Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Lietuvos komerciniai bankai

Lietuvos komerciniai bankai

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas: atlikti didžiausių Lietuvos komercinių bankų 2005-2008 m. Finansinių rezultatų palyginamąją analizę, susietą su dabartine ekonomikos būkle. Bankų sistema. Komerciniai bankai. Bankų funkcijos ir veiklos principai. Komercinių bankų veikla 2005-2008 metais. Finansinės ataskaitos. Bankų kreditavimo sistema. Indėliai "Swedbank" ir SEB banke. Bankų turto bei įsipareigojimų dydžio kitimas 2005-2008 metais. Išvados. Priedas (1).

Ištrauka

Šį kursinį darbą sudaro teorinė ir praktinė dalis. Teorinėje-metodinėje dalyje mes apžvelgsime naudojamų terminų sąvokas ir nagrinėjamos temos teorinę bazę. Remdamiesi šaltiniais, pabandysime išaiškinti bankų struktūros sudėtines dalis, įvardinsime komercinių bankų funkcijas ir veiklos principus. Praktinėje-analitinėje dalyje, pasinaudodami turimais duomenimis, padarysim suriktos informacijos analizę ir atliksime visus reikalingus skaičiavimus. Svarbūs duomenys bus pateikti lentelių, diagramų ir paveikslų forma. Taip pat praktinėje dalyje daugumos skyrių temos nagrinėjamos remiantis realiais "Swedbank" ir SEB banko duomenimis. Šie bankai pasirinkti kaip pavyzdys atskleisti svarbiems temos klausimams todėl, kad yra didžiausi šalies bankai, turintys daugiausiai klientu ir realiai įtakojantys visos bankinės sistemos veiką.
2005-2008 m. laikotarpiu Lietuvos ūkis labai sparčiai vystėsi, kasmet rekordiškai augo BVP, didėjo gyventojų atlyginimai, atitinkamai didėjo ir bankų apyvarta bei pelnas. Žmonės ir įmonės vis daugiau skolinosi, atidarydavo indėlius, naudojosi investavimo ir draudimo programomis. Augo pasitikėjimas komerciniais bankais, todėl fizinių asmenų būsto ir vartojamosios paskolos sudarė didžiąją dalį visos paskolų rinkos. Žmonės buvo nelinkę taupyti, o ir bankų sukurtos programos ir rinkodaros kampanijos siūlė dideles galimybes asmenims, kuriems anksčiau būsto įsigijimas ar jo remontas nebuvo pasiekiamas.
2008 metų pabaigoje prasidėjusi ekonominė stagnacija ir kredito rinkų griūtis, po kurių sekė įmonių bankrotai ir atlyginimų mažėjimas, privertė daugelį peržvelgti savo biudžetą ir pakoreguoti įprastines išlaidas. Žmonės tapo taupesni ir konservatyvesni. Bankai, kaip visuomenės nuotaikų atspindys, taip pat pradėjo mažinti bendras išlaidas ir ėmėsi kur kas griežtesnės kreditavimo politikos. Sumažėjęs gyventojų finansinis aktyvumas ir bankų siekis apsisaugoti nuo didesnių nuostolių nulemė jų sumažėjusį pelną 2008 m. ir 2009 metų pirmojo ketvirčio prastus veiklos rezultatus, lyginant su tuo pačiu praeitų metų laikotarpiu.
Temos aktualumas: komerciniai bankai turi daug įtakos Lietuvos gyventojų bei įmonių gyvenime. Jų tarpusavio santykiuose atsirandančios kliūtys tik apsunkina ūkio vystymasi ir kenkia tiek bankams, tiek jų klientams. Pasaulio finansinė krizė ir drastiški bankų veiksmai reaguojant į ekonomikos nuosmukį tik patvirtina tai.
Darbo tikslas: atlikti didžiausių Lietuvos komercinių bankų 2005-2008 m. finansinių rezultatų palyginamąją analizę, susietą su dabartine ekonomikos būkle.


Uždaviniai:
1. Susipažinti su komercinių bankų 2005-2008 m. pagrindiniais finansinės veiklos rezultatais.
2. Palyginti komercinių bankų statistinius finansinius duomenis.
3. Susisteminti turimą informaciją pagal darbo temos taikomus reikalavimus.
Tyrimo objektas: Lietuvos komerciniai bankai.
Tyrimo metodas: mokslinės literatūros analizė ir interneto tinklalapių informacijos taikymas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis108.31 KB
AutoriusVadim
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2009 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasO. Buckiūnienė
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
FakultetasEkonomikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos komerciniai bankai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 20 puslapių 
  • Vilniaus kolegija / 2 Klasė/kursas
  • O. Buckiūnienė
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą