Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Lizingas: lizingo aplinka ir veiklos galimybės Lietuvoje

Lizingas: lizingo aplinka ir veiklos galimybės Lietuvoje

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041424344454647484950515253
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas - remiantis išstudijuota teorine bei praktine medžiaga apibūdinti lizingo aplinką, įvardinti jo privalumus ir trūkumus, atskleisti pagrindines problemas, o taip pat išryškinti jo veiklos galimybes Lietuvoje. Lizingas ir jo veiklos aplinka. Lizingas bei jo klasifikacija. Lizingo veiklos aplinka. Lizingo kainodara. Kainos dimensija. Lizingo rinka Lietuvoje. Informuotumas apie lizingo paslaugą. Lietuvos lizingo rinkoje veikiančios kompanijos ir jų veiklos rezultatai. Lizingo veiklą reglamentuojantys teisiniai aktai. Lizingo procedūra. Specialieji ir bendrieji atidėjimai. Abejotinų aktyvų grupavimo ir atidėjimų poreikio nustatymo tvarka. Specialiųjų atidėjimų apskaičiavimas galiojančioms lizingo sutartims. Bendrųjų atidėjimų apskaičiavimas. Blogų paskolų portfelio valdymas. Išvados ir pasiūlymai. Summary.

Ištrauka

Lietuvos Respublikoje jau dvylikti metai vyksta ekonominė reforma. Keičiasi nuosavybės formos ir struktūros, valdymo turinys, funkcijos, organizacinis mechanizmas, ryšiai tarp vartotojų ir gamintojų. Atsirado galimybė piliečiams kurti savo verslą. Tačiau verslininkai susiduria su sunkumais, kuriuos pašalinti reikia daug energijos, žinių, finansinių bei materialinių išteklių.
Materialinių-finansinių problemų klausimui spręsti reikalingi kredito ištekliai, kuriuos suteikia kreditinė sistema – neatskiriama pasaulio ekonomikos dalis.
Senovės Graikijos mąstytojas Aristotelis yra pasakęs: "Turtingumas slypi ne turto turėjime, o jo panaudojime". Šiandien šie žodžiai turi svarbią reikšmę, stengiantis efektyviau panaudoti žmonijos išteklius: materialinius, informacinius ir finansinius. Kai visuminė paklausa neatitinka visuminės pasiūlos pradeda mažėti šalies BVP, lėčiau vystosi pramonė ir socialinė gerovė. Ši problema sprendžiama įvairiais fiskalinės ir monetarinės politikos būdais, tačiau verslo perkamosios galios padidinimo viena iš efektyviausių priemonių yra praeitame amžiuje amžiuje išsiplėtojusi išperkamosios nuomos praktika.
Istorikai ir ekonomistai teigia, kad lizingas, kaip veiklos finansavimo bei kreditavimo šaltinis, naudojamas nuo senų laikų – lizingo sandoriai buvo vykdomi dar Šumerų valstybėje. Anglų kalbos žodis "lease" reiškia nuomoti. Šis terminas buvo pradėtas naudoti XIX amžiaus pabaigoje, kai 1877 m. telefonų kompanija "Bell" pradėjo nuomoti telefonų aparatus. Pirmoji pasaulyje kompanija, kurios pagrindine veikla tapo lizingo operacijos, buvo įkurta tik 1952 m. San Francisco mieste. Taigi JAV tapo naujo verslo, kuris paplito po visą pasaulį, pradininke.
Lizingas – tai netradicinė finansavimo sistema, jungianti ilgalaikės nuomos ir kreditavimo elementus.
Savo darbe būtent ir norėčiau kalbėti apie šią finansinės sferos veiklos rūšį.
Pagrindinis mano darbo tikslas - remiantis išstudijuota teorine bei praktine medžiaga apibūdinti lizingo aplinką, įvardinti jo privalumus ir trūkumus, atskleisti pagrindines problemas, o taip pat išryškinti jo veiklos galimybes Lietuvoje.
Pagrindiniai uždaviniai, kuriuos reikia spręsti siekiant šio tikslo:
• išanalizuoti lizingo veiklos sąlygas Lietuvoje;
• analizėje išskirti lizingą įtakojančius teigiamus ir neigiamus faktorius;
• atlikti skirtingų pasaulio šalių lizingo veiklos palyginamąją analizę.
Darbo pradžioje detaliau apibūdinsiu patį lizingą, kaip savitą kredito formą, išskirsiu pagrindines jo vykdomas funkcijas, o taip pat pateiksiu pasaulyje išplitusių lizingo rūšių klasifikaciją.
Bene labiausiai visame pasaulyje paplitę lizingo tipai yra finansinis bei veiklos lizingas. Todėl pirmojoje darbo dalyje atliksiu jų palyginamąją analizę. Pateiksiu pačias pagrindines periodinių įmokų skaičiavimo formules.
Prieš pradedant nagrinėti lizingo veikloje iškylančias problemas, reikėtų ištirti ir jį supančią aplinką, kuri smarkiai įtakoja lizingo veiklos vystymosi galimybes bet kurioje pasaulio šalyje. Aplinka gali būti labai plati ir sunkiai iškristalizuojama į atskiras dalis, tačiau bene didžiausią įtaką lizingo veiklos sektoriuje, mano manymu, turi socialinė, teisinė, renkamų mokesčių bei veikiančios apskaitos sistemos aplinkos.
Antrojoje darbo dalyje analizuosiu Lietuvos lizingo rinką. Remiantis iš Lietuvos Nacionalinės lizingo asociacijos gautais statistiniais duomenimis, bus analizuojami atskirų Lietuvoje veikiančių lizingo kompanijų finansiniai rodikliai. Jų pagrindu detaliai bus gvildenama Lietuvos lizingo portfelio struktūra, tuo pačiu nustatant atskirų lizingo kompanijų įnašus į skirtingus ekonomikos sektorius, apibūdinant įvairaus turto, taikomų išsimokėjimo terminų bei lizingo rūšių svorius lizingo portfeliuose. Tai bus daroma vykdant atskirų Lietuvos lizingo kompanijų minėtų rodiklių palyginamąją analizę.Pateiksiu naujausius gyventojų informuotumo apie lizingą duomenis. Be to, bus aptarti patys naujausi (Pelno mokesčio, Pridėtinės vertės mokesčio) įstatymai ir jų įtaka lizingo rinkos dalyviams, pateikiami naujajame Civiliniame kodekse lizingo veiklos apibūdinimai ir kt. Darbe pateiktos lizingo sprendimų priėmimo ir sutarties vykdymo procedūros.
Trečioji dalis apims vieną iš svarbiausių lizingo kompanijoms atidėjimų metodiką ir tvarką. Bus pateikta klientų, lizingo sutarčių reitingavimo tvarka. Šiandien lizingo bendrovės garsiai deklaruoja tik lizingo portfelio dydį, tačiau tik reta iš jų pateikia galutinius pelno (nuostolio) ataskaitos skaičius, t.y. nežinoma, kiek lizingo kompanijos uždirba pelno (nuostolio), kokia jų įtaka motininių bankų rezultatams. Vartydamas verslo spaudą pastebėjau, kad tik Vilniaus bankui skelbiant metinius rezultatus buvo pateikta, kad banko dukterinė kompanija "VB lizingas" per 2001 metus dėl padarytų didelių atidėjimų atnešė 1,2 mln Lt nuostolį. Kaip susiformuoja šis nuostolis ir pateikiama trečioje darbo dalyje.
Taigi, žemiau pateikiu surinktą (bei patirtą) ir susistemintą informaciją apie finansinę paslaugą – lizingą, lizingo rinkos situaciją ir perspektyvas Lietuvoje. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2010-11-30
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis50 puslapių 
Literatūros šaltiniai12
Dydis143.67 KB
AutoriusSima
Viso autoriaus darbų7 darbai
Metai2009 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasDapkus
Švietimo institucijaVytauto Didžiojo Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word lizingo aplinka ir veiklos galimybes Lietuvoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 50 puslapių 
  • Vytauto Didžiojo Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Dapkus
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą