Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Užsienio valiutų rinka ir jos funkcijos (2)

Užsienio valiutų rinka ir jos funkcijos (2)

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829
Aprašymas

Tarptautinių finansų kursinis darbas. Įvadas. Valiutos istorija. Valiutos kurso sąvoka. Tarptautinė valiutų rinka. Tarptautinė valiutų rinkos samprata. Tarptautinės valiutų rinkos dalyviai. Hedžingas (angl. Hedging) tarptautinėje valiutų rinkoje. Arbitražas tarptautinėje valiutų rinkoje. Valiutos kursą veikiantys veiksniai. Užsienio prekyba. Šalies realių pajamų pasikeitimas. Infliacijos tempai. Mokėjimų balansas (ypač užsienio prekybos balansas). Palūkanų skirtumai. Pasitikėjimo laipsnis ir spekuliacija. Vartotojų skonio kitimas. Valiutos kurso sistemos. Lankstus valiutos kursas. Fiksuotas valiutos kursas. Fiksuotų ir plaukiojančių valiutų kursų sistemų panaudojimo privalumai, trūkumai. Valiutos kurso pasikeitimai: revalvacija ir devalvacija. Realus ir nominalusis valiutų kursai. Vidurio ir rytų Europos šalių valiutos kurso režimai ekonominės krizės sąlygomis. Išvados.

Ištrauka

Užsienio valiutos rinka (taip pat žinoma kaip Forex ar FX) yra pasaulinė rinka, kuri nusprendžia pasaulio šalių valiutos vertę ir leidžia atlikti tarptautinius valiutos keitimus ar tarptautinę prekybą. Dėl globalizacijos ir telekomunikacijų pažangos, visame pasaulyje šalys tampa vis labiau viena nuo kitos priklausomos. Taigi, nei viena šalis negali egzistuoti atskirai, jos turi bendradarbiauti tarpusavyje ir vienytis kad tarptautinė prekyba joms atneštų didžiausią naudą.
Kiekviena valstybė, atsižvelgdama į savo padėtį ir į savo galimybes, nusprendžia kokį prekių kiekį ji importuos ir kokį prekių kiekį ji eksportuos. Tarptautinę prekybą (eksporto ir importo kiekius) įtakoja įvairūs veiksniai. Tarptautinę prekybą įtakoja ir valiutų kursai, kuriuos taip pat veikia daugelis kitų veiksnių.
Šiais laikais nebetrūksta įvairių leidinių ir straipsnių ekonominėmis temomis. Tačiau nors šios temos ir yra aktualios, bet su jos aprašomos labai trumpai ir tik teoriškai. Taigi šiame darbe aptarėme valiutos kursą veikiančius veiksnius, užsienio valiutos rinką ir jos funkcijas.
Darbo tikslas – išanalizuoti užsienio valiutų rinką ir jos funksijas.
Darbo uždaviniai:
1. Apžvelgti valiutos istoriją, bei paaiškinti valiutos kurso sąvoką;
2. Apibūdinti tarptautinę valiutų rinką;
3. Aptarti valiutos kursą veikiančius veiksnius;
4. Apžvelgti valiutos kursų sistemas;
5. Išanalizuoti euro susiejimo su litu pasekmes Lietuvos užsienio prekybai;
6. Pakomentuoti Vidurio ir Rytų Europos šalių valiutos kurso režimus ekonominės krizės sąlygomis.

Tarptautinė valiutos sistema remiasi juridinėmis nuostatomis ir papročių normomis, reguliuojančiomis tarptautinių mokėjimų sąlygas bei būdus. Tos taisyklės gali būti suderintos tiek tarptautiniu lygiu, tiek susitarus atskiroms valstybėms (ypatingai toms, kurios vaidina svarbų vaidmenį pasaulinėje ūkinėje veikloje).
Istorijos eigoje valiutų kursai priklausė nuo valiutų sistemų, t.y. nuo to, su kuo buvo siejamas valiutų kursas ir kas buvo imama už piniginių vienetų pagrindą. Nemažą praeities laikotarpį – apie 1797 – 1821 metus daugelis šalių taikė aukso standarto sistemą, pagal kurią auksas buvo vartojamas kaip šalies pinigų kiekio pagrindas t.y. vienos valstybės pinigai buvo keičiami į kitos valstybės pinigus pagal jų santykį su auksu. Vėliau aukso standartas užleido vietą valiutų sistemoms, kurių pagrindas buvo – popieriniai pinigai ir metalinės monetos, o tarptautinėje rinkoje vyravo aukso devizų standartas (t.y. kada šalys aukso mokėjimų balanso trūkumui padengti naudojo svarus sterlingų ir JAV dolerius). 1914 – 1945 metus buvo laikinai atsisakyta aukso standarto sistemos dėl dviejų pasaulinių karų ir tarpukario metu buvusios depresijos (1925 - 1931 metais dar buvo trumpam sugrįžta prie aukso standarto sistemos). Pokariniu laikotarpiu – 1945 – 1971 metus daugelyje valstybių buvo įsivyravusi vadinamoji Bretton - Woods sistema, t.y. fiksuotų valiutos kursų sistema, kai šalys buvo nustačiusios tvirtą keitimo kursą savo pinigams (tačiau TVF leidus, valstybė galėjo keisti savo valiutos kursą tam tikrose ribose, kad galėtų sukurti savo mokėjimų balanso pusiausvyrą - kai būna nuolatinis mokėjimų perteklius arba trūkumas). Bretton – Woods delegatai manė, kad itin stabilaus valiutos kurso sistema paskatins tarptautinės prekybos augimą. Taip pat buvo tikimasi, kad tokia sistema žymiai sumažins manipuliavimą valiutos kurso svyravimu (Baillie R., Mc‘Mahon P., 2000, p. 1). Šiuo metu (nuo 1971 metų) daugelyje valstybių vyrauja plaukiojantys valiutų kursai, kurie yra nustatomi pagal piniginių vienetų pasiūlą ir paklausą rinkoje. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis27 puslapiai 
Literatūros šaltiniai16
Dydis58.48 KB
Autoriuscitra
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2011 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasAldona Juozapavičienė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Uzsienio valiutu rinka ir jos funkcijos (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 27 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Aldona Juozapavičienė
  • 2011 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą