Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Energetinių išteklių kainos pokyčių įtaka Baltijos šalių ekonominiams rodikliams 2004-2009 metais

Energetinių išteklių kainos pokyčių įtaka Baltijos šalių ekonominiams rodikliams 2004-2009 metais

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930
Aprašymas

Tarptautinių finansinių atsiskaitymų kursinis darbas. Įvadas. Darbo tikslas – išanalizuoti energetinių išteklių kainos pokyčių įtaką Baltijos šalių ekonominiams rodikliniams. Baltijos šalių energetika. Baltijos šalių energetikos sektorius. Energijos sunaudojimas. Energijos kainos. Energetinių išteklių kainos. Elektra. Gamtinės dujos. Dyzelinas. Benzinas. Baltijos šalių energetinių išteklių vartojimas. Benzino ir dyzelino vartojimas. Elektros vartojimas. Gamtinių dujų vartojimas. Ekonominiai rodikliai. Infliacija. Nedarbas. Bendrasis vidaus produktas. Išvados.

Ištrauka

Energetika (arba energijos politika) - valstybės ekonominės veiklos sritis, apimanti visus energetikos sektorius, susijusius su energijos ištekliais ir įvairių energijos rūšių gamyba, energetikos sistemų objektų ir įrenginių eksploatavimu. Tai elektros energetika, hidroenergetika, branduolinė energetika, šiluminė energetika, centralizuotas šilumos tiekimas, bei įmonių ir įrenginių, skirtų įvairių energijos išteklių gavybai, gamybai, transformavimui, perdavimui, skirstymui ir vartojimui visuma. Mes negalime įsivaizduoti žmonijos egzistavimo be energetinių išteklių, kuriuos naudojame kasdien. Ją naudojame transportui, būstams šildyti ar vėsinti, be jos negalėtų veikti fabrikai, žemės ūkio įmonės ir biurai.
Darbo aktualumas - Pasaulio energetiniai poreikiai auga labai smarkiai, o energetiniai ištekliai nedidėja. Išžvalgomi nauji telkiniai, išgręžiami nauji gręžiniai, bet tikrai neatsiranda naujų išteklių, jie baigsis, tiktai nesutariama, kada. Didėjant poreikiams didėja ir kainos. Energetikos problemos jau kelerius metus yra viso pasaulio dėmesio centre. Ne išimtis ir Baltijos valstybės. Dėl aukštų energijos kainų ir akivaizdžios tikimybės, kad ateityje pritrūks energijos išteklių, ši problema neišnyks, bet tikriausiai sukels dar aktyvesnes diskusijas.
Darbo problema – kaip energetinių išteklių kainos lemia Baltijos šalių ekonominius rodiklius?
Darbo objektas – Baltijos šalių energetinių išteklių kainos ir Baltijos šalių ekonominiai rodikliai.
Darbo tikslas – išanalizuoti energetinių išteklių kainos pokyčių įtaką Baltijos šalių ekonominiams rodikliniams.
Darbo tikslui pasiekti išsikelti šie darbo uždaviniai:
1. Praktiškai ir teoriškai išanalizuoti energetinių išteklių kainas.
2. Praktiškai išanalizuoti ekonominius rodiklius, kurie kinta dėl energetinių išteklių kainų pokyčių.
Darbo metodai: mokslinės literatūros, straipsnių, internetinių šaltinių bei statistinių duomenų analizavimas ir apdorojimas pagal kiekybinius metodus, naudotos dinaminės eilutės, tiesinės koreliacijos koeficientas, tiesinės regresijos lygtis, determinacijos koeficientas. Duomenys apdoroti Microsoft Office Excel programa. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis28 puslapiai 
Literatūros šaltiniai34 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis91.48 KB
AutoriusFrincesa
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2010 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasGaršvienė
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Energetiniu istekliu kainos pokyciu itaka Baltijos saliu ekonominiams rodikliams [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 28 puslapiai 
  • Šiaulių Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Garšvienė
  • 2010 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą