Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Veiksniai įtakojantys valiutų kursų svyravimus

Veiksniai įtakojantys valiutų kursų svyravimus

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas: išanalizuoti veiksnius įtakojančius valiutos kursų svyravimus. Valiutų kursai bei jų nustatymo būdai. Valiutos kurso pasikeitimo rizika. Valiutų kursai. Valiutų kursų nustatymo būdai. Valiutos kurso pasikeitimo rizika. Pagrindiniai valiutos kursą veikiantys veiksniai. Užsienio prekybos bei šalies realių pajamų pasikeitimo įtaka valiutos kursų svyravimams. Infliacijos įtaka valiutos kursų svyravimams. Užsienio prekybos balanso pokyčių įtaka. Palūkanų skirtumų įtaka. Pasitikėjimo laipsnis ir spekuliacija. Centrinio banko intervencijos bei atsiskaitymų už užsienio operacijas pagreitinimo ar uždelsimo įtaka valiutų kursų svyravimams. Valiutos kurso stabilizavimas. Išvados.

Ištrauka

Valiutų rinka apima valiutos pirkimo ir pardavimo operacijas tarptautinėje ir nacionalinėje valiutų rinkose. Visi komerciniai pasaulio bankai atlieka milijardines spekuliacines operacijas perkant ir parduodant užsienio šalies valiutą, uždirbdami arba pralošdami vien tik iš valiutų kursų skirtumų. Nuo kainų judėjimo priklauso galimybė greitai gauti pelno, taip pat ir atvirkštinis procesas – greitų ir žymių nuostolių galimybė. Tačiau čia nėra pagrindinis valiutų panaudojimo veiksnys, tik jos dėka galimas atsiskaitymas už prekes ir paslaugas tarp valstybių, o tai turi įtakos tarptautiniam bendradarbiavimui, konkurencinėm kainom ir net politikai
Tačiau, tarptautinėms pinigų rinkoms būdingas netikrumas dėl būsimųjų valiutų kursų. Net ir tuo atveju, kai šalys įsipareigoja palaikyti tvirtus ar susietus valiutų kursus, tie kursai gali būti pakeisti. Pati svarbiausia ir sudėtingiausia valiutų prekybos grandis – sugebėjimas analizuoti rinkos pokyčių tendencijas ir, atitinkamai, prognozuoti, kokie veiksniai ir kaip įtakoja valiutų kursą. Prognozavimas aprėpia valiutų kursų dinamikos praeityje apskaitą, ekonominių žinių panaudojimą, suteikiant galimybę plačiai mąstyti ir laiku pastebėti bei įvertinti kokybinius pokyčius.
Valiutų kursų svyravimams įtakos turi daugelis veiksnių – tai ir globaliniai ekonominiai procesai, vykstantys nacionalinės gamybos ir cirkuliacijos sferoje, ir darbo našumo kitimai, infliacija, nacionalinis mokėjimo balansas, taip pat užsienio ekonominių ryšių struktūra, konkreti mokėjimo balanso padėtis su šalimis, kurios turi pagrindines valiutas, taip pat valiutų kursus veikia antriniai veiksniai – tarptautinė sfera: spekuliacija valiutos rinkose, valiutos kursų svyravimai, susiję su šalių ir centrinių emisijos bankų ekonominės politikos nekoordinavimu.
Istorijos eigoje matyti, jog valiutų kursai priklausė nuo vyravusios valiutų sistemos, kurioje pagal atitinkamą paritetą buvo skaičiuojami kursai, nustatinėjamos kainos ir konkurencingumas.
Darbo tikslas: išanalizuoti veiksnius įtakojančius valiutos kursų svyravimus.
Darbo objektas: veiksniai įtakojantys valiutos kurso svyravimus.
Darbo uždaviniai :
1. Išsiaiškinti kokie yra valiutų kursai bei jų nustatymo būdai.
2. Apžvelgti valiutos kurso pasikeitimo rizikos galimybes.
3. Išsiaiškinti pagrindinius veiksnius įtakojančius valiutos kurso pasikeitimus
4. Apžvelgi valiutos kurso pasikeitimų stabilizavimo galimybes.
Darbo metodika: Literatūros sisteminimas bei svarbiausių grandžių išskyrimas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2010-04-27
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis26 puslapiai 
Literatūros šaltiniai29 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis55.43 KB
Autoriusilopna
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasRudytė
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Veiksniai itakojantys valiutu kursu svyravimus [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 26 puslapiai 
  • Šiaulių Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Rudytė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+2
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą