Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Horizontalioji ir vertikalioji analizė, jos rezultatų vertinimas bei pateikimas: AB "Pieno Žvaigždės"

Horizontalioji ir vertikalioji analizė, jos rezultatų vertinimas bei pateikimas: AB "Pieno Žvaigždės"

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Finansų analizės kursinis darbas. Įvadas. Darbo tikslas – išnagrinėti horizontaliąją ir vertikaliąją analizę ir praktiškai pritaikyti jas atliekant AB "Pieno Žvaigždės" 2007- 2008 metų balanso ir pelno (nuostolių) ataskaitų analizę. Tyrimo objekto ir informacinių šaltinių apžvalga. Finansinės analizės reikšmė, rūšys ir būdai. Finansinės analizės reikšmė, tikslai ir uždaviniai. Finansinės analizės rūšys ir metodai. Horizontaliosios ir vertikaliosios analizės apibūdinimas, reikšmė. Horizontaliosios ir vertikaliosios analizės rezultatų atvaizdavimas. Balanso analizė. Vertikalioji balanso analizė. Horizontalioji balanso analizė. Pelno ir nuostolio ataskaitos analizė. AB "Pieno Žvaigždės" finansinės būklės analizė Horizontalioji balanso analizė. Vertikalioji balanso analizė. Horizontalioji pelno (nuostolių) ataskaitos analizė. Vertikalioji pelno (nuostolių) ataskaitos analizė. Išvados.

Ištrauka

Formuojant įmonės tikslus ir strategijas, priimant valdymo sprendimus, svarbu teisingai įvertinti šiuos aspektus: kuo įmonė silpna, kokios galimybės yra ir gali atsirasti, kas gresia iš aplinkos? Atsakant į šiuos klausimus reikėtų pasitelkti horizontalią ir vertikalią analizę.
Tyrimo objektas: AB "Pieno Žvaigždės" veikla.
Darbo tikslas – išnagrinėti horizontaliąją ir vertikaliąją analizę ir praktiškai pritaikyti jas atliekant AB "Pieno Žvaigždės" 2007- 2008 metų balanso ir pelno (nuostolių) ataskaitų analizę.
Darbo uždaviniai:
• Teoriškai apibūdinti vertikaliąją ir horizontaliąją analizę;
• Atlikti AB "Pieno Žvaigždės" vertikaliąją balanso, pelno (nuostolių) analizę;
• Atlikti AB "Pieno Žvaigždės" horizontaliąją balanso, pelno (nuostolių) analizę;
Tyrimo metodai: aprašomoji – palyginamoji literatūros analizė, įmonės duomenų analizė, balanso, pelno (nuostolių) horizontalioji bei vertikalioji analizė.

Savo kursiniame darbe pasirinkau įmonę AB "Pieno Žvaigždės". AB "Pieno žvaigždžių" gimimo iniciatyva priklauso tuometinei AB Mažeikių pieninei. Iki privatizacijos Lietuvoje veikė virš 60 pieno perdirbimo įmonių. Vėliau, sugriuvus planiniam Lietuvos ūkiui, daugelis jų atsidūrė ties bankroto riba. AB Mažeikių pieninei pavyko atsilaikyti: užteko žaliavos, gamyba vyko sklandžiai. Prieš susijungimą AB Mažeikių pieninė gamino platų pieno produktų sąrašą ir sausus pieno miltus, ypač garsėjo savo sviestu. Tačiau neturėjo fermentinių sūrių gamybos, taigi 1997 m. nupirko bankrutavusią Tauragės pieninę, ten atnaujino fermentinių sūrių gamybą (vėliau, susijungus su "Pasvalio sūriais", Tauragės pieninė 2001 m. buvo parduota AB Vilkyškių pieninei).
1998 m. gruodžio 23 d po reorganizavimo AB "Pieno žvaigždės" įregistruota Vilniaus miesto rejestro tarnyboje. AB "Pieno žvaigždės" pradėjo savo veiklą, turėdama filialus Pasvalio sūrinė ir Mažeikių pieninė su Skuodo, Akmenės ir Tauragės gamybos cechais.
Nuo 1999 m. sausio 1 d. įmonė AB "Pieno žvaigždės" veikė jau ir teisiškai. Bendrovė "Pieno žvaigždės" nuo pat pradžių dirbo sėkmingai ir stabiliai, augo, daug investavo. Pildydami pažadą vartotojams – "sveikam gyvenimui!" - "Pieno žvaigždės" kasdien gamina daugiau negu 500 pavadinimų sveikų, šviežių, gardžių pieno gaminių.
Tiek Lietuvoje, tiek eksporto rinkose (Baltijos šalyse, Rusijoje, NVS, Europos Sąjungoje, Japonijoje ir JAV), įmonė garsėja kokybišku įvairių rūšių pienu, kefyru, sviestu, grietine, varške, jogurtais, pieniškais desertais ir fermentiniu sūriu. Įmonė taip pat eksportuoja lieso pieno ir išrūgų miltelius. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2010-03-31
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis22 puslapiai 
Literatūros šaltiniai12 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis61.6 KB
Autoriusgintaryciux
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2009 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasR. Liniauskaitė
Švietimo institucijaKlaipėdos valstybinė kolegija
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word  Horizontalioji ir vertikalioji analize jos rezultatu vertinimas bei pateikimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 22 puslapiai 
  • Klaipėdos valstybinė kolegija / 2 Klasė/kursas
  • R. Liniauskaitė
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą