Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Pasaulinė finansų rinka, jos šiuolaikinės charakteristikos

Pasaulinė finansų rinka, jos šiuolaikinės charakteristikos

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031
Aprašymas

Įvadas. Finansų rinkos sąvoka. Pagrindinės finansų rinkų funkcijos. Finansų rinkų tipai. Pagrindiniai pasaulio finansų rinkos vystymosi etapai. Pasaulinės finansų rinkos mechanizmai: paskirtis, tipai, sudedamosios dalys. Finansų sistema. Finansų rinkų skirstymo kriterijai. Finansų sektoriaus institucinė struktūra. Veiksniai, jungiantys visas finansų rinkas. Tarptautinės finansų institucijos. Pagrindiniai finansiniai instrumentai. Išvada.

Ištrauka

Socialinių mokslų srityje – ekonomikoje, rinka suvokiama kaip mechanizmas, suvedantis draugėn pirkėjus ir pardavėjus. Finansų rinkos yra geriausias pavyzdys, kaip pirkėjai ir pardavėjai gali sąveikauti, net jei juos ir skiria didžiausi geografiniai atstumai. Šitokiu būdu prekybos įstaigos esančios Tokijuje, gali dalyvauti prekyboje Londone, ir atvirkščiai. Čia svarbų vaidmenį vaidina ne vien tik technologinių galimybių išdava, bet ir finansų rinkų internacionalizavimas , t.y. jas organizuojančių struktūrų jungimas regioniniu ar globaliniu mastu, jų normų bei institucijų derinimas ir vienodinimas.
Pasak M. Jasienės (2001, p. 6) "finansų rinkos sukuria atskirų obligacijų ir kitų vertybinių popierių išleidimo sistemą. Finansų rinkos – tai vertybinių popierių išleidimo palengvinimo mechanizmas, dar vadinamas vertybinių popierių rinkomis. Bendrąja prasme, finansų rinka tai - teisinių, institucinių ir organizacinių priemonių visuma."
Šiame darbe žvilgtelėsiu į pasaulines finansų rinkas, aptarsiu jų tipus, panagrinėsiu kiekvieną iš jų detaliau, taip pat patyrinėsiu jų pagrindines funkcijas. Taip pat schematiškai pavaizduosiu finansų rinkų funkcijas, tipus, finansų struktūras ir kt.

Z.Gaidienė ( 1998, p. 12) finansų rinkas apibrėžia kaip "vietą, kur prekiaujama turtu, o finansinis turtas – tai pinigai ir piniginiai įsipareigojimai – vertybiniai popieriai. finansų rinkų tikslas – efektyviai paskirstyti santaupas pinigų naudotojams." Pavyzdžiui, finansų rinka suteikia galimybę lėšų tapytojams pirkti vertybinius popierius, kuriuos išleido lėšų naudotojai, ir tuos vertybinius popierius, kuriuos pardavė kiti taupytojai, norėdami gauti pinigus vietoje vertybinių popierių.
Mayer T., Duesenberry J. S., Aliber R. Z., (1995) teigia, kad "racionaliai veikianti rinka reiškia, kad įmonės teikia visas finansų paslaugas ir tai joms apsimoka, kad visose pelningose srityse veikia daugybė įvairių finansų įstaigų ir finansų paslaugų firmų."
Naudodamasi finansų rinka, įmonė išleidžia investuotojams vertybinius popierius mainais už gaunamas iš jų grąžintas lėšas.
Finansų rinka apima vertybinių popierių biržas, pavyzdžiui, Lietuvos nacionalinę vertybinių popierių biržą (NVPB), Niujorko akcijų biržą (New Yourk Stock Exchange) JAV, investicinės bankininkystės institucijas (organizacijas, kurios specializuojasi paskirstyti įmonių vertybinius popierius investuotojams), kitas organizacija. Visokių rūšių finansinių įstaigų reikia dėl jų specifinių paslaugų teikimo, todėl finansų įstaigų įvairovė labai didelė (Mayer T., Duesenberry J. S., Aliber R. Z., 1995, p. 51) . ...

Rašto darbo duomenys
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis28 puslapiai 
Literatūros šaltiniai12 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis80.63 KB
AutoriusElžbeta
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2008 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasBirutė Palevičiūtė
Švietimo institucijaTarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla
FakultetasVadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word 2007 Pasauline finansu rinka jos siuolaikines charakteristikos [speros.lt].docx
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 28 puslapiai 
  • Tarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla / 2 Klasė/kursas
  • Birutė Palevičiūtė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą