Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Veiklos biudžeto sudarymas

Veiklos biudžeto sudarymas

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Kas yra biudžetas? Kuo naudingi įmonės biudžetai? Biudžetų savybės. Biudžetų sudarymo politika ir principai. Kada įmonė pasirengusi sudaryti biudžetą? Ar verta diegti biudžetų sistemą įmonėse? Biudžetų rūšys. Kaip sudaryti biudžetus? Kokios problemos gali kilti diegiant biudžetų sistemą? Išvados.

Ištrauka

Daugeliui iš mūsų gali iškilti klausimas, kodėl veiklos biudžeto sudarymas yra aktuali tema, o atsakymas labai paprastas – veiklos biudžeto sudarymas yra aktuali tema, nes biudžetas yra vienas iš svarbiausių planavimo ir kontrolės įrankių, pasirinkus biudžeto sistemą, sudaromos sąlygos kontroliuoti ir subalansuoti visas įmonės veiklos sritis, suderinti įmonės ir jos padalinių tikslus, laiku įvykdyti numatytas užduotis, lengviau pašalinti organizavimo trūkumus ir atlikti dar daugybę kitų funkcijų. Taigi, šio darbo tikslas yra išsiaiškinti kas tai yra biudžetas, kuo jis naudingas, kokios yra biudžeto savybės, kaip yra sudaromi biudžetai, kokios yra biudžetų rūšys, kada įmonės yra pasirengusios sudarinėti biudžetus, kokios problemos gali kilti diegiant biudžetų sistemas ir aplamai ar verta diegti biudžetų sistemą.

Norint sužinoti ar taupiai ir efektyviai naudojamos lėšos, įmonėse trečiajame XX a. dešimtmetyje buvo pradėti naudoti vadinamieji lankstūs biudžetai. Biudžetas priverčia apgalvoti kiekvieną veiksmą ir numatyti, kokias pasekmes jis turės įmonės įmonės pelnui. Biudžetas padeda pagrįsti priimamus sprendimus dėl išlaidų, kainodaros, pelno, darbuotojų skaičiaus, valdymo struktūros. Remiantis biudžetu verslą galima suvokti kaip visumą ir tai padeda efektyviau planuoti įmonės veikla.
Biudžetas – tai planas, kuriame, siekiant įgyvendinti įmonės veiklos tikslus, numatomi tam tikro laikotarpio įmonės veiklos rodikliai, išreikšti pinigais ir kiekybiniais matais. Šiame apibrėžime nurodomi šie svarbiausi aspektai:
• Biudžetas yra planas
• Biudžete numatomi tam tikri įmonės veiklos rodikliai. Dažniausei yra sudaromi pajamų ir išlaidų biudžetai, nors didelėse įmonėse planuojami beveik visi ūkinės ir gamybinės veiklos rodikliai. Toks rodiklių planavimas padeda subalansuoti ir koordinuoti visas įmonės veiklos sritis.
• Biudžetai būna sudaromi tam tikram laikotarpiui. Gali būti trumpo (kelių dienų, savaitės, dekados) ir ilgo (ketvirčio, pusmečio, metų) laikotarpio biudžetai.
• Biudžetas turi padėti įgyvendinti svarbiausius įmonės veiklos tikslus, garantuoti gerus finansinius rezultatus, taupiai naudoti visus išteklius. Biudžetas yra svarbi visos įmonės verslo plano dalis, todėl jis, kaip ir pats verslo planas, turi padėti atskleisti įmonės veiklos stipriąsias ir silpnąsias puses, palyginti siekiamus rezultatus su realiomis galimybėmis.
• Biudžete įmonės veiklos rodikliai dažniausiai yra išreikšti piniginiu matu, nors gali būti panaudoti darbo ir natūriniai matai.
Biudžeto sistemos pagrindas yra įmonės strateginiai tikslai, kurių pagrindu parengta detali įmonės veiklos programa, skirta tiems tikslams pasiekti. Kuriant biudžetų sistemą, svarbu siekti skaičiavimų detalumo lygio ir jų tikslingumo balanso, t.y. kiek turima informacija padės priimti tinkamus valdymo sprendimus.
Tačiau neįmanoma cento tikslumu apskaičiuoti ir įvertinti visų ateities išlaidų, noras viską numatyti gali suveikti priešingai (duomenys nepadės pamatyti esmės, o vadovai bus apkrauti neturinčia reikšmės informacija). ...

Rašto darbo duomenys
DalykasFinansų referatas
KategorijaFinansai
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis27.05 KB
AutoriusEisvyde
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2009 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasJaroslavas Dvorak
Švietimo institucijaKlaipėdos valstybinė kolegija
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Veiklos biudzeto sudarymas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Klaipėdos valstybinė kolegija / 1 Klasė/kursas
  • Jaroslavas Dvorak
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą