Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Ūkinės finansinės veiklos efektyvumo didinimas autopaslaugų įmonėje: "Ratas"

Ūkinės finansinės veiklos efektyvumo didinimas autopaslaugų įmonėje: "Ratas"

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041424344454647484950515253545556575859
Aprašymas

Santrauka. Summary. Terminų žodynėlis. Įvadas. Darbo tikslas - atlikti įmonės ūkinės finansinės veiklos analizę per pastaruosius tris metus (2004, 2005 ir 2006 metus) ir pateikti veiklos efektyvumo gerinimo priemones. Ūkinės finansinės veiklos vertinimas. Įmonės veiklos analizės tipai. Įmonės finansinių rodiklių analizės principai. Įmonės finansiniai rodikliai. Įmonės finansinių rodiklių analizės uždaviniai. Įmonės turto dinamika ir panaudojimas. Įmonės ilgalaikio turto struktūros ir efektyvumo analizė. Trumpalaikio turto analizės uždaviniai ir priemonės. Įmonės trumpalaikio turto panaudojimo efektyvumas. Įmonės veiklos efektyvumo didinimo priemonės. Įmonės "Ratas" ūkinės finansinės veiklos efektyvumo didinimas. Įmonės "Ratas" charakteristika. Įmonės "Ratas" santykinių rodiklių analizė. Įmonės "Ratas" mokumo analizė. Įmonės "Ratas" pelningumo rodiklių analizė. Įmonės "Ratas" apyvartumo rodikliai. Įmonės "Ratas" turto struktūros analizė. Įmonės "Ratas" veiklos efektyvumo gerinimas. Išvados ir pasiūlymai. Priedai (9).

Ištrauka

Norint sėkmingai vystyti veiklą įmonėms būtina nuolat analizuoti savo rodiklius, nuolat turėti informaciją apie įmonės veiklos situaciją ir pokyčius. Turėdami šią informaciją įmonių vadovai gali, išanalizavę rezultatus, numatyti įmonės tolesnes veiklos perspektyvas, priimti strateginius sprendimus, numatyti galimą įmonės potencialą ir veiklos kryptį.
Šio darbo aktualumas pasireiškia tuo, kad įmonėje "Ratas" nebuvo atliekama plati ūkinės finansinės veiklos analizė. Būdavo analizuojami siauri įmonės veiklos rodikliai, kurie atliekami kas mėnesį ir lyginami su praeito mėnesio rodikliais. Ši analizė apims įmonės veiklą per 2004, 2005 ir 2006 metus. Tai leis nustatyti bendras įmonės veiklos tendencijas, nustatyti kur įmonė randasi dabar ir priimti reikalingus sprendimus, norinti įgyvendinti įmonės ateities tikslus.
Darbo naujumas – teorijose apie įmonių veiklos analizę ir veiklos gerinimą galime rasti daugybę įvairių nagrinėjamų rodiklių, kurių būtinumas priklauso nuo konkrečios analizės tikslų. Šiame darbe atliksime įmonės veiklos analizę turėdami konkretų tikslą – iš analizės rezultatų gauti duomenis, pagal kuriuos įmonė galėtų priimti sprendimus, kaip gerinti įmonės ūkinę finansinę veiklą.
Šio darbo problema – nuolatinis įmonės kai kurių rodiklių prastėjimas, kurie verčia rasti šių rodiklių prastėjimo priežastis ir priimti atitinkamus sprendimus šių rodiklių gerinimui.

Šio darbo tikslas - atlikti įmonės ūkinės finansinės veiklos analizę per pastaruosius tris metus, t.y. per 2004, 2005 ir 2006 metus ir pateikti veiklos efektyvumo gerinimo priemones.

Tikslui pasiekti keliami šie uždaviniai:
1. Apibūdinti įmonės ūkinės finansinės veiklos analizės ir vertinimo teorinius pagrindus.
2. Atlikti įmonės "Ratas" ūkinių finansinių rodiklių analizę.
3. Įvertinti įmonės ūkinės finansinės veiklos analizės duomenis.
4. Pateikti pasiūlymus, kaip būtų galima gerinti įmonės ūkinę finansinę veiklą.

Darbo objektas: įmonės "Ratas", autopaslaugų padalinio, ūkinė finansinė veikla. Šiame padalinyje įmonė teikia autoremonto paslaugas ir prekiauja automobilių detalėmis.

Atliekant įmonės analizę buvo naudojami šie metodai:
• Literatūros šaltinių analizė.
• Įmonės mikroaplinkos analizė.
• Įmonės buhalterinių ataskaitų analizė.
• Remiantis įmonės veiklos duomenimis, santykinių rodiklių analizė.
• Horizontalioji ir vertikalioji analizė.
• Lyginamoji analizė.
• Konkurentų analizė.


Konkurencijos sąlygomis svarbiausios kiekvienos įmonės problemos yra veiklos efektyvumo didinimas, racionalus išteklių naudojimas, produkcijos kokybės gerinimas, išlaidų mažinimas (Mackevičius J. 2005. 15 psl.).
Tam, kad daryti įmonėje savalaikius sprendimus ir nustatyti reikiamą įmonės veiklos kryptį, reikia atlikti įmonės veiklos analizę. Pasak V. Gronskio (2005) ekonominė analizė apima:
• Ekonominių reiškinių bei procesų sąveikos tyrimus.
• Teigiamų ir neigiamų ekonominių veiksnių išaiškinimą, jų poveikio kiekybinį matavimą.
• Atskleidimą nepanaudotų ekonominių rezervų.
• Pažangaus ekonominio patyrimo apibendrinimą, priimant optimalius valdymo sprendimus.
• Verslo planų mokslinį pagrindimą, jų įvykdymo įvertinimą.
Ekonominė analizė apima ūkinių procesų sąryšis, sąveika ir tarpusavio priklausomybė. Ūkinį procesą pirmiausia lemia esminiai, pagrindiniai ir lemiantys veiksniai. Jie ir yra pirmiausia tiriami ir analizuojami. Ekonominė analizė apima įmonėje vykstančius ekonominius procesus, jų efektyvumą ir veiklos rezultatą. Poveikį tam daro išoriniai ir vidiniai veiksniai. Ekonominė įmonės analizė ir nustato šių veiksnių poveikį įmonei.
Kvederaitė V. (1997) klasifikuoja analizę į ekonominę ir finansinę, traktuodama jas kaip dvi sąlyginai savarankiškas įmonių veiklos analizės rūšis, tačiau nurodo, kad iki šiol nėra nusistovėjęs griežtas analizės rūšių klasifikavimas.
Įmonės veiklos ekonominį efektyvumą apibūdina šios pagrindinės rodiklių grupės:
1. Įmonės viso turto efektyvumo (apyvartumo) rodikliai.
2. Įmonės ilgalaikio turto efektyvumo (apyvartumo) rodikliai.
3. Įmonės trumpalaikio turto efektyvumo (apyvartumo) rodikliai.
4. Įmonės išlaidų lygio rodikliai.
Įmonės viso turto efektyvumo (apyvartumo) rodiklis parodo kokia pardavimų apimtis tenka kiekvienam turto piniginiam vienetui. Iš jo yra nustatoma, kaip įmonė efektyviai (neefektyviai) naudoja visą turimą turtą. Įmonės ilgalaikio turto efektyvumo (apyvartumo) rodiklis parodo kiek kiekvienam ilgalaikio turto litui tenka parduotos produkcijos litų. Trumpalaikio turto efektyvumo (apyvartumo) rodiklis parodo kiek kartų vidutiniškai buvo atnaujinamos atsargos. Jis daro didelę įtaką įmonės veiklai. Svarbu nustatyti jį lemiančius veiksnius ir priimti trumpalaikio turto didesnio panaudojimo efektyvumo sprendimus. Prie trumpalaikio turto efektyvumo (apyvartumo) rodiklių priskiriama ir atsargų apyvartumo rodiklis. Jis parodo, kiek kartų vidutiniškai buvo atnaujinamos atsargos. Svarbus ir įmonės debitorinių ir kreditorinių įsiskolinimų efektyvumas. Debitorinio įsiskolinimo apyvartumas parodo, kiek gautinos sumos padaro apyvartų per tam tikrą laiką. Kreditorinio įsiskolinimo apyvartumas parodo, kiek kartų įmonė apmoka savo skolas per tam tikrą laiką. Nagrinėjant įmonės veiklos ekonominį efektyvumą yra analizuojami ir įmonės apyvartinio kapitalo rodikliai. Jis rodo apyvartinio kapitalo judėjimo greitį. Svarbu įmonei išanalizuoti išlaidų lygio rodiklius. Jis leidžia mažinant įmonės išlaidų lygį, didinti įmonės pelningumą. Visi šie rodikliai yra įmonės veiklos pasėkmė. Kad jie būtų kuo labiau teigiami, svarbu tinkamai išnaudoti įmonės resursus. Vienas iš svarbiausių įmonės resursų yra darbo ištekliai. Labai svarbu juos išnaudoti ir valdyti kuo efektyviau, nes darbo išteklių – žmonių, darbo pasekoje gaunami įmonės veiklos rodikliai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasFinansų diplominis darbas
KategorijaFinansai
TipasDiplominiai darbai
Apimtis51 puslapis 
Literatūros šaltiniai21 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis117.18 KB
AutoriusEgle
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2009 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/Dėstytojaslekt. Diana Vaitiekienė
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasTauragės skyrius
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ukines finansines veiklos efektyvumo didinimas autopaslaugu imoneje ratas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2011-02-06 IP: 62.80.229.6
    Lina sako

    labai prastas darbas, nevertin2iau nei 4

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Diplominiai darbai
  • 51 puslapis 
  • Kauno kolegija / 4 Klasė/kursas
  • lekt. Diana Vaitiekienė
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą