Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Faktoringo ir forfeitingo, kaip alternatyvių finansavimo šaltinių, tyrimas

Faktoringo ir forfeitingo, kaip alternatyvių finansavimo šaltinių, tyrimas

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041
Aprašymas

Įvadas. Faktoringo ir forfeitingo bendrosios charakteristikos. Faktoringo ir forfeitingo samprata. Faktoringo rūšys. Forfeitingo rūšys. Pagrindiniai faktoringo privalumai ir trūkumai. Pagrindiniai forfeitingo privalumai ir trūkumai. Forfeitingo pavyzdys. Forfeitingo ir faktoringo sudarymo sąlygos. Forfeitingo sandorio paruošimo etapai. Sandorio indikacija. Sandorio pobūdžio nustatymas. Kita informacija, reikalinga forfeitoriui. Kreditinė analizė. Sandorio dokumentinis forminimas. Kredito grąžinimo forfeitoriui užtikrinimo būdai. Faktoringo sutarties sudarymo sąlygos. Faktoringo dalyvių rizikos valdymas. Faktoringo ir forfeitingo rinka. Faktoringo rinkos apžvalga. Forfeitingo rinkos apžvalga. Faktoringo portfelio ataskaitos Lietuvos bankuose. Išvados. Priedas (1).

Ištrauka

Suaktyvėjus prekybiniams mainams tiek šalies viduje, tiek ir už jos ribų, įmonėms bei organizacijoms užmezgus glaudesnius prekybinius ryšius su daugelių įmonių, atsirado poreikis piniginiams ištekliams atskiriems ūkiniams vienetams savo ūkinei veiklai plėtoti.
Konkuruodamos tarpusavyje įmonės suteikia palankius mokėjimo atidėjimus savo prekių ar paslaugų pirkėjams. Tačiau dėl mokėjimo atidėjimų įmonėms gali pritrūkti apyvartinių lėšų, o tai trukdo augančios įmonės kasdienei veiklai, be to, reikiamu momentu įmonės gali ir neturėti tinkamo kreditingumo paskoloms iš bankų gauti. Išeitis iš tokios situacijos – faktoringas.
Faktoringas - plačiausiai pasaulyje taikoma apyvartinio kapitalo (arba trumpalaikio) finansavimo paslauga, užtikrinanti įmonių stabilius pinigų srautus, šių srautų valdymą, leidžianti administruoti pirkėjų įsipareigojimus. Tai ypač aktualu sparčiai augančioms mažoms ir vidutinėms įmonėms (MVĮ).
Dauguma pasaulio įmonių, sudarydamos pirkimo-pardavimo sandorius, naudojasi faktoringo kompanijų paslaugomis. Faktoringas leidžia pritraukti papildomų lėšų prekybai finansuoti, užtikrina stabilius pinigų srautus bei palengvina jų planavimą, sumažina valdymo ir administracines sąnaudas, gali eliminuoti riziką, susijusią su blogais debitoriniais įsiskolinimais, todėl įmonės daugiau išteklių gali skirti savo pagrindinei veiklai.
Forfeitingas yra komercinių debitorinių įsiskolinimų pirkimas (paprastai tai yra akceptuoti vekseliai arba skolos lapeliai), kuriuos bankas laiko, kol ateina apmokėjimo terminas arba parduoda kitam bankui. Forfeitingas gali būti panaudotas kaip trumpalaikis kreditas prekėms. Jo pagrindą sudaro finansiniai įsipareigojimai ir yra būtinos tik banko garantijos.
Forfeitingas naudojamas dviejuose sandorių tipuose:
• finansiniuose sandoriuose- su tikslu greitai realizuoti ilgalaikius finasinius įsipareigojimus.
• eksporto sandoriuose-organizuojant grynų pinigų pervedimą eksportuotojui, suteikusiam kreditą užsienio pirkėjui.
Darbo tikslas: susipažinti su Faktoringo ir Forfeitingo, kaip alternatyvių finansavimo šaltinių savybėmis.
Tyrimo objektas: Faktoringas ir Forfeitingas.
Uždaviniai:
• Teoriškai pažinti Faktoringo ir Forfeitingo charakteristikas;
• Išanalizuoti pagrindinius Faktoringo ir Forfeitingo sudarymo aspektus;
• Atlikti šių finansavimo šaltinių rinkos apžvalgas;
• Apžvelgti faktoringo portfelį Lietuvos bankuose. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis38 puslapiai 
Literatūros šaltiniai10
Dydis74.75 KB
AutoriusErnesta
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2011 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasN. Vekoviščeva
Švietimo institucijaSocialinių mokslų kolegija
FakultetasVilniaus filialas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Faktoringo ir forfeitingo kaip alternatyviu finansavimo saltiniu tyrimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 38 puslapiai 
  • Socialinių mokslų kolegija / 3 Klasė/kursas
  • N. Vekoviščeva
  • 2011 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą