Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Audito darbo dokumentai

Audito darbo dokumentai

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Audito darbo dokumentai. Audito darbo dokumentų apibūdinimas. Audito darbo dokumentų forma ir turinys. Audito darbo dokumentų klasifikavimas ir saugojimas.

Ištrauka

Audito darbo dokumentai yra visi dokumentai, kuriuos sudarė pats auditorius arba kiti asmenys, jo paprašyti. Jie gali būti rengiami iki audito pradžios, audito metu ir baigus auditą. Darbo dokumentus surašo ir komplektuoja tiek išorės auditoriai, tiek vidaus auditoriai. Darbo dokumentai patvirtina audito darbų atlikimo faktą, o kartu yra informacijos šaltinis, kuriuo remiantis formuluojama auditoriaus išvada, surašoma audito ataskaita. Darbo dokumentai peržiūrimi tikrinant audito išsamumą, išvadų atitiktį nustatytiems faktams. Kilus teisiniam ginčui tarp auditoriaus ir kliento arba trečiosios šalies, darbo dokumentai gali būti naudojami kaip įrodymai, kad buvo atlik¬ti tam tikri testai ir procedūros. Be to, remiantis dokumentais daroma apžvalga, taip pat pateikiama išsami ataskaita apie kliento finansinę atskaitomybę.
Nagrinėjant klientų arba trečiųjų šalių pretenzijas dėl patirtų dėl auditoriaus kaltės nuostolių, darbo dokumentai turi principinę reikšmę norint patvirtinti, kad auditas buvo atliktas laikantis standartų reikalavimų.
Ankstesnio audito darbo dokumentai yra labai vertingi planuojant ir atliekant kitą auditą. Jie rodo, kiek ilgai buvo daromas auditas, kokia kliento vidaus kontrolės struktūra, padeda auditoriams prisiminti ypatingas problemas. Kai kurie dokumentai gali būti naudojami kaip duomenų perkėlimo iš vienų dokumentų į kitus teisingumo įrodymai. Nepatyrę padėjėjai gali jais naudotis atlikdami auditą. Naudojantis ankstesnių metų darbo dokumentais auditą galima atlikti geriau negu prieš tai.
Darbo dokumentams skiriama daug dėmesio literatūroje. Darbo dokumentams išsiaiškinti skirtas 230-asis tarptautinis audito standartas ir 9-asis nacionalinis audito standartas. Minėtame tarptautiniame standarte nurodyta (Tarptautiniai audito standartai, 2005, p. 225), kad darbo dokumentai:
padeda planuoti ir atlikti auditą;
padeda kontroliuoti ir prižiūrėti audito darbą;
darbo dokumentuose registruojami audito metu gauti audito įrody¬mai, kuriais grindžiama auditoriaus nuomonė.
Šiuos teiginius galima papildyti nurodant, kad darbo dokumentai padeda:
perimti ir koordinuoti auditorių darbą;
stebėti ir nagrinėti padėjėjų darbą;
□ parengti išvadas;
□ vykdyti audito standartų reikalavimus;
□ numatyti veiklą kito audito metu. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasFinansų referatas
KategorijaFinansai
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai3 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis24.12 KB
Autoriusaiste
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2011 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasIlona Mažukienė
Švietimo institucijaŠiaulių valstybinė kolegija
FakultetasVerslo ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Audito darbo dokumentai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Šiaulių valstybinė kolegija / 2 Klasė/kursas
  • Ilona Mažukienė
  • 2011 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą