Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Įmonės finansinė analizė: UAB "Aremikas"

Įmonės finansinė analizė: UAB "Aremikas"

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Įvadas. Horizontalioji analizė. Horizontalioji balanso analizė. Horizontalioji pelno (nuostolio) ataskaitos analizė. Vertikalioji analizė. Vertikalioji balanso analizė. Vertikalioji pelno (nuostolio) ataskaitos analizė. Pelningumo analizė. Pardavimų, turto ir nuosavo kapitalo pelningumo analizė. Grynojo pardavimo pelningumo pokytis iš viso ir dėl atskirų veiksnių įtakos. Mokumo analizė. Trumpalaikio mokumo rodiklių analizė. Bendrojo mokumo koeficiento pokytis iš viso ir dėl atskirų veiksnių įtakos. Ilgalaikio mokumo rodiklių analizė. Bendros skolos rodiklio pokytis iš viso ir dėl atskirų veiksnių įtakos. Įmonės veiklos efektyvumo analizė. Atsargų, debitorinio įsiskolinimo ir ilgalaikio turto apyvartumo rodiklių analizė. Ilgalaikio turto apyvartos pokytis iš viso ir dėl atskirų veiksnių įtakos. Išvados ir pasiūlymai.

Ištrauka

Norint, kad kiekvienas verslas, kuriuo užsiimama, nežlugtų, reikia turėti grynųjų pinigų. Nors ir labai keista, dažniausiai verslas, nors ir būdamas pelningas vis dėlto žlunga. Statistika rodo, kad 75 - 80 proc. įmonių nustoja veikusios dėl to, kad joms pritrūksta pinigų, o ne todėl, kad yra nepelningos. Balansas, pelno (nuostolio) ataskaita ir pinigų srautų ataskaita – tai pagrindinės finansinės ataskaitos. Daugelio nuomone, finansų valdymas yra ne vien tik grynas mokslas, bet ir menas. Tai paaiškina, kodėl vieni žmonės sugeba tai daryti, o kiti ne. (V. Rutkauskas, P. Stankevičius 2004)
Įmonių finansinei būklei įvertinti naudojama daug rodiklių, kurie dažniausiai parodomi balanse, pelno (nuostolio), pinigų srautų ir kitose ataskaitose. Daugelis rodiklių yra tarpusavyje susieti ir iš jų galima apskaičiuoti kitus rodiklius. Rodikliai vieni nuo kitų skiriasi savo svarba ir panaudojimo tikslais. Kai kurie rodikliai pateikia kritinės svarbos informaciją einamajai trumpalaikei įmonės veiklai garantuoti. Šie rodikliai dažniausiai nagrinėjami tada, kai įmonės vadovybė neturi ilgalaikių ją dominančių perspektyvų. Tačiau paprastai, aptarus einamuosius reikalus, nagrinėjamos ilgesnio laikotarpio perspektyvos. Šiuo atveju apskaičiuojami ir analizuojami rodikliai, galintys padėti priimti perspektyvinius sprendimus, numatyti įmonės veiklos ilgalaikei strategijai.
UAB ,, Aremikas " veiklos finansinė analizė atliekama remiantis sekančiais buhalterinės apskaitos duomenimis:
- Balansu,
- Pelno (nuostolio) ataskaita.
Remdamiesi 2009 ir 2010 m. duomenimis atliksime horizontaliąją ir vertikaliąją balanso ir pelno – nuostolio analizę, bendrovės pelningumo, mokumo, bei įmonės veiklos efektyvumo analizę.

Nagrinėjant įmonės finansinę būklę bei jos veiklos rezultatyvumą, patartina susirinkti kuo išsamesnę informaciją, nes formaliai (neįsigilinus į konkrečią situaciją) apskaičiuoti absoliutūs ar santykiniai rodikliai gali ne tik nepadėti susidaryti teisingo vaizdo, bet dar ir suklaidinti. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasFinansų analizė
KategorijaFinansai
TipasAnalizės
Apimtis21 puslapis 
Literatūros šaltiniai5
Dydis67.95 KB
Autoriusjanina
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2010 m
Klasė/kursas2
Failo pavadinimasMicrosoft Word 2007 Imones finansine analize [speros.lt].docx
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Analizės
  • 21 puslapis 
  • 2 Klasė/kursas
  • 2010 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą