Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Bankai Lietuvoje: veiklos perspektyvos

Bankai Lietuvoje: veiklos perspektyvos

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Įvadas. Bankai ir jų rūšys. Bankų veiklos aplinka. Pagrindiniai bankų veiklos dalyviai ir jų interesų mechanizmas. Banko rizikos tipai ir rūšys. Komerciniai bankai. Centrinis bankas. Lietuvos bankas. Dabartinė bankų sektoriaus situacija. SEB ir "Swedbank". Portfeliai. Vilibor ir Euribor. Bankų veiklos perspektyvos. Išvados.

Ištrauka

Niekas nesiginčytų, kad svarbiausios mūsų dienų ekonominės, o be visa ko, ir politinės gerovės veiksnys yra tos įmonės, kurios valdo pasaulio pinigų ir kapitalo rinkas, ir kurios savo nuožiūra skirsto kreditus. Šiai įmonių kategorijai, be jokios abejonės, galima priskirti ir bankus.
Bankų vaidmuo svarbus tiek fiziniams, tiek ir juridiniams asmenims bei valstybės institucijoms, planuojant ir sprendžiant klausimus susijusius su pinigų politika. Skirtingai nuo gamybos įmonių, bankai tiesiogiai negamina materialinių vertybių, jie tik aprūpina ūkio ir finansų subjektus finansiniais ištekliais ir racionaliai organizuoja jų srautus. Bankas kaip pinigų institucija egzistuoja nuo tada, kai atsirado pinigų, kreditavimo ekonomika. Bankų veiklos esmę atspindi ekonomikoje vykdomos jų funkcijos. Bankų veiklos objektas yra pinigai ir jiems prilygintos likvidžios priemonės- kvazipinigai (1, D. Ivaškevičius, A. Sakalas, 1997).
Norint užtikrinti efektyvią bankų veiklą, finansinę padėtį šalies ekonomikoje, bankai skirstomi į tam tikrus tipus, veikia pagal tam tikrus reikalavimus bei šalies priimtus įstatymus. Tik stipriai suformuota bankinė sistema leidžia racionaliai nuspręsti kaip efektyviai valdyti pinigų politiką.
Bankai reaguodami į vidinę ir išorinę aplinkas ir jose vykstančius pokyčius, atitinkamai pasirenka veiklos strategiją, kuria inovatyvius produktus bei paslaugas, taip pat ieško ir užpildo dar neatrastas ir perspektyvias rinkas.
Mano kursinio darbo tema- ,, Bankai Lietuvoje, jų veiklos perspektyvos". Pasirinkau šią temą, nes šiuo metu tai aktualūs klausimai: kaip klostysis bankų ateitis? Kokia padėtis yra šiuo metu Lietuvoje? Ar verta investuoti pinigus ar juos geriau laikyti kojinėje? Kursiniu darbu pabandysiu atsakyti į šias aktualijas.
Projekto ,, Bankai Lietuvoje, jų veiklos perspektyvos" tyrimo objektas yra Lietuvos bankai, pagrindinis tikslas yra kuo geriau išnagrinėti esamą situaciją Lietuvoje, suprasti bankų strategijas, palyginti teorinę dalį su praktikine bankų veikla. Manau šis darbas padės giliau susipažinti su bankininkyste, geriau suprasti finansinių institucijų sudėtį, jų vietą Lietuvos ekonomikoje ir svarbiausia padės įsisavinti žinias apie bankų funkcijas ir veiklą. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai16
Dydis215.57 KB
AutoriusDovile
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2010 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasI. Graužinytė
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Bankai Lietuvoje veiklos perspektyvos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 18 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • I. Graužinytė
  • 2010 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą