Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Tarptautinė komercinė bankininkystė ir jos reikšmė tarptautiniuose santykiuose

Tarptautinė komercinė bankininkystė ir jos reikšmė tarptautiniuose santykiuose

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas – išsiaiškinti kokią reikšmę turi komerciniai bankai tarptautiniuose finansuose. Komercinio banko sąvoka. Komercinio banko balansas. Komercinių bankų vaidmuo palengvinant tarptautinius sandėrius. Tarptautinė pinigų rinka ir jos finansiniai instrumentai. Išvestiniai instrumentai tarptautinėse finansų rinkose. Tarptautiniai atsiskaitymai. Atsiskaitymai kreditavimo pagrindais. Bankinis kreditavimas. Inkasavimas. Inkaso procedūros pagrindinės operacijos. Akredityvai. SWIFT. Korespondentiniai bankų ryšiai. Praktinė dalis. Tarptautinių mokėjimo nurodymų rūšys. Lietuvos bankų korespondentai. Reikalingi duomenys tarptautiniams pervedimams. Tarptautinių mokėjimo pavedimų vykdymo sąlygos. Tarptautinių pavedimų trukmė. Išvados.

Ištrauka

Jokios šalies ekonomika negali vystytis be geros ir stabilios bankų veiklos. Jų vaidmuo be jokių išimčių yra gyvybiškai svarbus tiek fiziniams, tiek juridiniams asmenims, tiek valstybinėms institucijoms, tiek tarptautiniams santykiams. Finansiniai tarpininkai, padeda vyriausybei kontroliuoti ir kurti valstybės pinigus. Finansiniai tarpininkai – tai institucijos, kurios surenka pinigų fondus (indėlių ar kita forma) iš gyventojų ar firmų ir teikia jiems paskolas, taip pat perka ir parduoda obligacijas ir kitus vertybinius popierius. Vieni iš svarbiausių finansinių tarpininkų yra komerciniai bankai. Tai daugiausiai privačios institucijos, teikiančios platų finansinių paslaugų diapazoną.
Šio kursinio tikslas – išsiaiškinti kokią reikšmę turi komerciniai bankai tarptautiniuose finansuose. Šio tikslo sieksiu išsikeldama sau tokius uždavinius:
- aptarti komercinio banko sąvoką;
- bankų pasyvus, aktyvus, jų sudėtį;
- išnagrinėti tarptautinės rinkos finansinius instrumentus;
- aptarti išvestinius instrumentus tarptautinėse finansų rinkose;
- nagrinėti tarptautinius atsiskaitymus, jų rūšis;
- pasidomėti SWIFT sąjunga;
- detaliai išnagrinėti korespondentinius bankų ryšius.
Praktinėje dalyje detaliau apžvelgsiu bankų korepsondentinius ryšius nagrinėdama:
- Seb, Swed, DnB, Parex bankų korespondentinius bankus;
- duomenis, reikalingus lėšų pervedimui;
- tvarką, kaip vyksta tarptautiniai atsiskaitymai;
- mokesčių mokėjimo būdus tarptautiniuose pavedimuose;
- tarptautinių bankų pavedimų vykdymo sąlygas;
- tarptautinių mokėjimo pavedimų trukmę.

Bankas – institucija, kurios pagrindinė funkcija teikti kreditą ir kitas finansines paslaugas. Šiuolaikinis bankas – įstaiga, turinti licenciją, leidžiančią teikti bankines paslaugas. Tokia licencija suteikia teisę rinkti indėlius ir išduoti paskolas. Paprastai bankai uždirba iš mokesčių už paslaugas bei palūkanų maržos.
Komercinis bankas – bankas, kuris priima pinigų indėlius ir suteikia jiems mokėjimo pervedimo paslaugas, taip pat sudaro sąlygas taupyti ir skolintis . Komerciniai bankai yra orientuoti į pelną, o jų klientai yra fiziniai ir juridiniai asmenys, bei valstybinės institucijos. Komerciniai bankai gali turėti skyrius, filialus ir atstovybes. Šie padaliniai neturi juridinio asmens statuso. Komerciniams bankams, pradedantiems savo veiklą yra keliamas minimalaus įstatinio kapitalo reikalavimas (šiuo metu Lietuvoje 27 mln.Lt ). Komerciniai bankai grupuojami pagal įvairius kriterijus į mažmeninius, didmeninus, bendruosius, specializuotus, taupomuosius, komercines paslaugas teikiantys, universalius, tarptautinius bei daugianacionalinius bankus.
Komercinis bankas turi dvejopą tikslą – patenkinti pinigų poreikį pagal pareikalavimą ir taip pat pelningai panaudoti turimus išteklius. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis62.75 KB
Autoriusgintare
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2009 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasGraužinytė
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Tarptautine komercine bankininkyste ir jos reiksme tarptautiniuose santykiuose [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 16 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Graužinytė
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą