Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Finansinės veiklos analizė ir veiklos tobulinimo kryptys: AB "Pieno žvaigždės"

Finansinės veiklos analizė ir veiklos tobulinimo kryptys: AB "Pieno žvaigždės"

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758596061626364656667686970717273747576777879808182838485868788899091
Aprašymas

Santrauka. Summary. Įvadas. Darbo tikslas – įvertinti įmonės 2001-2004 metų finansinę būklę ir numatyti veiklos tobulinimo kryptis. Finansinės analizės esmė ir reikšmė rinkos ekonomikos sąlygomis teoriniu aspektu. Finansų analizės reikšmė, tikslai, uždaviniai ir vartotojai. Finansinės analizės rūšys, metodai ir būdai. Finansinių analizių šaltiniai ir jų ryšys. Finansinių santykinių rodiklių reikšmė ir jų naudojimas vertinant įmonės veiklą. Prognozavimo metodai. AB "Pieno žvaigždės" finansinės veiklos analizė ir įvertinimas bei veiklos tobulinimo kryptys. Trumpa AB "Pieno žvaigždės" charakteristika. Finansinių ataskaitų ir jų straipsnių dinamikos bei struktūros analizė. Turto vertikali analizė. Vertikali kapitalo analizė. Vertikalioji pelno ir nuostolio ataskaitos analizė. Turto horizontalioji analizė. Kapitalo horizontalioji analizė. Pelno ir nuostolio ataskaitos straipsnių dinamika. AB "Pieno žvaigždės" finansinės būklės rodiklių analizė. Pelningumo rodiklių analizė. Likvidumo rodiklių analizė. Veiklos efektyvumo rodiklių analizė. Finansinio stabilumo rodiklių analizė. AB "Pieno žvaigždės" veiklos prognozavimas. Bankroto tikimybės prognozavimas. AB "Pieno žvaigždės" pardavimo pajamų prognozavimas 2005–2007 metams. AB "Pieno žvaigždės" perspektyvų numatymas. Išvados ir pasiūlymai. Priedai (21).

Ištrauka

Maksimalaus pelno siekiančios įmonės turėtų nuolat analizuoti savo gamybinės ir finansinės veiklos rezultatus, sukurti tikslią išlaidų apskaitos sistemą, siekti optimalaus santykio tarp uždirbtų pajamų ir išlaidų bei efektyvaus visų išteklių naudojimo. Tuo labiau, kad Lietuvai įstojus į Europos Sąjungą, šalies įmonėms atsiveria naujos galimybės tapti konkurencingos ES rinkoje. Norint sėkmingai konkuruoti arba bendradarbiauti su užsienio įmonėmis būtina sugebėti tiksliai ir teisingai įvertinti tų šalių įmonių rezultatus ir potencialą, o taip pat geriau suvokti savo įmonės dabartinę būklę ir perspektyvas. Šiuo atveju padeda finansų analizės supratimas bei teisingas jos teikiamos informacijos suvokimas ir interpretavimas. Verslininkui, kuris nuolat siekia, kad jo firma patektu į ekonomiškai kylančių gretas, reikia įsisavinti ne tik šiuolaikinius verslo organizavimo ir vadybos, bet ir apskaitos, finansinės analizės ir prognozavimo pagrindus.
Pažymėtina, kad rinkos ekonomikos sąlygomis įmonių veikla yra labai dinamiška, rizikinga, todėl, analizuojant ją, tai reikia turėti galvoje ir analizę atlikti laiku. Remiantis finansų analizės duomenų baze, galima daryti įmonės veiklos efektyvumą, pelningumą ir jos perspektyvumą apibudinančias išvadas bei remianti jomis, kurti ir diegti naujus projektus. Tik savalaikė ir objektyvi finansų analizė sudaro galimybę įvairių lygių vadovams parengti alternatyvius savo veiklos modelius ir priimti racionalesnius valdymo sprendimus tam tikram laikotarpiui.
Darbo temos aktualumas pasireiškia tuo, kad finansinių rodiklių analizė ir prognozavimo teoriniai aspektai turi būti taikomi įmonių veikloje, nes jie padeda nustatyti įmonės veiklos finansinius aspektus, įvertinti esamą padėtį ir ateities perspektyvas. Finansinė analizė suteikia naudingą informaciją numatant ateityje paskolų gavimą, pelno paskirstymą, nepanaudotų rezervų finansinei įmonės būklei gerinti. Informacija apie įmonės finansinės būklės pasikeitimus naudinga, įvertinant investicijas, finansavimą ir veiklos aktyvumą per ataskaitinį laikotarpį. Visa tai svarbu šiuolaikiniam verslui.
Darbo objektas - AB "Pieno žvaigždės" užsiimančios pieno produktų gamyba ir pardavimu, finansinė būklė.
Darbo tikslas – remiantis analizuojamoje literatūroje pateikiama finansinės veiklos įvertinimo bei prognozavimo metodika, naudojantis AB "Pieno žvaigždės" finansinių ataskaitų duomenimis, įvertinti įmonės 2001 - 2004 m. finansinę būklę ir numatyti veiklos tobulinimo kryptis.
Darbo uždaviniai:
1. Išnagrinėti ir apibūdinti literatūros šaltiniuose pateiktą finansinės analizės esmę ir reikšmę rinkos ekonomikos sąlygomis, bei finansinės analizės metodiką.
2. Pateikti AB "Pieno žvaigždės" turto ir kapitalo struktūros analizę.
3. Įvertinti balanso ir pelno (nuostolio) ataskaitų straipsnių dinamiką.
4. Atlikti santykinių rodiklių skaičiavimą.
5. Atlikti AB "Pieno žvaigždės" bankroto diagnostiką, bei pardavimų apimties prognozę.
6. Numatyti įmonės veiklos perspektyvas.
Darbe panaudoti šie tyrimo metodai:
mokslinės literatūros analizė;
lyginamoji analizė;
klasifikavimas ir grupavimas;
sisteminimas;
detalizavimas;
lentelių ir grafikų metodai;
dokumentų analizė ir kiti.
Darbe pateikta įvairių autorių, bei pačios autorės sudarytų lentelių, paveikslų, duomenys susisteminti ir apdoroti lentelėse, diagramose bei paveiksluose.
Darbo struktūra. Bakalauro darbą sudaro dvi pagrindinės dalys.
Pirmoje dalyje apžvelgiami finansinės būklės analizės teoriniai aspektai. Aptariama finansinės analizės samprata, jos vieta ekonominės analizės sistemoje. Šioje dalyje pateikiami finansinės analizės tikslai ir uždaviniai, nagrinėjami finansinės analizės būdai bei metodai, pagrindiniai rodikliai, jų naudojimas finansinei būklei įvertinti bei prognozavimo metodai.
Antroje darbo dalyje atliekama išsami AB "Pieno žvaigždės" finansinės būklės analizė, apkaičiuoti ir išanalizuoti pelningumo, likvidumo, veiklos efektyvumo ir finansinio stabilumo rodikliai. Naudojant eilę santykinių rodiklių nusakomi ryšiai tarp jų, išskiriamos priežastys nulėmusios dabartinę situaciją. Vadovaujantis finansinės analizės rezultatais atliekamas įmonės bankroto tikimybės prognozavimas, pritaikant Altmano modelį bei pardavimų apimties prognozavimas, panaudojant ekstrapoliacijos metodus: dinaminės eilutės išlyginimo ir trendo funkcijos. Pateikiamos veiklos tobulinimo kryptys, kaip maksimizuoti įmonės pelną, minimizuoti išlaidas, plėsti realizavimo rinką bei investicinius sprendimus.
Šiame darbe yra 11 lentelių, 32 paveikslai, 21 priedas.
Naudoti literatūros šaltiniai. Rašant šį darbą išanalizuota daugelio lietuvos autorių J.Mackevičiaus, D.Poškaitės, V.Kvedaraitės, E.Buškevičiūtės, V.Bagdžiūnienės, G.Boguslausko, Z.Gaidienės, V.Rutkausko, D.Šlekienės, I.Klimavičienės, L.Juozaitienės, taip pat užsienio autorių C.P.Obi, P.Wilson, B.Rees moksliniai darbai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasFinansų diplominis darbas
KategorijaFinansai
TipasDiplominiai darbai
Apimtis87 puslapiai 
Literatūros šaltiniai18 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis235.47 KB
Autoriussvizze
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasDovilė Ruplienė
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Finansines veiklos analize ir veiklos tobulinimo kryptys Pieno zvaigzdes [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Diplominiai darbai
  • 87 puslapiai 
  • Šiaulių Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Dovilė Ruplienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+2
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą