Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Valiutos kursas ir jo rūšys

Valiutos kursas ir jo rūšys

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Valiuta. Valiutos kursas. Nominalusis ir realusis valiutos kursai. Aukso standartas. Fiksuoti valiutos kursai. Dolerio standartas. Svyruojantis valiutos kursas. Fiksuotojo ir svyruojančiojo valiutos kursų pranašumai ir trūkumai. Išvados.

Ištrauka

Kiekviena valstybė turi savo valiuta , ir tikriausiai nei viena iš šių valstybių neisivaizduotų savo šalies ekonominio gyvenimo be valiutos. Valiuta žmonių gyvenime atlieka labai svarbias funkcijas: be jos būtų gana sunku vykti mainams, taip pat nebūtų aišku kokia yra skirtingų prekių ar paslaugų vertė dar viena iš valiutos funkcijų yra vertės išsaugojimas. Tačiau vykstant tarptautinei prekybai jau dalyvauja dvi valiutos ir kad prekyba galėtų sėkmingai vykti reikia nustatyti valiutos vertę kitų valiutų atžvilgiu, o pasaulio valiutų vertė yra išreiškiama valiutų kursais. Priklausomai nuo valiutos kurso reguliavimo metodo valiutos klasifikuojamos į svyruojančiasias ir fiksuotas.
Darbo tikslas būtų: apibrėžti kas yra valiutos kursas ir kokios yra jo rūšys, taip pat išanalizuoti tarptautines valiutos kurso sistemas.
Darbo uždaviniai:
1. išsiaiškinti kas yra valiuta,
2. apibrėžti kas yra valiutos kursas,
3. nustatyti kokie yra nominalusis ir realusis valiutos kursai,
4. išnagrinėti aukso standarto veikimo sąlygas, apibūdinti fiksuoto valiutos kurso ir dolerio standarto reikšmę,
5. išsiaiškinti kokie yra svyruojantys ir valdomai svyruojantys valiutos kursai ir atskleisti fiksuotojo ir svyruojančio valiutų kursų pranašumus ir trūkūmus.
Kiekviena šalis turi savo valiuta ir šalies vidaus prekyboje dažniausiai būna naudojama tik viena valiuta. Pavyzdžiui, kai vilnietis perka Biržuose pagamintus pieno produktus, jis moka litais, t.y. pinigai kurių pageidauja pardavėjas. Taigi Valiuta – yra sutartinis mainų vienetas, skirtas apmokėti už prekes ar paslaugas. Tai viena iš pinigų formų, skirta mainų vykdymui, vertės išsaugojimui ir vertės standarto palaikymui. Valiuta yra dominuojanti prekių ir paslaugų mainymo priemonė. Tarptautinėje prekyboje pagrindinai naudojamos dvi valiutos. Įsivaizduokime Didžiosios Britanijos firmą, importuojančią Lietuvos linus. Firma turi svarų sterlingų, kuriais galėtų užmokėti už linus. Tačiau Lietuvos linų eksportuotojas nori užmokestį gauti litais. Todėl Didžiosios Britanijos importuotojas turės kreiptis į užsienio valiutų rinka, kurioje galės parduoti svarus sterlingus ir pirkti litus, reikalingus sumokėti už eksportuojamus linus, tai pavaizduota 1pav. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasFinansų referatas
KategorijaFinansai
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis31.79 KB
AutoriusEisvyde
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2010 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasJolanta Kreišmonienė
Švietimo institucijaKlaipėdos valstybinė kolegija
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Valiutos kursas ir jo rusys [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Klaipėdos valstybinė kolegija / 1 Klasė/kursas
  • Jolanta Kreišmonienė
  • 2010 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą