Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Vilkaviškio rajono savivaldybės pajamų, išlaidų ir deficito analizė 2008-2010 metais

Vilkaviškio rajono savivaldybės pajamų, išlaidų ir deficito analizė 2008-2010 metais

Aprašymas

5 laboratorinis darbas. Vilkaviškio rajono savivaldybės pajamų, išlaidų ir deficito analizė 2008-2010 metais. Pajamų analizė. Vertikali analizė. Horizontali analizė. Išlaidos. Deficitas. Perteklius – deficitas 2008-2010metais. Priedai (6 lentelė).

Ištrauka

Pirmiausia aptarsime Vilkaviškio rajono savivaldybės pajamas. Pirmame paveiksle pateikta analizuojamojo laikotarpio 2008-2010 metų įplaukos. Kaip matome, 2009 metais įplaukos didesnės nei 2008, tačiau 2010 metais vėl sumažėja. Vilkaviškio rajono savivaldybės pajamas sudaro:mokesčiai, dotacijos, kitos pajamos ir sandoriai. Yra ir papildomas straipsnis-praėjusio ketvirčio lėšų likučiai, nukreipti sekančio ketvirčio išlaidoms dengti. Tagi, įvertinus ir šį straipsnį, visos Vilkaviškio rajono savivaldybės pajamos pateiktos antrame paveiksle. Ši dalis nesudaro didelės procentinės dalies, todėl įplaukų kitimo tendencija išlieka ta pati.
Kad pamatytume, kaip keitėsi pajamas sudarančių straipsnių santykis, atlikome vertikalią analizę. Ji pateikta trečioje priedų lentelėje.
Kadangi didžiąją dalį sudaro mokesčiai, atskirai padarėme jų vertikalią analizę, kuri pateikta 2 priedų lentelėje. Kaip matome iš jos, visu analizuojamu lakotarpiu didžiausią dalį sudarė gyventojų pajamų mokestis. Didžiausią dalį sudarė 2008 metais, o paskui jo užimama procentinė dalis mažėjo-nuo 99,11 iki 86,61 procento 2010 metais. Gyventojų pajamų mokesčio iš viso dalis sudaryta iš trijų straipsnių-gyventojų pajamų mokesčio, gauto iš VMI, gyventojų pajamų mokesčio savivaldybių išlaidų struktūros skirtumams išlyginti ir gyventojų pajamų mokesčio savivaldybių pajamoms iš gyventojų pajamų mokesčio išlyginti. 2008 ir 2009 metais didžiausią GPM iš viso dalį sudarė Gyventojų pajamų mokestis (gautas iš VMI)-daugiau nei po 40 procentų, tačiau 2010 metais jo užimama dalis visuose mokesčiuose sumažėjo ir liko tik 21,29 procento. Kitos dvi dalys, kurios sudaro mokesčius-tai turto mokesčiai ir prekių ir paslaugų mokesčiai. Pirmiausia aptarsime turto mokesčius.Turto mokesčiai sudarė palyginus nedidelę dalį visuose mokesčiuose. 2008 metais sudarė 3,83 procento, 2009 metais šiek tiek sumažėjo, o 2010 metais išaugo beveik du kartus-iki 5,52 procento. Turto mokesčių dalį sudaro žemės mokestis, paveldimo turto mokestis ir nekilnojamo turto mokestis. 2008 metais didžiausią dalį turto mokesčiuose užima žemės mokestis, mažiausią-paveldimo turto mokestis. 2009 metais situacija pasikeičia-didžiausią dalį užima nekilnojamo turto mokesčiai, žemės mokestis jau mažesnę, o paveldimo turto mokesčio užimama dalis dar sumažėja. 2010 metais vėl didžiausią dalį užima žemės mokestis, bet padidėja ir paveldimo ir nekilnojamo turto mokesčiai. Paskutinė mokesčių dalis-prekių ir paslaugų mokesčiai. Ją sudaro mokestis už aplinkos teršimą, valstybinės rinkliavos, licenzijos ir vietinės rinkliavos. Pagal antrąją lentelę matome, kad kiekvienais metais prekių ir paslaugų lyginamoji dalis visų mokesčių struktūroje didėja- nuo 3,06 iki 7,87 procento. Didžiausią dalį prekių ir paslaugų mokesčiuose sudaro vietinės rinkliavos. Licenzijos turi lyginamąjį svorį tik 2009 metais, bet ir tai tesudaro 0,20 procento. Valstybinės rinkliavos ir mokesčiai už aplinkos teršimą visu aprašomuoju laikotarpiu sudaro labai mažą dalį visuose mokesčiuose-nesiekia nei pusės procento. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasFinansų namų darbas
KategorijaFinansai
TipasNamų darbai
Apimtis19 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis323.26 KB
Autoriusn534
Viso autoriaus darbų25 darbai
Metai2011 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasVioleta Naraškevičiūtė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word 2007 Vilkaviskio rajono savivaldybes pajamu islaidu ir deficito analize [speros.lt].docx
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Namų darbai
  • 19 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Violeta Naraškevičiūtė
  • 2011 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą