Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Skolos vertybiniai popieriai Lietuvos finansų rinkoje

Skolos vertybiniai popieriai Lietuvos finansų rinkoje

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Santrauka. Įvadas. Lietuvos vertybinių popierių (VP) rinka. Skolos vertybiniai popieriai. Lietuvos vyriausybės vertybiniai popieriai. 2010 metų ketvirtojo ketvirčio Lietuvos finansinės sąskaitos. 2010 metų vyriausybės vertybinių popierių (VVP) paskirstymas. Išvados.

Ištrauka

Tik primityvioje ekonomikoje pinigai yra vienintelis arba vyraujantis finansinis turtas. Visos ekonomiškai išsivysčiusios ir dauguma silpnos ekonomikos šalių turi kompleksinę finansų sistemą, kurioje pinigai yra tik viena iš daugelio finansinio turto formų.
Kas yra vertybiniai popieriai? Juos galima apibūdinti įvairiais aspektais, tačiau finansų valdymo aspektu vertybinis popierius jį išleidusiai korporacijai reiškia šios korporacijos finansinį įsipareigojimą, o vertybinio popieriaus savininkui tai yra finansinis turtas. Vertybiniai popieriai - akcijos, obligacijos ir kiti nuosavybės arba skolos dokumentai, naudojami atliekant finansines operacijas privačiame ir valstybiniame sektoriuose. Kitaip sakant, vertybinis popierius - tai kokia nors finansinė priemonė, kur kas vertingesnė už popierių, kuriame ji yra išspausdinta, ir išreiškianti tam tikrą verte.
Tarptautinėje finansų sistemoje vertybiniams popieriams atstovauja akcijos, obligacijos, vekseliai, depozitų (indėlių) sertifikatai ir iždo vekseliai. Paprasčiausias skolos dokumentas IOU- tai irgi vertybinis popierius, kuris nustato, kad jo savininkas turi teisę į tam tikrą vertę, dažniausiai į pinigus. Vertybiniai popieriai yra vertingi tol, kol pirkėjas įsitikinus, kad jie bus išpirkti iš anksto nustatyta verte Vertybiniai popieriai yra: akcijos, obligacijos, opcionai, hipotekos lakštai, vekseliai, čekiai, būsimieji sandoriai (ateities sutartys, fjučeriai). Vertybiniai popieriai gali būti trumpalaikiai (iki vienerių metų) ir ilgalaikiai (ilgesniam laikui), be to, gali būti skolų vertybiniai popieriai (obligacijos, vekseliai) ir nuosavybės vertybiniai popieriai (paprastosios, privilegijuotosios akcijos). Akcijos ir obligacijos labiausiai paplitusios pasaulio finansų rinkose. Akcijos ir obligacijos suteikia ekonominiams subjektams galimybę laisvus pinigus investuoti į tas ūkinės veiklos sritis, kurios, jų nuomone, yra patikimiausios ir duoda didžiausią pelną pagal pasirinktą rizikos lygį. Kitaip tariant, įsigyti vertybinių popierių - tai tas pats, kas įdėti laisvus pinigus į rinką.
Darbo objektas – skolos vertybiniai popieriai Lietuvos finansų rinkoje.
Darbo tikslas - išanalizuoti skolos vertybinių popierių dinamiką 2009-2010 metais.
Darbo uždaviniai:
• apžvelgti pagrindinius skolos vertybinius popierius.
• išanalizuoti 2010 m. ketvirtojo ketvirčio Lietuvos finansines sąskaitas.
Darbo metodai:
• darbe naudojama mokslinės literatūros teorinės analizės metodas, įstatymų ir norminių aktų, statistinių duomenų bei interneto tinklapių duomenų analizė. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasFinansų referatas
KategorijaFinansai
TipasReferatai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai1
Dydis145.41 KB
Autoriusyamada
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2011 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasJūratė Aksomitienė
Švietimo institucijaUtenos kolegija
FakultetasVerslo ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Skolos vertybiniai popieriai Lietuvos finansu rinkoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 16 puslapių 
  • Utenos kolegija / 2 Klasė/kursas
  • Jūratė Aksomitienė
  • 2011 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą