Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Veiklos rezultatų ir juos įtakojančių veiksnių analizė: AB "Vilkyškių pieninė"

Veiklos rezultatų ir juos įtakojančių veiksnių analizė: AB "Vilkyškių pieninė"

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas. Atlikti AB "Vilkyškių pieninė" finansinės veiklos analizę. Įmonės AB "Vilkyškių pieninės" charakteristika. Istorija. Įmonės veikla. Bendrovės valdymas. AB "Vilkyškių pieninė" finansinių ataskaitų analizė. Horizontali balanso analizė. Turtas. Nuosavas kapitalas ir įsipareigojimai. Horizontali pelno (nuostolio) analizė. Vertikali balanso analizė. Vertikali pelno (nuostolio) analizė. AB "Vilkyškių pieninė" finansinių santykinių rodiklių ir juos įtakojančių veiksnių analizė. Pelningumo rodikliai. Likvidumo rodikliai. Apyvartumo rodikliai. Įsipareigojimų rodikliai. AB "Vilkyškių pieninė" veiklos bei finansinio sverto įvertinimas. Išvados.

Ištrauka

Darbo temos aktualumas. Kiekviena verslo įmonė siekdama išlikti rinkoje turi siekti, kad jos veikla būtų kiek galima pelningesnė. Apie pelningumą galimą spręsti iš įmonių finansinių ataskaitų, kurios suteikia daug informacijos vadovybei priimant tolesnius sprendimus. Tačiau nepakanka atsižvelgti tik į metines ataskaitas, nes jos nėra pakankamai informatyvios. Tam kad tinkamai įvertinti įmonę yra atliekama finansinė įmonės veiklos analizė, pasitelkiant įvairius absoliučius ir santykinius rodiklius. Kurie yra gana informatyvūs.

Darbo objektas. AB "Vilkyškių pieninė" finansinės ataskaitos.

Darbo tikslas. Atlikti AB "Vilkyškių pieninė" finansinės veiklos analizę.

Darbo uždaviniai.
• Susipažinti su AB "Vilkyškių pieninė" istorija ir veikla.
• Atlikti AB "Vilkyškių pieninė" balanso finansinę analizę.
• Atlikti AB "Vilkyškių pieninė" pelno ataskaitos finansinę analizę.

Tyrimo metodai. Finansnė anlizė atliekama horizontaliu, vertikaliu bei pasitelkiant 4 santykinės analizės rodiklius: pelningumo, likvidumo, apyvartumo ir įsipareigojimų.

Vilkyškių pieninės istorija iš naujo prasidėjo 1993 m. gegužės 10 d., kuomet 1934 metais statytos pieninės patalpose buvo įsteigta uždaroji akcinė bendrovė "Vilkyškių pieninė". Senojoje pieninėje gamyba vyko iki 1985 m. Pieninės uždarymo laikotarpiu visi įrengimai buvo iškomplektuoti. Pastatai buvo privatizuoti, o pieninės savininkai pirmuosius įrengimus atgabeno iš Rytų Vokietijos, kur tuo metu vyko pieno pramonės restruktūrizacija.
Pradinio kapitalo sukaupta nebuvo, įmonė startavo savininkams įsigijus pastatus. Reikalingos apyvartinės lėšos buvo skolinamos iš bankų.

1993 m. įkurta AB "Vilkyškių pieninė" šiuo metu yra viena moderniausių sūrių gamyklų šalyje. 15 proc. Lietuvos sūrių gamybos rinkos užimanti bendrovė visus šešiolika veiklos metų nuolat plėtėsi, gerino savo gaminių kokybę ir asortimentą.
Sėkmingai įsitvirtinusi Lietuvos ir kitų šalių rinkose, AB "Vilkyškių pieninė" iš uždarosios akcinės bendrovės 2005 sausio 21 d. persitvarkė į akcinę bendrovę ir pradėjo naują brandžios veiklos etapą. Nuo 2006 m. pavasario AB "Vilkyškių pieninė" yra sėkmingai išplatinusi 25,10. Vilkyškių pieninės laisvųjų akcijų.
Sėkmingos AB "Vilkyškių pieninė" veiklos pagrindas – laiko patikrinti patikimi santykiai su verslo partneriais, greita bendrovės reakcija į pirkėjų ir rinkos poreikius, darbuotojų kompetencija. Ne mažiau svarbios bendrovės stiprybės – patikimų tiekėjų ratas, užmegzti ilgalaikiai santykiai pardavimų srityje ir patraukli kainų politika.
Nuo pat bendrovės įkūrimo AB "Vilkyškių pieninė" nuolat siekia gerinti savo gaminių kokybę ir didinti jų įvairovę. Iki šiol stabiliai augusi bendrovė ir toliau ketina investuoti į moderniąsias technologijas, darbo automatizavimą ir efektyvumo didinimą. Per pastaruosius septynis metus AB "Vilkyškių pieninė" į gamybos technologijas investavo daugiau kaip 43 mln. litų. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis82.41 KB
Autoriushiena
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2010 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/Dėstytojaslekt. Virginija Giliuvienė
Švietimo institucijaMarijampolės kolegija
FakultetasVerslo ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word 2007 Veiklos rezultatu ir juos itakojanciu veiksniu analize [speros.lt].docx
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 20 puslapių 
  • Marijampolės kolegija / 1 Klasė/kursas
  • lekt. Virginija Giliuvienė
  • 2010 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą