Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Investavimo būdai ir priemonės

Investavimo būdai ir priemonės

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334
Aprašymas

Finansų rinkų kursinis darbas. Įvadas. Darbo tikslas: išanalizuoti investavimo būdus ir priemones, kapitalo rinkos ir nuosavybes vertybinius popierius. Investavimo sąvoka. Finansinio turto klasės. Investavimo priemonės. 1Obligacijų vertė ir pelningumas. Investavimo būdai. Pelningumo vertinimas. Rizika ir grąža. Analizė. Tyrimas vykdytas 2010-01-08 iki 2009-01-13 d., Vilniaus mieste. Anketos buvo dalinamos asmeniškai, pasirinktas segmentas ketvirto kurso studentai, taikant neatsitiktinės atrankos metodą, patogumo atranka. Pati parinkdama respondentus, kuriuos patogu apklausti. Apklausta 50 studentų. Išvados. Summary. Priedas (anketa)

Ištrauka

Tema investavimo priemonės ir būdai, pasirinkta dėl jos aktualumo. Daugelis Lietuvos investuotojų šiandien gana sparčiai prisitaiko prie veiklos atviroje ekonomikoje. Šis procesas yra neišvengiamas ir nesustabdomas. Jis vyksta kartu su ekonomikos globalizacija bei Lietuvos integracija į pasaulinę bendruomenę. Ne išimtis yra ir nuolatiniai finansų sektoriaus pokyčiai. Instituciniai finansų rinkos dalyviai (bankai, draudimo bendrovės, pensijų fondai) kaupia finansinius rezervus ir sukuria didelius investicinius srautus. Stiprėjantis integracijos į pasaulinę ekonomiką procesas, nauji sudėtingi finansiniai produktai, reiklesni klientai ir vis griežtesni įstatymų reikalavimai – tai tik dalis veiksnių, lemiančių finansų rinkos kaitą bei poreikį nuolat tobulinti investicijų valdymo procesą. Taigi pagrindinis darbo tikslas- išanalizuoti investavimo būdus ir priemones. Įžvelgti jų galimybes ir grėsmes.
Investicinis procesas – tai mechanizmas, kuris suveda tuos, kurie siūlo pinigus, ir tuos, kuriems jie reikalingi. Šuo metu, kai pasaulyje vyrauja ekonominė krizė, šis klausimas darosi vis aktualesnis. Nes žmonės ieško būdų kaip užsidirbti pinigų teisingai investavus, pasirinkus teisingas investavimo priemones(akcijas, obligacijas, pasirinkimo sandoriai ir kt.). Šiame darbe yra išskirtas skyrius investavimo priemonėms. Jų bendras bruožas yra tai, kad finansinės priemonės kaina bet kuriuo metu priklauso nuo paklausos ir pasiūlos pusiausvyros. Kadangi apie pelningumą, patikimumą, riziką, infliaciją, pasaulio įvykius ir t. t. sužinoma vis nauja informacija, pasiūlos ir paklausos santykio pasikeitimas lemia naują pusiausvyros nustatymą, arba naują rinkos kainą. Paprasčiau tariant, investicijos – tai priemonės, kurių dėka galima perduoti kam nors grynuosius pinigus, siekiant išsaugoti ir padidinti jų vertę, arba užtikrinti teigiamas pajamas, kurias gausime perduodant tuos pinigus. Grynųjų pinigų vertė gali mažėti dėl infliacijos ir jie negali garantuoti jokių pajamų. Jei tą pačią pinigų sumą laikytume taupomojoje banko sąskaitoje, tai tuos pinigus galima būtų vadinti investicija.
Labiausiai paplitusi vertybinių popierių su fiksuotomis pajamomis rūšis yra obligacija, todėl ypatingas dėmesys čia bus skirtas būtent šiai vertybinių popierių rūšiai. Kartu, ir tai būtina pažymėti, dauguma išnagrinėtų metodų tinka ir kitų rūšių vertybiniams popieriams su fiksuotomis pajamomis.
Prieš pasirenkant finansinę priemonę, ją būtina įvertinti pagal investavimo tikslus. Dėl to reikia tinkamai įvertinti kiekvienos finansinės priemonės tikėtiną pajamingumą, grąžą ir riziką. Investicinės priemonės įvertinimo rezultatu turėtų būti konkretūs duotos priemonės pajamų, rizikos ir kainos parametrai. Pinigų investavimo varianto pasirinkimas yra labai svarbus, nes būtent nuo šio momento nustatomi tolimesni investuotojo veiksmai, ir nuo to priklauso planuojamų tikslų pasiekimo sėkmė. Ši tema taip pat yra analizuojama viename iš skyrių.
Darbo tikslas: išanalizuoti investavimo būdus ir priemones, kapitalo rinkos ir nuosavybes vertybinius popierius.
Darbo uždaviniai:
• Išnagrinėti investavimo tikslus, ir pačią investavimo sąvoką.
• Išanalizuoti kapitalo rinkos ir nuosavybes vertybinius popierius ir jų vertinimo metodus.
• Apibrėžti investuotojo rizikos sąvoką ir apžvelgti pagrindines rizikos rūšis .
• Išanalizuoti investavimo būdus (pelningumą, riziką).
• Išanalizuoti apklausos rezultatus kaip vertina studentai kapitalo rinkos ir nuosavybes vertybinius popierius.

Darbo metodas. Mokslinės – teorinės literatūros analizė ir apklausos tyrimas investavimo priemonių vertinimui sužinoti. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2010-04-16
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis32 puslapiai 
Literatūros šaltiniai9 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis80.92 KB
AutoriusSandra
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2009 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasE. Bikas
Švietimo institucijaVilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Investavimo budai ir priemones [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 32 puslapiai 
  • Vilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokykla / 4 Klasė/kursas
  • E. Bikas
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą