Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Inventorizacijos organizavimas, įforminimas ir rezultatų apskaita: UAB "Žvaigždė"

Inventorizacijos organizavimas, įforminimas ir rezultatų apskaita: UAB "Žvaigždė"

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536
Aprašymas

Finansinės apskaitos kursinis darbas. Įvadas.Inventorizacijos esmė ir reglamentavimas. Atsakomybė už inventorizacijos atlikimą.Inventorizacijos rūšys. Pasirengimo inventorizacijai procedūros. Inventorizacijos atlikimas. Ilgalaikio materialiojo turto inventorizacija. Žaliavų, medžiagų, prekių, pagamintos produkcijos, pinigų ir kitų materialių vertybių inventorizacija. Nebaigtos gamybos, nebaigtos statybos ir nebaigtų remonto darbų inventorizacija. Ilgalaikio nematerialaus turto, vertybinių popierių ir skolų inventorizacija. Inventorizacijos rezultatai ir jų atspindėjimas apskaitoje. Išvados. Priedai (11 psl.)

Ištrauka

Inventorizacija – vienas svarbiausių darbų, atliekamų prieš parengiant metinę finansinę atskaitomybę. Tai įmonės ilgalaikio turto, žaliavų, medžiagų, prekių, pagamintos produkcijos, nebaigtos gamybos bei kitų atsargų, skolų, pinigų, vertybinių popierių ir kito turto patikrinimas ir faktiškai rastų likučių palyginimas su apskaitos duomenimis.
Inventorizacija – būdas faktiniams turto likučiams natūra nustatyti ir palyginti su apskaitos rodikliais. Inventorizuojamas ne tik įmonėje esantis nuosavas bei trečiųjų asmenų turtas, bet ir įmonės skolos tretiesiems asmenims.
Privačius juridinius asmenis atlikti inventorizaciją įpareigoja Lietuvos Respublikos įmonių finansinės atskaitomybės įstatymas, reikalaujantis finansinių ataskaitų duome¬nis pagrįsti inventorizacijos duomenimis. Pirminis inventorizacijos tikslas yra apsaugoti įmonės savininkų ir kreditorių interesus. Tačiau inventorizacija naudinga ir pačiai įmonei. Jos metu patikrinama, kiek turto ir įsipareigojimų įmonė turi ir kokia jų būklė. Ši informacija yra svarbi priimant vadybos sprendimus.
Inventorizacijos taisyklės gana abstrakčiai nustato, kaip turi būti atlikta inventorizacija. Kai kurių jų reikalavimų kartais neįmanoma tiesiogiai įvykdyti. Įmonė, remdamasi inventorizacijos taisyklių reikalavimais savo apskaitos politikoje turėtų pasitvirtinti individualią inventorizacijos atlikimo tvar¬ką. Jeigu į apskaitos politiką ši tvarka jau buvo įtraukta anksčiau, belieka tik ją peržiūrėti, ar nėra pakeitimų, susijusių su pakeistais norminiais aktais.
Šiame darbe aprašyti bendrieji reikalavimai pasirengimui inventorizaci¬jai, jos atlikimui ir įforminimui. Aptarta konkreti inventorizacijos tvarka pagal atskirus turto ir įsipareigojimų objektus. Aptarta inventorizacijos tvarka pagal atskirus turto ir įsipareigojimų objektus.

Inventorizacija - svarbi įmonės veiklos procedūra, per kurią patikrinamas faktinis įmonės turto ir įsipareigojimų egzistavimas. Deja, dažnai ji atliekama tik siekiant įgyven¬dinti teisės aktų reikalavimus, neįvertinant ir nesuvokiant jos naudos verslui. Todėl prieš pradedant aiškintis inventorizacijos atlikimo ypatumus reikėtų suprasti, kuo ji naudinga pačiai įmonei.
Šiuolaikiniame versle neapsieinama be kompiuterinės technikos. Reta kuri įmonė nenaudoja verslo vadybos sistemų, į kurių sudėtį galima įtraukti ir buhalterinės apskai¬tos programas. Duomenys apie tai, kiek ir kokio turto yra įmonėje, taip pat greičiausiai gaunami įsijungus kompiuterį. Tačiau norint šiais duomenimis vadovautis, jais reikia pasitikėti. Juk kiekvieną kartą, kai paskambina pirkėjas ir paklausia, ar yra vienokia ar kitokia prekė, pardavimo vadybininkas nebėga į sandėlį patikrinti, ar ji tikrai yra - jis pasikliauja kompiuterio ekrane rodomais skaičiais. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis34 puslapiai 
Literatūros šaltiniai8
Dydis102.67 KB
AutoriusWiona
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2009 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasB. Jukonienė
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
FakultetasEkonomikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Inventorizacijos organizavimas iforminimas ir rezultatu apskaita UAB Zvaigzde [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2015-12-09 IP: 88.119.141.242
    Ašašaš sako

    Darbas prastas. Visa teorija nurašyta nuo Brigitos Dovidatės knygos 'Inventorizacija'.

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 34 puslapiai 
  • Vilniaus kolegija / 3 Klasė/kursas
  • B. Jukonienė
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+2
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą