Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Įmonės finansinių rodiklių analizė: AB "Lifosa"

Įmonės finansinių rodiklių analizė: AB "Lifosa"

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Įvadas. Įmonės pristatymas. Finansinių rodiklių analizė. Pelningumo rodikliai. Likvidumo rodikliai. Turto valdymo rodikliai. Bendras įmonės būklės vertinimas, veiklos gerinimo galimybių atskleidimas ir pasiūlymai. Priedai (3).

Ištrauka

AB "Lifosa " pagrindinė produkcija yra azoto - fosforo trąša - diamonio fosfatas (DAP). Nuo 2000 metų sieros rūgšties gamybos metu išsiskirianti technologinė šiluma buvo naudojama bendrovės bei Kėdainių miesto objektams apšildyti. Kadangi Kėdainių miesto katilinės nebereikia kūrenti, sumažėjo miesto atmosferos tarša. Tai buvo viskas detaliai apskaičiuota ir išsiaiškinta, kaip tikslingai būtų galima panaudoti viską, ką įmonė gamina ir išskiria. Nusprendus panaudoti visus įmonės išteklius, pradėtas gauti didesnis pelnas. Neapskaičiuojant visų rodiklių, nebūtų galima daryti tokių reikšmingų išvadų.

Darbo objektas – AB "Lifosa".

Darbo tikslas – išanalizuoti AB "Lifosa" veiklos efektyvumą, įvertinti jos finansinę padėtį, išsiaiškinti svarbiausius veiksnius, turėjusius įtakos finansinių rodiklių pakitimams.

Darbo uždavinys: išanalizuoti tris įmonės veiklos laikotarpius (metus).

Darbo metodai:
- 2007m. – 2008m. – 2009m. finansinės ataskaitos;
- Balanso ataskaitos analizė;
- Pelno (nuostolio) ataskaitos analizė;
- Finansinių santykinių rodiklių analizė.

Akcinė bendrovė "Lifosa" – Lietuvos chemijos ir mineralinių trąšų gamybos pirmagimis. Jos statyba pradėta 1959 m. Pirmoji produkcija – sieros rūgštis – gauta 1963 m. sausio mėn. 18 dieną. Ši data laikoma gamyklos gimtadieniu.
Nuo 1975 m. buvo pradėtas visos gamyklos rekonstrukcijos ir modernizacijos projektavimas ir šių projektų įgyvendinimas. Modernizuojant gamyklą kai kurie cechai buvo uždaryti, o jų vietoje buvo pastatyti nauji. Rekonstrukcija užbaigta 1988 m. modernaus sieros rūgšties cecho įvedimu eksplotacijon. Užbaigus rekonstrukciją, žymiai pagerėjo dirbančiųjų darbo sąlygos, produkcijos kokybė ir ekologinė būklė. Kenksmingų medžiagų išmetimas į atmosferą ir į vandenis sumažėjo dešimt kartų.
Lietuvai atgavus nepriklausomybę ir pasukus rinkos ekonomikos keliu, Kėdainių chemijos gamykloje buvo atliktas valstybinio turto privatizavimas, ko pasekoje 1996 m. spalio mėn. 30 d. gamykla reorganizuota į akcinę bendrovę "Lifosa". ...

Rašto darbo duomenys
DalykasFinansų namų darbas
KategorijaFinansai
TipasNamų darbai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis53.56 KB
AutoriusMartyna
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2011 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasAlma Skujienė
Švietimo institucijaPanevėžio kolegija
FakultetasVerslo ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Imones finansiniu rodikliu analize [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Namų darbai
  • 15 puslapių 
  • Panevėžio kolegija / 2 Klasė/kursas
  • Alma Skujienė
  • 2011 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą