Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Veiklos analizė: AB "Utenos trikotažas"

Veiklos analizė: AB "Utenos trikotažas"

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627
Aprašymas

Modulio "Įmonės veiklos analizė" namų darbas. Įvadas. Įmonės pristatymas. Įmonės "Utenos trikotažas" pristatymas. Aplinkosauga. Gaminiai be chemikalų. Horizontalioji ir vertikalioji finansinių ataskaitų analizė. Vertikalioji pelno (nuostolio) ataskaitos analizė. Horizontalioji balanso analizė. Vertikalioji balanso analizė. Santykinių rodiklių analizė. Turto valdymo rodikliai. Kapitalo rinkos rodikliai. DU PONT analizė. Įmonės rizikos įžvalga ir bankroto tikimybės vertinimas. Bankroto vertinimas. Apibendrintas įmonės būklės vertinimas, veiklos tobulinimo galimybių išryškinimas bei pasiūlymų formavimas. Priedas (1).

Ištrauka

Įmonės veiklos analizė-tai objektyvus ir visapusis įmonės veiklos tyrimas, siekiant įmonės vadovybės nustatytų tikslų. Darbe nagrinėjamas krizinis laikotarpis, todėl norint objektyviai įvertinti finansinę bendrovės būklę neužtenka vadovautis tik uždirbtu pelnu, augančiais pardavimais ar didėjančia turto verte. Siekiant gauti patikimą informaciją turi būti atlikta išsami įmonės finansinė analizė. Gerai atlikta įmonės analizė padeda atsakyti į daugelį klausimų, pavyzdžiui: kokie įmonės veiklos rezultatai buvo pasiekti ankstesniais ir ataskaitiniais metais, kodėl buvo gauti tokie rezultatai, ar galėjo būti geresni rezultatai, kokios priežastys turėjo įtakos rezultatams ir jų pokyčiams lyginant su ankstesnių laikotarpių ir planiniais rezultatais, ar buvo galima dirbti geriau, taupiau naudoti išteklius, ar buvo priimti teisingi, ekonomiškai pagrįsti sprendimai.
Darbo tikslas - savarankiškai išanalizuoti AB "Utenos trikotažas" veiklą, kompleksiškai įvertinti veiklos rezultatus bei atskleisti jos ūkinę bei finansinę padėtį.
Darbo uždaviniai:
Pristatyti įmonę
Atlikti horizontalią ir vertikalią finansinių ataskaitų analizę
Atlikti turto bei nuosavo kapitalo Du Pont analizę
Atlikti rizikos vertinimą ir įvertinti bankroto tikimybę
Apibendrinti įmonės būklę, surasti veiklos tobulinimo galimybes ir suformuoti pasiūlymus

"Utenos trikotažas" – viena iš žinomiausių Lietuvos pramonės įmonių, geriausių šalies lengvosios pramonės tradicijų tęsėja. Lietuvos rinkoje bendrovė geriausiai žinoma kaip apatinių ir miego rūbų gamintoja, šioje srityje ji pati kuria naujas tradicijas – gamindama ekologišką apatinį trikotažą.AB "Utenos trikotažas" yra didžiausia tekstilės bendrovė ne tik Lietuvoje, bet ir Rytų bei Vidurio Europoje. Ji įkurta 1967 m. liepos 25 d. Įmonė vykdo visą produkto gamybos ciklą: nuo trikotažo mezgimo, dažymo iki apatinių ir viršutinių trikotažinių drabužių siuvimo. Tai yra viena efektyviausiai dirbančių grupės įmonių, sėkmingai radusi savo nišą – gaminti aukštesnės pridėtinės vertės produktus. Pagrindiniai įmonės konkurenciniai pranašumai: išbaigtas gamybos ciklas, nuolatinės investicijos į gamybos automatizavimą ir modernizavimą, inovacijos, lankstumas, tinkami užsakymų vykdymo terminai bei produktyvus darbas su pirkėjais. Didžiausi bendrovės akcininkai yra UAB "Koncernas SBA" ir užsienio investicijų fondai "Amber Trust", "Firebird" ir "Danske Capital Finland".
1999 m. birželio 1 d. AB "Utenos trikotažas" akcijos buvo įtrauktos į Lietuvos nacionalinės vertybinių popierių biržos Oficialųjį prekybos sąrašą. Tais pačiais metais bendrovė gavo ISO 9001 kokybės sistemos valdymo sertifikatą. 2001 metais bendrovei suteiktas ir ISO 14001 aplinkos apsaugos sistemos valdymo sertifikatas. 2005 metais bendrovei suteiktas Europos Sąjungos ekoženklas "Europos gėlė", o 2006 metais – Socialinės atsakomybės standartas SA 8000. "Utenos trikotažas" yra pirmoji įmonė Lietuvoje, įdiegusi pastarąjį standartą. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasFinansų namų darbas
KategorijaFinansai
TipasNamų darbai
Apimtis23 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis204.17 KB
Autoriusn534
Viso autoriaus darbų25 darbai
Metai2011 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasL. Valančienė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word 2007 Veiklos analize [speros.lt].docx
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Namų darbai
  • 23 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • L. Valančienė
  • 2011 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą