto paskolų įsigijimo sąlygas ir ypatumus. Banko paskolos teoriniai aspektai. Banko paskolos ir kredito samprata. Palūkanų normos. Būsto paskolos. Būsto kredito gavimo procesas. Paskolos grąžinimo būdai. Lietuvos bankų apžvalga. "Swedbank". SEB Vilniaus bankas. DnB Nord bankas. Lietuvos komercinių bankų būsto paskolų kitimo, sąlygų ir naudojimo analizė. Lietuvos būsto paskolų apžvalga. Lietuvos bankų būsto paskolų sąlygos ir ypatumai. Būsto paskolų likučiai pagal apskritis. Lietuvos banko apklausos duomenys. Išvados ir pasiūlymai.

Ištrauka

Nuo to laiko, kai tapo žinoma, kad Lietuva taps Europos Sąjungos (ES) nare, nekilnojamojo turto rinkoje daug kas pasikeitė. Kilo būstų, komercinių patalpų, statybos darbų kainos.
Ekspertų teigimu, ES narystės įtaka jaučiama jau nuo 2003 metų vidurio, kai vienas iš veiksnių, lėmusių spartų būsto ir kito nekilnojamojo turto kainų didėjimą, buvo gyventojų lūkesčiai ir prielaidos. Kainų šuolį lėmė ne tik objektyvūs (pajamų kilimas, palankios kreditavimo sąlygos ir pan.), bet ir subjektyvūs veiksniai. Daugelis gyventojų vylėsi, kad įstojus į ES nekilnojamasis turtas labai brangs, todėl suskubo pirkti tiek naujos, tiek senos statybos butus. Papildomas veiksnys perkant būstą buvo ir yra teigiami gyventojų lūkesčiai, kad įstojus į ES kils atlyginimai, bus aukštesnis pragyvenimo lygis. Tokios gyventojų nuostatos bei palanki ekonominė situacija lėmė tai, kad per pastaruosius metus nekilnojamojo turto kainos šalies didmiesčiuose išaugo nuo 20 iki 50 procentų.
Tačiau nepaisant didelių būsto kainų, jo paklausa vis tiek didėja. Tai lemia palankios bankų siūlomų paskolų sąlygos būstui įsigyti. Bankai lenktyniauja tarp savęs, kas pasiūlys palankesnes sąlygas būsto paskolai gauti. Dabar paskolą gali mėginti gauti ir nedideles pajamas gaunantis Lietuvos pilietis. Sąlygos yra preliminarios, nes bet kokiu atveju sutartys yra sudaromos individualiai. Kita vertus apie tokias sąlygas, kokios yra dabar, prieš keletą metų buvo galima tik pasvajoti.
Taigi būsto paskolų prieinamumas tampa vis paprastesnis, paskolos lankstesnės, o jų poreikis vis auga. Būsto paskolos yra viena aktualiausių temų šiomis dienomis.

Darbo tikslas: atskleisti esmines būsto paskolų įsigijimo sąlygas ir ypatumus.
Darbo tikslui pasiekti iškelti tokie uždaviniai:
• Susipažinti su banko paskolos ir palūkanų normos sampratomis;
• Išsiaiškinti būsto paskolų teikimo sąlygas;
• Susipažinti su būsto paskolos gavimo procesu;
• Išsiaiškinti būsto paskolos grąžinimo metodus;
• Apžvelgti būsto paskolų įsigijimo sąlygas Lietuvos komerciniuose bankuose;
• Išanalizavus Lietuvos bankų asociacijos duomenis, apžvelgti būsto paskolų kitimą Lietuvoje.
Darbą sudaro trys dalys: teorinė, kurioje pateikiama teorinė medžiaga apie būsto paskolą, analitinė, kurioje analizuojamas būsto paskolų kitimas, sąlygos ir naudojimas ir trečioji, kur yra pateikti Lietuvos banko apklausos duomenys. Rašant darbą susidūrėme su tokiomis problemomis: informacijos stoka ir informacijos neprieinamumas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis35 puslapiai 
Literatūros šaltiniai11
Dydis440.24 KB
Autoriusleno4ka
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2009 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasPalevičiūtė
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
FakultetasEkonomikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ilgalaikes paskolos bustui isigyti salygos ir ypatumai bankuose [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 35 puslapiai 
  • Vilniaus kolegija / 4 Klasė/kursas
  • Palevičiūtė
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą